Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Wizardry: Labyrinth of Lost Souls

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

PS3
iOS
PSV
PC
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.01.2020 00:39
SpecShadow
SpecShadow
91
Silence of the LAMs

Premiera wyznaczona na 15 stycznia.
https://www.youtube.com/watch?v=zJP-B7TKHuA

oby tym razem obyło się bez dodatkowych obsuw

20 lat od ostatniej gry z serii na PC, ale ten czas zleciał...
A grafika? Przełknę, po tylu latach czekania głód na Wizardry nadal jest :]

09.01.2020 14:40
SpecShadow
odpowiedz
SpecShadow
91
Silence of the LAMs

jest i wersja na GOGu
https://www.gog.com/game/wizardry_labyrinth_of_lost_souls

Był z tym kolejny problem bo GOG nie chciał wypuścić gry z sobie znanych powodów, bodajże „zbyt niszowy" czy coś w ten deseń.
Co jest o tyle głupie że Wizardry to pradziad RPGów w formie gier komputerowych i nawet w obecnej formie (oprawa anime z takimi cechami jak ogromne... grunty) to i tak dobra odskocznia od współczesnych RPGów którymi są częściej tylko z nazwy.

A i za port odpowiada XSeed, podobno ich porty są dobre (Trails in the Sky) ja jedynie grałem w ich pecetowy port Xanadu Next i część osiągnięć na Steamie była zbugowana ale to tyle.