Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria The Silver Case - seria gier

The 25th Ward: The Silver Case
The 25th Ward: The Silver Case

Przygodowe 13 marca 2018

The 25th Ward: The Silver Case to detektywistyczna przygodówka autorstwa japońskiego studia Grasshopper Manufacture i projektanta znanego jako Suda 51, stanowiąca remaster wydanej na telefony produkcji zatytułowanej The Silver Case: Ward 25. Pod względem fabularnym projekt stanowi kontynuację The Silver Case, ale znajomość poprzedniej części cyklu nie jest absolutnie wymagana do zabawy, choć się przydaje. Kampania składa się z kilku rozdziałów, a każdy z nich zawiera zestaw różnorodnych śledztw, głównie dotyczących brutalnych morderstw. Sprawy te staramy się rozwikłać, kontrolując szereg mocno odmiennych postaci, zarówno policjantów, jak i dziennikarzy. Podczas rozgrywki przeszukujemy lokacje, prowadzimy rozmowy, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki logiczne. Nie zabrakło także różnorodnych minigierek. W porównaniu z pierwszą wersją remaster oferuje mocno ulepszoną oprawę graficzną oraz dodatkowe rozdziały w kampanii, prezentujące nowe wątki i sprawy pozwalające lepiej zrozumieć całą historię.

PCPS4

The Silver 2425
The Silver 2425

Przygodowe 15 marca 2017

Kompilacja dwóch detektywistycznych gier przygodowych studia Grasshopper Interactive. W skład The Silver 2425 weszła zremasterowana wersja gry The Silver Case oraz jej remake’u pt. The 25th Ward: The Silver Case. Podczas zabawy trafiamy do Japonii roku 1999, a naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki tajemniczych morderstw.

PS4Switch

The Silver Case
The Silver Case

Przygodowe 7 października 2016

Przygotowana przez Goichi'ego Sudę oraz studio Playism detektywistyczna gra przygodowa, będąca remakiem tytułu wydanego w 1999 roku na konsolach PlayStation. The Silver Case oferuje identyczną warstwę fabularną co pierwowzór. Akcja osadzona została na terenie Japonii, w obszarze znanym jako 24 Dzielnice. W miejscu tym dochodzi do serii brutalnych i bardzo dziwnych morderstw, o które podejrzany jest słynny zabójca Kamui Uehara. Problem w tym, że został on kilka lat wcześniej zabity przez jednego z miejscowych detektywów. Na całą historię składają się dwa przeplatające się scenariusze, w których śledzimy losy policjantów z lokalnego posterunku oraz badającego całą sprawę dziennikarza. Pod względem rozgrywki, tytuł jest klasyczną przygodówką w typowo detektywistycznym stylu. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie szukaniem dowodów i poszlak, przesłuchiwaniem świadków oraz innymi aspektami śledztwa. Całości towarzyszy zaś opracowana zupełnie od nowa oprawa graficzna na silniku Unity 5.

PCPS4