Komentarze do wiadomości: Centra danych AI mierzą się z rosnącą falą skarg. Mieszkańcy twierdzą, że „niesłyszalne” infradźwięki powodują problemy zdrowotne, a przepisy chronią branżowych gigantów

Forum Technologiczne
Dodaj komentarz
11.05.2026 13:08
sakkra
2
8
odpowiedz
sakkra
86
Generał

A w Bielsku odtrąbili sukces że na miejscu dawnej fabryki Fiata powstanie gigantyczne centrum danych. Tylko nie wiem z czego się cieszyć - żaden pożytek dla regionu. Tam gdzie niegdyś pracowały dziesiątki tysięcy ludzi powstanie moloch który zatrudni może setkę, zerze prąd i zmarnuje wodę. Super

11.05.2026 11:35
1
6
odpowiedz
silesius
25
Centurion

Czekam, aż lokalnym społecznościom puszczą nerwy i te centra danych będą płonąć.

11.05.2026 13:19
Kwiliniosz
4
6
odpowiedz
6 odpowiedzi
Kwiliniosz
84
Generał

Nie rozumiem tych ludzi. Co im przeszkadza chałas, skoro mogą sobie wygenerować filmik z kotem grającym na fortepianie, albo z psem jeżdżącym na hulajnodze?

11.05.2026 11:35
1
6
odpowiedz
silesius
25
Centurion

Czekam, aż lokalnym społecznościom puszczą nerwy i te centra danych będą płonąć.

11.05.2026 12:07
Korposzczurek
1.1
odpowiedz
Korposzczurek
52
Konsul
11.05.2026 13:00
1.2
6
odpowiedz
Beneksor
20
Generał

One i tak będą płonąć, jak wkrótce zacznie brakować energii na chłodzenie. Natomiast do listy uciążliwości jakie zapewniają sąsiadom, dodać należy jeszcze to, iż każde z nich tworzy wyspę ciepła o promieniu ponad 10 km.

post wyedytowany przez Beneksor 2026-05-11 13:05:57
11.05.2026 15:05
1.3
1
odpowiedz
Zofifi
2
Junior

silesius Otóż to. Nie ma to jak sąsiedzki grill. Większy z tego pożytek niż z czatu gtp czy innego groka.

11.05.2026 15:39
1.4
odpowiedz
Hayler
1
Junior

Zofifi dokładnie!

11.05.2026 15:45
hopkins
1.5
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany
11.05.2026 13:08
sakkra
2
8
odpowiedz
sakkra
86
Generał

A w Bielsku odtrąbili sukces że na miejscu dawnej fabryki Fiata powstanie gigantyczne centrum danych. Tylko nie wiem z czego się cieszyć - żaden pożytek dla regionu. Tam gdzie niegdyś pracowały dziesiątki tysięcy ludzi powstanie moloch który zatrudni może setkę, zerze prąd i zmarnuje wodę. Super

11.05.2026 13:14
Wrzesień
3
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Obstawiam, że w ciągu najbliższej dekady coś pęknie i będzie miała miejsce ogólnoświatowa rewolucja.
Milionerzy, technokraci i inni CEO będą mieli dość plebejskiej hołoty z jej wiecznym narzekaniem i zrobią z nią w końcu porządek.

11.05.2026 13:18
Kwiliniosz
3.1
6
odpowiedz
Kwiliniosz
84
Generał

Wrzesień jeśli do tego czasu nie zdążą wsadzić swojego ejaj w coś mobilnego, co może skutecznie polować na tę plebejską hołotę, to rewolucja może pójść dokładnie w drugą stronę.

post wyedytowany przez Kwiliniosz 2026-05-11 14:16:26
11.05.2026 13:19
Kwiliniosz
4
6
odpowiedz
6 odpowiedzi
Kwiliniosz
84
Generał

Nie rozumiem tych ludzi. Co im przeszkadza chałas, skoro mogą sobie wygenerować filmik z kotem grającym na fortepianie, albo z psem jeżdżącym na hulajnodze?

11.05.2026 14:22
4.1
odpowiedz
Darek1785
9
Generał
11.05.2026 16:35
Kwisatz_Haderach
👍
4.2
1
odpowiedz
Kwisatz_Haderach
26
GIT GUD or die trying

Jaine Proudmoore Hearthstonowa Mocno Obdarzona rowniez mozna!

Znajomy mi mowil.

post wyedytowany przez Kwisatz_Haderach 2026-05-11 16:39:22
12.05.2026 14:04
LugiaFan9
4.3
odpowiedz
LugiaFan9
21
Centurion

Darek1785 Tyle, ile będzie trzeba :)

12.05.2026 14:10
LugiaFan9
4.4
odpowiedz
LugiaFan9
21
Centurion

Kwiliniosz Bo to są tak zwani luddyści. Jak źle napisałem to przepraszam, ale z tym zwrotem stosunkowo rzadko widuje się w naszym języku. Dla nich, technologia to zło, tylko oczywiście ta najnowsza, bo jak inaczej.

12.05.2026 21:09
Kwiliniosz
😂
4.5
odpowiedz
Kwiliniosz
84
Generał

LugiaFan9 chyba nie załapałeś ironii. Ja jestem właśnie takim luddystą, chociaż wolę określenie inkwiztor AI.

13.05.2026 07:14
😂
4.6
odpowiedz
MrHybryda
9
Chorąży

Darek1785 Będą pisać w nieskończoność, bo to boty AI

11.05.2026 14:24
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Paprykarz
53
Pretorianin

Szkodzą tam samo jak anteny 5g. Motłoch zawsze sobie wymyśli powód czemu krowy mleka nie dają.

11.05.2026 18:33
sakkra
5.1
odpowiedz
sakkra
86
Generał

Paprykarz  :)

post wyedytowany przez sakkra 2026-05-11 18:35:18
11.05.2026 20:28
XdekHckr
6
odpowiedz
XdekHckr
7
Pretorianin

Centra danych zapłoną jak Minneapolis

12.05.2026 00:00
7
odpowiedz
Fawkulce
3
Chorąży

Teraz to w Memphis popłyną wdychając opary metanu z turbin po tym jak anthropic przejął compute w collosusie 1

12.05.2026 00:50
8
odpowiedz
1 odpowiedź
noneofyourb641626
5
Legionista

Rozwalają mnie komentarze typu " to po to byscie mogli generowac filmiki z kotami!" Nie! Te centra sluza masowemu przetwarzania damych z ktorych nas non stop okradaja i za pomoca ktorych nas sledza

12.05.2026 14:06
LugiaFan9
8.1
odpowiedz
LugiaFan9
21
Centurion

noneofyourb641626 Tak tak, weź sobie dziadku idź odpocząć, znowu leków nie wziąłeś a narzekasz też że krzyż cię boli :)

12.05.2026 14:07
LugiaFan9
9
odpowiedz
LugiaFan9
21
Centurion

Czyli żadnej straty nie odnotował nikt. W sumie dobrze. Takie newsy są tylko po to, żeby szerzyć nienawiść do technologii wśród ludzi, i, jak widać, działa. Niestety.

12.05.2026 22:09
10
odpowiedz
dirkb420221012e
2
Junior

Dawniej jak pojawiły się pierwsze maszyny parowe na torach, to mieszkańcy twierdzili, że krowy przestały dawać mleko. Te centra to straszna rzecz. Kopalnie i huty są lepsze.

16.05.2026 11:08
11
1
odpowiedz
Geevee La Forge
6
Junior

Miałem się nie wypowiadać tutaj, tylko sobie poczytać i iść dalej, ale jak widzę komentarze tutaj to kurde nie mogę.
Na ciul wy się wypowiadacie jak się nie znacie?
Tu nie chodzi o to, że "o centra danyh som be tszeba spalic" tylko o to co jest efektem ubocznym tego.
Akurat jeśli chodzi o infradźwięki, to nie jest żaden debilny wymysł jak z 5g i rzeczywiście wywołują one opisane wyżej objawy. Człowiek dosłownie czuje jak coś ściska mu głowę za uszy. Mam taką pracę, że często sam tego doświadczam i sam bym się zdenerwował, gdybym miał to słyszeć 24/7 od jakiejś wielkiej praktycznie bezużytecznej dla mnie bryły serwerów w pobliżu. Działa to mocno na nerwy i psychikę człowieka. 
Myślcie, zanim coś powiecie.

Pomijając też fakt, że USA przegina też w drugą stronę. Jest info, że dostawca prądu odetnie niewielkiemu miasteczku w Kalifornii prąd które to miasto od nich wykupowało (decyzja firmy, nie miasta), tylko po to, żeby zasilić powstające w okolicy centrum danych.

post wyedytowany przez Geevee La Forge 2026-05-16 11:15:17
Forum Forum Technologiczne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl