Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Gramy dalej 8 stycznia 2016, 13:30

autor: grzb

Counter-Strike: Global Offensive - porady jak zacząć przygodę z popularnym FPS-em

Przy każdej promocji na Steamie Counter-Strike’a: Global Offensive momentalnie ląduje na szczycie listy bestsellerów. Z myślą o początkujących graczach przygotowaliśmy zbiór porad i trików, dzięki którym szybko zapoznacie się z tajnikami CS:GO.

Gry rankingowe – od czego zacząć?

Gry rankingowe, nazywane także matchmakingami, są tym, co większość graczy w CS:GO interesuje najbardziej. Są to pojedynki o stawkę, bowiem po wygraniu dziesięciu takich potyczek otrzymujemy rangę, która zależnie od naszych dalszych wyników wzrośnie lub spadnie.

Podstawowym warunkiem rozgrywania pojedynków rankingowych jest zdobycie trzeciego poziomu na swoim koncie CS:GO. Bez tego nie możemy wejść do kolejki, by system dobrał nam przeciwników i graczy do drużyny. Valve w ten sposób stara się zmusić nowych graczy do zapoznania się z mapami, karabinami i grą jako taką.

Counter-Strike od A do Z, czyli jak zacząć przygodę z najlepszą strzelanką na rynku - ilustracja #1

Początkowo poziomy w CS:GO nabijać można na kilka różnych sposobów. Jednym z najszybszych jest wypełnianie misji w „Operacjach”. Aktualnie żadna nie jest jednak dostępna, więc nowi gracze skazani są na granie chociażby w trybie demolki, wyścigu zbrojeń lub deathmatchu. Te dostępne są dla wszystkich od samego początku.

Kiedy już zdobędziemy trzeci poziom i będziemy mogli rozgrywać spotkania rankingowe, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Niezwykle istotną kwestią jest komunikacja w drużynie, bez której znacznie trudniej wygrać mecz. Warto także znać podstawowe angielskie nazwy miejscówek na mapach, by przekazywać naszym kompanom prawidłowe informacje.

W grupie map czynnej służby znajdują się: Dust2, Inferno, Train, Cobblestone, Overpass, Cache, Mirage.