Komentarze do wiadomości: 251 000 000 zł dla dzieci z nowotworami. Polska zbiórka przeszła do historii internetu, pashaBiceps oddał Karambita

Forum Inne Gry
Dodaj komentarz
27.04.2026 10:53
tailless
1
13
odpowiedz
tailless
6
Centurion

Słabo mi jak słyszę o tej akcji. Ludzie którzy naprawdę dołożyli swój ciężko zarobiony grosz żeby pomóc, zostali przyćmieni przez firmy które sobie tą wpłatę odliczą od podatku, oraz influencerów którzy po prostu oddali cząstkę tego co dostali od państwa.
Nic się nie zmieni, ale darmowy PR zrobiony

27.04.2026 11:09
Mówca Umarłych
2
15
odpowiedz
Mówca Umarłych
144
Pan Milczącego Królestwa

Państwo z kartonu i zbiórek, odcinek 2468.
Sukces zbiórki ogromny ale co z tego skoro system nadal będzie niedomagał i żadne pieniądze tego nie zmienią.
Obywatele zamiast zająć się prawdziwym problemem jakim jest "przepalanie" pieniędzy w NFZ i w końcu zacząć wywierać presię na rządzących, by zabrali się za naprawę tego systemu, wolą raz na jakiś czas wykazać się w narodowej zbiórce dla spokoju sumienia.
Tak, cel szczytny i postawa obywatelska w tym kontekście godna pochwały, a pieniądze z pewnością uratują niejedno życie ale tu trzeba rozwiązań systemowych, a nie okazjonalnych zrzutek, nawet choćby były miliardowe.

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2026-04-27 11:57:52
27.04.2026 11:09
MarkcusFetysz
3
3
odpowiedz
5 odpowiedzi
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Nie ważne czy robią PR czy odliczają od podatku, ważne że idzie na dzieci. Tak samo jest nie ważne ile z tych pieniędzy pójdzie na opłaty. Jeżeli choć jedno dziecko dzięki tej kasie będzie mogło żyć dalej to było warto. Sami z zona coś dorzuciliśmy.

27.04.2026 11:13
3.1
9
odpowiedz
LokalnyRzezimieszek
18
Generał

MarkcusFetysz Tak, tak i nie ważne że zleciało się 3/4 patologii i bandziorów z polskiego internetu, którzy wybielają się tą akcją a głąby dają im z automatu rozgrzeszenie.
Przypominam, że Bedo(pi)es to pedofil, jawnie oznajmiał że uprawiał seks z 14 latkami.

27.04.2026 11:16
Jeżowiec
3.2
3
odpowiedz
Jeżowiec
8
Chorąży

MarkcusFetysz Krótkowzroczność. Masy łatwo sterować

27.04.2026 11:23
MarkcusFetysz
3.3
5
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Napiszę dziecia chorym na raka zęby czekały aż rząd się zmieni xD

27.04.2026 11:45
Mówca Umarłych
3.4
6
odpowiedz
Mówca Umarłych
144
Pan Milczącego Królestwa

Napiszę dziecia chorym na raka zęby czekały aż rząd się zmieni xD
Krótkowzroczność i kompletny brak zrozumienia problemu. Napisz obywatelom żeby w końcu zaczęli wymagać wyników od tych, których na rządzących wybierają zamiast uprawiać międzypartyjne wojenki.

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2026-04-27 11:46:26
27.04.2026 22:34
3.5
odpowiedz
Peregrino82
5
Centurion

MarkcusFetysz Bardzo dobra akcja, my z żoną też dołożyliśmy cegiełkę. Polska służba zdrowia widzę, że jest bardzo chętnie tutaj krytykowana i nie twierdzę że jest to krytyka niezasłużona. Pytanie tylko czy to oznacza, że ludzie powinni zaprzestać organizowania tego typu oddolnych akcji?

27.04.2026 13:36
Rumcykcyk
4
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Rumcykcyk
137
Ojciec Zarazy

Z tego co kojarzę to Tusk dał 3 mld na onkologię zamiast pompować w TVP.

27.04.2026 18:43
Tomek465
4.1
odpowiedz
Tomek465
103
Konsul

Rumcykcyk 
No i co ? ciągle  rządzący pompują kasę na służbę zdrowia i nie widać nic poprawy !
u nas jest system od podstaw rozwalony i żadne pieniądze go nie naprawią !
mamy  przecie 208,3 mld zł długu z fundusz przeciwdziałania COVID !
następnie  70,4 mld zł długu Krajowego Funduszu Drogowego

W tym roku potrzeby pożyczkowe państwa polskiego to NIESAMOWITE 668 MLD zł !! w 2022 roku było to 233 MLD zł  to tylko dług skarbu państwa  ):
Zadłużenie sektora finansów publicznych to obecnie 1 913,5 mld zł   ):  w 2020 było to  1 337 mld zł ):  
co ciekawe od 2023 do 2024 długu nam dowalili  400 mld /;

Co ciekawe nie mogę znaleźć od dzielnej tabelki   sektora opieki  zdrowotnej publicznej /; hmm..

27.04.2026 19:16
Mówca Umarłych
4.2
odpowiedz
Mówca Umarłych
144
Pan Milczącego Królestwa

Rumcykcyk obiecał dać i chyba coś zaczęli wdrażać (?) ale czy realnie takie pieniądze dotarły tam gdzie trzeba to pewnie musiałby sprawdzić jakiś poseł interpelacją czy wnioskiem o udostępnienie danych.

post wyedytowany przez Mówca Umarłych 2026-04-27 19:17:19
28.04.2026 08:55
tailless
4.3
odpowiedz
tailless
6
Centurion

Rumcykcyk Obecny rząd nie zamierza zwiększyć procentowego udziału, do tego jeszcze chciał zmniejszyć składki dla przedsiębiorców. Co z tego że statystycznie większe kwoty wpłyneły jak uwzględniając inflacje, to wyniki wyglądają biednie, a cierpieć na tym będą zwykli ludzie

Forum Forum Inne Gry
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl