Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Mushroom Wars - seria gier

Mushroom Wars 2
Mushroom Wars 2

Strategiczne 30 marca 2016

Kontynuacja humorystycznej strategii czasu rzeczywistego Mushroom Wars, wydanej w 2009 roku na komputerach osobistych i platformach mobilnych. Akcja gry Mushroom Wars 2 przenosi nas ponownie do fantastycznego uniwersum, w którym walczą ze sobą cztery frakcje niewielkich stworzeń, żyjących w grzybopodobnych domach. Zadaniem gracza, jako generała „grzybowej” armii, jest jak najszybsze wyeliminowanie konkurencji poprzez przejmowanie strategicznych punktów na mapie. Do wyboru mamy cztery rasy o nieco odmiennej specyfice, wspierane przez bohaterów o unikalnych zdolnościach specjalnych. Jak przystało na strategię czasu rzeczywistego, w grze zajmujemy się rozbudową wioski, rekrutacją armii, ulepszaniem broni i przejmowaniem struktur przeciwnika. Potyczki toczą się w bardzo szybkim tempie i zwykle nie trwają dłużej niż 5-10 minut. Gra oferuje cztery kampanie dla jednego gracza, tryb potyczki oraz wieloosobowe starcia pomiędzy graczami wzbogacone o opcje e-sportowe. Grafika w Mushroom Wars 2 jest podobna do tej w poprzedniczce, choć bardziej szczegółowa.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Mushroom Wars: Space!
Mushroom Wars: Space!

Strategiczne 19 grudnia 2014

Nieskomplikowana strategia czasu rzeczywistego od studia Zillion Whales, przeznaczona na platformy mobilne. Zadaniem gracza w Mushroom Wars: Space! jest poprowadzenie Grzybowych Ludzi do zwycięstwa w przestrzeni kosmicznej. Nasi podopieczni używają nowatorskich technologii, aby przemieszczać się między planetami, a w trakcie ich zwiedzania spotykamy obce formy życia i toczymy z nimi dynamiczne bitwy. Kampania fabularna składa się z 58 misji, w trakcie których musimy przechwytywać budynki przeciwnika i stawiać własne, zwiększać liczebność armii oraz przejmować kontrolę nad jak największym terytorium. Mechanika rozgrywki przypomina to, co znamy z pierwszej odsłony serii, aczkolwiek nie zabrakło nowości i urozmaiceń, m.in. w postaci nowych budowli oraz umiejętności, interaktywnych obiektów itd. Oprócz zabawy solowej Mushroom Wars: Space! oferuje tryb multiplayer dla 4 graczy. Grafika jest prosta, kolorowa i wyraźnie bajkowa, co podkreśla humorystyczny charakter produkcji. Zarówno postacie, jak i wygląd pola walki zostały przedstawione w dwóch wymiarach.

ANDiOS

Mushroom Wars
Mushroom Wars

Strategiczne 15 października 2009

Humorystyczna strategia czasu rzeczywistego powstała we współpracy firmy wydawniczej Zillion Whales z ekipą doświadczonego, amerykańsko-rosyjskiego Creat Studios.W grze Mushroom Wars wcielamy się w rolę dowódcy jednej z grzybowych frakcji i prowadzimy swoich wojowników do walki z rywalami. Mechanika rozgrywki czerpie z klasycznych strategii czasu rzeczywistego, a podczas zabawy zajmujemy się głównie rozbudową bazy i konstruowaniem rozmaitych struktur obronnych oraz ofensywnych, a także produkcją jednostek, które po zdobyciu budynków przeciwnika pozwolą tworzyć tam kolejne zastępy wojowniczych grzybów. Mechanika rozgrywki poświęca głębię taktyczną na rzecz szybkich, kilkuminutowych potyczek. Mushroom Wars oferuje możliwość zabawy dla jednego gracza w trybie fabularnej kampanii lub potyczki oraz opcję rozgrywki wieloosobowej. Tytuł odznacza się prostą, choć niezwykle barwną oprawą graficzną. Zarówno pola bitew, jak i jednostki są dwuwymiarowe i zaprojektowane w wyraźnie humorystycznym stylu.

PCPS3ANDiOS