Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Touhou Project - seria gier

Touhou Luna Nights
Touhou Luna Nights

Akcji 26 lutego 2019

Platformowa gra akcji 2D typu metroidvania, w której kontrolujemy Sakuyę Izayoi – bohaterkę znaną z serii Touhou Project. Produkcja posiada dynamiczną rozgrywkę i mangową oprawę graficzną w stylu pixel art. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Team Ladybug.

PCXONESwitch

Touhou Genso Wanderer Reloaded
Touhou Genso Wanderer Reloaded

RPG 17 lipca 2018

Dwuwymiarowe, japońskie RPG z elementami gatunku roguelike. Gra stanowi poprawioną wersję wydanego w 2016 roku Touhou Genso Wanderer i zawiera zwartość podstawowej gry, wydanych do niej DLC, a także zupełnie nowe postacie i scenariusze.

PCPS4Switch

Touhou: Scarlet Curiosity
Touhou: Scarlet Curiosity

RPG 10 lutego 2016

RPG akcji osadzony w uniwersum niezwykle popularnej serii Touhou Project. Gracze wcielają się w jedną z dwóch dostępnych postaci i przemierzają krainę Gensokyo w poszukiwaniu zagrażającego jej potwora. Tytuł zawiera elementy zręcznościowe wyciągnięte wprost z gier shoot 'em up w stylu bullet hell.

PCPS4

Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet
Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet

Akcji 11 czerwca 2015

Gra akcji łącząca elementy strzelanki i bijatyki, osadzona w uniwersum popularnej japońskiej serii Touhou. Akcja Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet toczy się w magicznej krainie Gensokyo. Podczas zabawy wcielamy się wojowniczki dobrze znane fanom marki, w tym Reimu Hakurei czy Remilię Scarlet, i bierzemy udział w pojedynkach jeden na jeden. Starcia odbywają się na dwuwymiarowych arenach, a same walki oglądane są z góry. Postacie w walce korzystają z różnych magicznych ataków oraz zaklęć pojawiających się losowo na arenie. Pomiędzy seriami pojedynków w kampanii dla pojedynczego gracza można obejrzeć krótkie wstawki fabularne, przedstawiające historie związane z każdą bohaterką. Poza kampanią fabularną i trybem arcade, na który składają się coraz trudniejsze walki z komputerowym przeciwnikiem, gra oferuje lokalny i sieciowy multiplayer. Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet oferuje prostą, ale bardzo widowiskową grafikę pełną efektów świetlnych i żywych kolorów oraz dynamiczną ścieżkę dźwiękową.

PS4

Azure Reflections
Azure Reflections

Akcji 11 sierpnia 2012

Azure Reflections to bullet hell shooter reprezentujący serię Touhou Project. W trakcie zabawy wcielamy się w jedną z trzech dziewczyn obdarzonych nadnaturalnymi mocami i stawiamy czoła hordom adwersarzy nacierającym ze wszystkich kierunków. Całość utrzymano w mangowej stylistyce.

PCPS4Switch