Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Valkyrie Profile - seria gier

Valkyrie Profile: Covenant of the Plume
Valkyrie Profile: Covenant of the Plume

RPG 17 marca 2009

Kolejna część serii Valkyrie Profile. Tym razem, młody bohater mści się na boskiej walkirii, która w przeszłości pozbawiła go ojca.

NDS

Valkyrie Profile 2: Silmeria
Valkyrie Profile 2: Silmeria

RPG 26 września 2006

Valkyrie Profile 2: Silmeria to gra cRPG, za produkcję której odpowiadają programiści ze studia Tri-Ace, współpracujący z koncernem Square Enix. Tytuł stanowi prequel wydanej w 1999 roku pozycji o nazwie Valkyrie Profile.

PS2

Valkyrie Profile: Lenneth
Valkyrie Profile: Lenneth

RPG 18 lipca 2006

Valkyrie Profile: Lenneth jest konwersją gry cRPG, wydanej w 1999. Kierujemy w niej krokami Lenneth, wchodzącej w skład grupy zwanej Walkirią wysyłającą w czasie wojny dusze do Valhalii.

ANDiOSPSP

Valkyrie Profile
Valkyrie Profile

RPG 22 grudnia 1999

Japoński RPG mocno inspirowany mitologią nordycką, który został przygotowany przez specjalistów od gatunku, studio Tri-Ace. Opowiada o losach walkirii, która trafia do Midgardu, by odnaleźć wojowników potrzebnych Odynowi. Tytuł wyróżniają przede wszystkim opracowany specjalnie na potrzeby gry model prowadzenia walk, a także łącząca 2D i 3D oprawa graficzna.

PS1