Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Dungeon Hunter - seria gier

Dungeon Hunter Champions
Dungeon Hunter Champions

RPG 12 kwietnia 2018

Dungeon Hunter Champions to RPG akcji korzystające z modelu darmowego z mikropłatnościami. Grę opracowało oraz wydało studio Gameloft i odbiega ona od poprzednich odsłon cyklu. Zabawa w kampanii wciąż sprowadza się do zręcznościowej walki z tłumami wrogów, ale tym razem dowodzimy drużyną złożoną z kilku spośród kilkuset możliwych do odblokowania postaci. Na raz kontrolujemy tylko jednego wojownika, ale reszcie możemy wydawać proste rozkazy. W każdej chwili da się także przełączać między podwładnymi. Poza kolekcjonowaniem herosów kluczową rolę odgrywa ulepszanie ich zdolności oraz ekwipunku. Produkcja posiada także tryb hordy, w którym musimy zmierzyć się z falami coraz potężniejszych wrogów. Do tego dochodzą zrealizowanie w stylu MOBA rozgrywki multiplayer. W sieciowych potyczkach walczą ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny graczy; każdy z nich kontroluje pojedynczego czempiona, a zadaniem obu stron jest zniszczenie bazy przeciwnika.

PCANDiOS

Dungeon Hunter V
Dungeon Hunter V

RPG 12 marca 2015

Piąta główna odsłona popularnego cyklu gier RPG akcji firmy Gameloft. Fabuła Dungeon Hunter 5 stanowi bezpośrednią kontynuację historii z czwartej części serii. Mimo że siły ciemności zostały powstrzymane, czasy świetności królestwa Valenthii dobiegają końca. Szlaki handlowe opanowane zostały przez bandytów, zaś na bagnach ponownie pojawiają się demony, aby wraz z powstającymi z grobów wojownikami stworzyć potężną armię nieumarłych. W trakcie zabawy wcielamy się w rolę jednego z łowców nagród, którzy próbują choćby częściowo przywrócić porządek w królestwie. Sama mechanika zabawy nie uległa większym zmianom i nadal zakorzeniona jest w regułach gatunku hack-and-slash. Do zadań bohatera należy więc realizacja kolejnych zadań, podczas których eksploruje on tereny królestwa, walczy z hordami potworów oraz zbiera skarby, a dzięki zdobytemu doświadczeniu rozwija swe zdolności. Nowością w systemie ekwipunku jest możliwość niszczenia przedmiotów celem uzyskania surowców do ulepszenia uzbrojenia.

PCPS4ANDiOSWPPSV

Dungeon Hunter 4
Dungeon Hunter 4

RPG 11 kwietnia 2013

Czwarta odsłona bestsellerowej serii gier hack’n’slash, określanej mianem „mobilnego Diablo”. Wcielamy się w postać wojownika, wyruszającego aby ratować swoje królestwo przed inwazją pokonanej przed wiekami Rasy Demonów.

PCANDiOSWP

Dungeon Hunter: Alliance
Dungeon Hunter: Alliance

RPG 6 kwietnia 2011

Klasyczny hack’n’slash z dużą dawką akcji i elementów RPG, rozgrywający się w fantastycznym świecie. Rozgrywka opiera się na klasycznym penetrowaniu lochów jedną z trzech dostępnych klas postaci. Czeka na nas duża ilość zadań, czarów i przedmiotów. Gra jest rozwiniętym portem produkcji wydanej na urządzeniach firmy Apple.

PS3PSV