Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Idolmaster - seria gier

The Idolmaster: Stella Stage
The Idolmaster: Stella Stage

Symulacje 21 grudnia 2017

Kolejna odsłona popularnego w Japonii cyklu The Idolmaster, która podobnie jak wcześniejsze części serii łączy elementy zaczerpnięte z menadżerów i gier rytmicznych z cechami charakterystycznymi dla produkcji typu visual novel. Gracz po raz kolejny wciela się w początkującego producenta muzycznego, a jego zadaniem jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek w taki sposób, by mogły one wystąpić na legendarnym koncercie Stella Stage.

PS4

The Idolmaster Cinderella Girls: Viewing Revolution
The Idolmaster Cinderella Girls: Viewing Revolution

Symulacje 19 lipca 2017

Interaktywny koncert stworzony z myślą o konsoli PlayStation 4 oraz okularach do rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. The Idolmaster Cinderella Girls: Viewing Revolution jest spin-offem popularnego w Japonii cyklu The Idolmaster, w związku z czym fani mogą oglądać na scenie (i posłuchać) bohaterki znane z wcześniejszych gier oraz serialu anime. Występy odbywają się na dużej scenie w sali wypełnionej po brzegi publicznością. Gracz ma do wyboru różne punkty obserwacyjne, w tym perspektywę zwykłego widza stojącego przy scenie. Korzystając z pada lub kontrolerów PlayStation Move, możemy także wymachiwać kolorowymi flarami w rytm muzyki. Przed rozpoczęciem widowiska da się też ustalić, jakie piosenki będą grane i ile dziewczyn je zaśpiewa. Podstawowa wersja The Idolmaster Cinderella Girls: Viewing Revolution oferuje trzy kilkuminutowe utwory muzyczne, a pozostałe sześć możemy kupić w formie DLC.

PS4

The Idolmaster: Platinum Stars
The Idolmaster: Platinum Stars

Symulacje 28 lipca 2016

Kolejna część popularnej w Japonii serii The Idolmaster, za której opracowaniem stoi zespół deweloperów z firmy Bandai Namco. Produkcja łączy cechy menadżera, visual novel oraz gry muzyczno-rytmicznej. Gracz wciela się w producenta muzycznego, którego zadaniem jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek, wraz z którymi wybiera się na specjalny obóz treningowy. Zabawę w The Idolmaster: Platinum Stars rozpoczynamy od wyboru liderki zespołu, z kolei właściwa rozgrywka została podzielona na kilka segmentów – wysyłamy dziewczyny na lekcje i przesłuchania, a po spełnieniu określonych wymagań organizujemy dla nich koncerty lub specjalne eventy. Istotną rolę odgrywa także lepsze poznanie protagonistek dzięki kolejnym rozdziałom fabularnym – nasze relacje z nimi mają wpływ na ich osiągnięcia. Umiejętności poszczególnych piosenkarek możemy zwiększyć dzięki lekcjom, które zrealizowano w formie gier rytmicznych opartych na wykonywaniu określonych piosenek – w podobny sposób sprawdzamy się podczas samych koncertów. Oprócz głosu dziewczyn ważne są również kostiumy wpływające na ich zdolności i prezentację. Całość cechuje się wysokiej jakości grafiką, na czele z trójwymiarowymi modelami postaci zrealizowanymi w technice cel shading. Ścieżka dźwiękowa gry zawiera natomiast trzydzieści kompozycji z wcześniejszych części serii, a także zupełnie nowe utwory.

PS4

The Idolmaster Must Songs - Aka-Ban
The Idolmaster Must Songs - Aka-Ban

Zręcznościowe 10 grudnia 2015

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, będąca spin-offem serii Taiko no Tatsujin. Gra oferuje w sumie czterdzieści piosenek napisanych z myślą o grach z cyklu Idolmaster. Zadaniem graczy jest wybijanie rytmu na wirtualnych bębnach taiko.

PSV

The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban
The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban

Zręcznościowe 10 grudnia 2015

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, będąca spin-offem serii Taiko no Tatsujin. Gra oferuje w sumie czterdzieści piosenek napisanych z myślą o grach z cyklu Idolmaster, a także ich animowanej adaptacji. Zadaniem graczy jest wybijanie rytmu na wirtualnych bębnach taiko.

PSV

The Idolmaster: One For All
The Idolmaster: One For All

Symulacje 15 maja 2014

Kolejna odsłona popularnej w Japonii serii The Idolmaster. Wcielamy się w producenta muzycznego, którego zadaniem jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek. Tytuł porzuca wiele kompleksowych opcji menadżerskich poprzednika, w tym sztywny limit czasowy zabawy, w zamian oferując więcej elementów przygodowych i interakcji z bohaterkami.

PS3

The Idolmaster 2
The Idolmaster 2

Symulacje 24 lutego 2011

Druga i pełnoprawna odsłona serii The Idolmaster. Gracze wcielają się w początkującego producenta, pracującego w agencji artystycznej. Bohater otrzymuje rok na wypromowanie trzyosobowego zespołu nastoletnich idolek. Do jego zdań należy ustalanie harmonogramu dnia podopiecznych, promowanie i wydawanie ich piosenek, a także organizowanie koncertów oraz eventów.

X360PS3

The Idolmaster Live For You!
The Idolmaster Live For You!

Zręcznościowe 28 lutego 2008

Spin-off pierwszej odsłony serii The Idolmaster, wydanej w 2007 roku na Xboksie 360. Produkcja porzuca większość opcji menadżerskich i strategicznych oryginału, skupiając się na zabawie w formie klasycznej gry muzyczno-rytmicznej, okraszonej nieskomplikowaną kampanią fabularną. Tytuł oferuje w sumie ponad siedemdziesiąt różnych piosenek oraz trzy stopnie trudności.

X360

The Idolmaster
The Idolmaster

Symulacje 25 stycznia 2007

Pierwsza odsłona niezwykle popularnej w Japonii serii The Idolmaster, która po debiucie w salonach arcade w 2005 roku trafiła na konsolę Xbox 360. Tytuł jest jedną z pierwszych gier należących do gatunku menadżerów muzycznych. Wcielamy się w początkującego producenta pracującego dla niewielkiej agencji artystycznej 765 Productions. Naszym zadaniem jest opieka nad nastoletnimi piosenkarkami. Decydujemy o ich rozkładzie dnia, reżimie treningowym, a także organizujemy im przesłuchania oraz koncerty i eventy, które zrealizowane zostały w formie muzyczno-rytmicznych minigier. Celem zabawy jest zdobycie jak największej liczby fanów w przeciągu 52 tygodni.

X360