Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Gramy dalej 8 stycznia 2016, 13:30

autor: grzb

Counter-Strike: Global Offensive - porady jak zacząć przygodę z popularnym FPS-em

Przy każdej promocji na Steamie Counter-Strike’a: Global Offensive momentalnie ląduje na szczycie listy bestsellerów. Z myślą o początkujących graczach przygotowaliśmy zbiór porad i trików, dzięki którym szybko zapoznacie się z tajnikami CS:GO.

Pierwsze kroki w CS:GO – podstawy

Po uruchomieniu Counter-Strike’a: Global Offensive naszym oczom ukazuje się ekran startowy, który dla graczy stanowi swego rodzaju centrum zarządzania CS-owym wszechświatem. Poniżej znajdziecie screen, na którym poszczególne elementy oznaczono numerkami od 1 do 6. Każdy został opisany.

Counter-Strike od A do Z, czyli jak zacząć przygodę z najlepszą strzelanką na rynku - ilustracja #1

1. Nawigacja

Górna belka to nawigacja. Kolejno mamy do wyboru „Graj”, „Ekwipunek”, „Oglądaj”, „Nagrody”, „Opcje” i „Wyjście z gry”. Klikając „Graj”, możemy przejść do meczu, wcześniej określiwszy tryb rozgrywki. W „Ekwipunku” nie tylko wybierzemy odpowiednią broń (część uzbrojenia możemy wybrać, a część jest narzucona z góry), ale także dostosujemy jej wygląd za pomocą skórek. W „Oglądaj” znajdziemy historię naszych meczów oraz prześledzimy najważniejsze turnieje w CS:GO. Po kliknięciu „Nagród” będziemy mogli przeanalizować nasze statystyki i sprawdzić, jakie odznaczenia udało nam się dotychczas zdobyć. Funkcje dwóch ostatnich zakładek („Opcje” i „Wyjście z gry”) powinny być dla wszystkich jasne.

2. Nadzór

Panel oznaczony numerem 2, widoczny jest tylko u niektórych graczy. „Nadzór”, bo tak został nazwany w polskiej wersji CS:GO, odnosi się do systemu Overwatch, który ma na celu banowanie graczy używających niedozwolonych programów przez członków społeczności wybieranych przez Valve.

3. Sklep Valve

Numerem 3 oznaczony został panel sklepu Valve. Mamy z niego dostęp do aktualnych ofert promowanych przez twórców gry. Znajdziemy tam między innymi klucze do skrzynek oraz same skrzynki, z których wypaść mogą chociażby wartościowe przedmioty w postaci skinów do broni.

4. Profil

Pod 4 kryją się informacje o naszym profilu. Zamazane zostały profil i awatar na Steamie. Poniżej nicku widnieją medale i odznaczenia. Zdobywa się je między innymi, wykonując pomniejsze zadania, np. eliminując wrogów z odpowiedniej broni czy podkładając ładunki wybuchowe. Po prawej stronie znajdują się rekomendacje, jakie otrzymaliśmy od innych graczy, a poniżej medali można sprawdzić aktualny poziom konta. Jeszcze niżej – rangę w CS:GO.

5. Znajomi

Nazwa panelu numer 5 jasno wskazuje, co się w nim mieści. To lista aktualnie dostępnych znajomych na Steamie. Możemy z nimi czatować, zaprosić ich do gry lub śledzić wynik toczonego przez nich pojedynku w CS:GO.

6. Wieści

Pod numerem 6 znajdziemy najświeższe informacje ze świata Counter-Strike’a: Global Offensive. Producent udostępnia tam wiadomości dotyczące aktualizacji gry, jak i najważniejszych e-sportowych zmagań w CS:GO.