Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Mercenaries Saga - seria gier

Mercenaries Wings: The False Phoenix
Mercenaries Wings: The False Phoenix

RPG 10 października 2018

Klasyczna taktyczna gra jRPG, rozgrywająca się w uniwersum Mercenaries Saga, ale nie będąca bezpośrednią kontynuacją poprzednich produkcji. Mercenaries Wings: The False Phoenix jest dziełem studia RideonJapan.

PS4Switch

Mercenaries Saga Chronicles
Mercenaries Saga Chronicles

RPG 8 lutego 2018

Mercenaries Saga Chronicles to opracowany z myślą o Nintendo Switch zestaw zawierający trylogię taktycznych jRPG-ów, które wcześniej ukazały się na różne konsole przenośne i urządzenia mobilne. Wszystkie trzy gry obsadzają nas w roli dowódców małych oddziałów wojowników, zajmujących się głównie walką w systemie turowym.

Switch

Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle
Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle

RPG 2 lipca 2015

Taktyczne RPG z turowym systemem walki od twórców Adventure Bar Story. Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle rozgrywa się w klasycznej krainie fantasy, a gracz wciela się w wojownika o imieniu Claude, wodza zakonu Srebrnych Orłów. Historia rozpoczyna się od polowania zorganizowanego na cześć władcy krainy, podczas którego dochodzi do próby zamachu. Monarcha zostaje zraniony zatrutym ostrzem, a nam przypada za zadanie odnalezienie legendarnego antidotum. Pod względem mechaniki jest to dość klasyczne taktyczne RPG, inspirowane serią Final Fantasy Tactics, Ogre Battle czy Fire Emblem. Sednem zabawy są turowe bitwy, toczone na niewielkich planszach ukazanych w rzucie izometrycznym. Podczas starć dowodzimy kilkuosobowym oddziałem bohaterów, a kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie ich zdolności specjalnych oraz przewagi, jaką mogą zapewnić elementy otoczenia. Nasze postacie zdobywają w boju doświadczenie, co pozwala rozwijać ich umiejętności i statystyki. Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle wykorzystuje stylistykę retro opartą na dużych pikselach i uproszczonych modelach postaci.

ANDiOS3DS