Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Euro Truck Simulator 2 Gramy dalej

Gramy dalej 28 lipca 2015, 16:23

autor: ElMundo

Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.19 - z wizytą u bratanków

Niecałe trzy miesiące po premierze rozszerzenia wprowadzającego szereg skandynawskich miast ekipa SCS Software po raz kolejny dokonuje rozbudowy mapy. Dwie nowe miejscowości to jednak nie jedyne nowości pojawiające się wraz z patchem.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

ŁATKA 1.19 W SKRÓCIE:
  • dwa nowe miasta – Pecz oraz Szeged;
  • menedżer modów;
  • zmiany w edytorze gry;
  • kontrola działania automatycznej skrzyni biegów;
  • komunikaty komputera pokładowego i poprawiona widoczność elementów deski rozdzielczej;
  • odgłosy kokpitu oraz kół podczas jazdy.

Prace nad American Truck Simulatorem trwają w najlepsze – czeska siedziba studia SCS Software przynajmniej przez jakiś czas mentalnie znajduje się za Wielką Wodą, a chęć przejażdżki po Europie zastępuje marzenie przemierzenia słynnej Route 66 w wirtualnej rzeczywistości. Myli się jednak ten, kto myśli, że nasi sąsiedzi dokonali całkowitego exodusu ze Starego Kontynentu – choć poczciwy drugi Euro Truck Simulator już niebawem skończy trzy latka, to towarów do rozwiezienia wciąż przybywa, a do celu prowadzi coraz więcej dróg. Tym razem w przerwie pomiędzy zleceniami autorzy proponują wizytę na węgierskich bezdrożach.

Mercedes wkracza do Szeged! - 2015-07-28
Mercedes wkracza do Szeged!

Pora na południe Węgier!

Mimo że od premiery dużego rozszerzenia, jakim niewątpliwie był dodatek o nazwie Skandynawia, wprowadzający kilkanaście miast z terytorium Szwecji, Norwegii i Danii minęło ledwie niecałe trzy miesiące, to Czesi wcale nie próżnują i właśnie przyszykowali zestaw kolejnych dróg oraz miast, które możemy odwiedzić za kierownicą wirtualnej ciężarówki. Wraz z aktualizacją o numerku 1.19 przyjdzie nam bowiem przemierzyć obszary położone na południowy wschód od naszej granicy, będące niejako rozwinięciem wydanego blisko dwa lata temu Going East!, wprowadzającego przede wszystkim kilkanaście miejscowości głównie z terenu naszego kraju.

Z jednej strony wieżowce, z drugiej fabryki – oto krajobraz Peczu. - 2015-07-28
Z jednej strony wieżowce, z drugiej fabryki – oto krajobraz Peczu.

Tym razem twórcy zapragnęli jednak ruszyć na południe, czego efektem jest uzupełnienie siatki miast i dróg na terytorium Węgier – do Debreczyna i Budapesztu dołączają bowiem dwa ośrodki przemysłowe na południu: Pecz oraz Szeged. Obydwa miasta to typowe konglomeraty przemysłu ciężkiego i zostało to uwzględnione również przez czeskich twórców – przy ulicach widzimy dymiące kominy, potężne fabryki oraz stosy kontenerów gotowych do wysyłki. Węgierska rzeczywistość to także – co wydaje się nieco zaskakujące – naprawdę dobre i szerokie drogi, w odróżnieniu od niektórych odcinków zlokalizowanych chociażby w Polsce. Twórcy zdecydowali się również na częstsze zastosowanie nowych wariantów skrzyżowań, z tego też powodu regularnie pokonujemy ronda oraz estakady. Tereny miejskie nie są większe od innych tego rodzaju dostępnych w Euro Truck Simulatorze 2, ale można odnieść wrażenie, że akurat te dwie węgierskie miejscowości prezentują się ciekawiej pod względem architektury. Okolice dróg łączących nowe lokacje to rzecz jasna typowo rolniczy krajobraz, a wszelkie oznaczenia oraz drogowskazy zostały odtworzone zgodnie z tamtejszymi regulacjami. Nie uciekniemy też od forintów – węgierską walutę znajdziemy przede wszystkim na przydrożnych informatorach dotyczących cen paliwa.

ETS 2 dwa lata po premierze - jak dziś prezentuje się Euro Truck Simulator?
ETS 2 dwa lata po premierze - jak dziś prezentuje się Euro Truck Simulator?

Gramy dalej

Co można zrobić z grą w trzy miesiące? Patrząc na to, co dzieje się z Euro Truck Simulator 2, raczej niemało – sami przyznacie, że trzy łatki, zapowiedziana nowa ciężarówka i garść szczegółów na temat rozbudowanego DLC to dość sporo, prawda?

Pozdrowienia z Wenecji - test gry Euro Truck Simulator 2 z łatką 1.11
Pozdrowienia z Wenecji - test gry Euro Truck Simulator 2 z łatką 1.11

Gramy dalej

Kolejny miesiąc to kolejny patch do Euro Truck Simulator – jak się okazuje, tym razem oprócz poprawek w kodzie gry, twórcy udostępnili nam również zupełnie nowe tereny do zwiedzania!

Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.9 - ETS 2 doczekał się dużych zmian
Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.9 - ETS 2 doczekał się dużych zmian

Gramy dalej

Dziesiątki bezsensownych kolizji, korki i mandaty nie z naszej winy – to już przeszłość. Najnowsza aktualizacja do Euro Truck Simulator 2 eliminuje większość tych problemów i wprowadza szereg nowych funkcjonalności.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.07.2015 17:35
WooQash
1
Junior

DLC Skanyndawia nie dodaje terenów Finlandii...

28.07.2015 20:20
odpowiedz
Araneus357
34
Pretorianin

@WooQash
Pewnie dlatego, że Finlandia nie jest krajem skandynawskim.

28.07.2015 22:08
😊
odpowiedz
Matioza1234
38
Centurion

@Araneus357, Wśród krajów nordyckich, Finlandia jedynie językiem się wyróżnia, ale faktycznie państwem Skandynawskim nie jest, podobnie jak Dania, położona na półwyspie Jutlandzkim.

28.07.2015 22:30
odpowiedz
Eurak
1
Junior

Bardzo fajna aktualizacja.W końcu poprawione wnętrza w kamerze zewnętrznej.Wielki plus dla twórców gry.

29.07.2015 00:02
odpowiedz
HitRekt
1
Junior

Znalazłem tą grę po bardzo niskiej cenie! Tylko szybko, oferta ograniczona czasowo!!!
Link - [link]

30.07.2015 09:27
odpowiedz
leaven
66
Pretorianin

Fajna gra ale ile w kółko dla rozrywki można przewozić towary z punktu A do punktu B? Gdyby mnie to aż tak rajcowało to zostałbym kierowcą TIR'a i zarabiał na tym kasę.

30.07.2015 15:11
👍
odpowiedz
Szymon_1904
45
Rivski pogromca
9.0

No proszę, twórcy mimo blisko trzech lat po premierze ETS'a 2 nadal rozwijają swój produkt. Ciekawe, czy jest jakieś inne studio, które tak poprawia swoje twory.

A co do aktualizacji, super. Do szczęścia brakuje mi tylko aktualizacji poprawiającej optymalizację gry. Na początku wszystko działało płynnie, a teraz kraczy. Mam nadzieję że SCS Software poprawi ją, bo niestety te ścinki trochę psują mi wrażenia z gry.

03.08.2015 11:52
odpowiedz
lotus377
46
Centurion

Szymon_1904---> SCS bez wątpienia poprawiło już optymalizację przy poprzednim patchu,a ty masz po prostu za słabego kompa na coraz większą grę.Pamiętam,że dawniej zwłaszcza przy niskiej liczbie FPS gra cięła się jak cholera szczególnie w mieście,a teraz nawet przy niskiej liczbie klatek rozgrywka jest płynna.

03.08.2015 12:01
odpowiedz
grish_em_all
164
Grish

Też mam wrażenie że trochę płynniej mi działa. Jedyne co zauważyłem, że jak w mieście podjadę blisko za inną ciężarówkę, np. jak stoimy na światłach, to FPS potrafi spaść do kilkunastu. Jak tylko gość z przodu odjedzie na kilka metrów, wraca do 35-40 czyli tak jak w moim przypadku normalnie działa. Ot taka ciekawostka :)

03.08.2015 17:20
odpowiedz
Szymon_1904
45
Rivski pogromca

@lotus377 > No nie wiem czy to wina słabego komputera. W ETS'a 2 gram już blisko 3 lata. Na początku wszystko chodziło znakomicie, ustawienia ultra, no fakt, przez optymalizację gra nie była płynna, bo ilość FPS'ów rzadko przekraczała 30 (ale tylko w miastach i na autostradach). Ostatnio zaktualizowałem sobie grę do najnowszej wersji, i wtedy to się zaczęło. Na początku zaskoczony byłem ładnym oświetleniem. Ruszam ciężarówką, w mieście ponad 40 FPS'ów! Myślę sobie, WOW! Dobra, biorę zlecenie i jadę. Wszystko płynnie, przejeżdżam przez pierwszą miejscowość, która nie miała nazwy (wiecie mniej więcej, o co mi chodzi; teren zabudowania bez tablicy z nazwą miejscowości; malutkie, max 2 skrzyżowania). Jestem coraz bliżej celu. Z oddali zobaczyłem pierwszy budynek miasta i zaraz nagły spadek FPS'ów. Wyjechałem z miasta, i nadal to samo. Gra działa płynnie, a za chwilę bardzo mocne ściny. Dziwne, bo gdy jestem w miastach nic się nie dzieje, ale gdy wyjadę z niego i wjadę do innego, wtedy działając normalnie występuje bardzo mocny nagły spadek liczby klatek i po kilku sekundach wraca do normy i znowu nagły spadek i tak w kółko. Wiecie może, co to może być? Byłbym wdzięczny za pomoc, bo gierka naprawdę super, a tu takie coś...

26.12.2016 21:49
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze