Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Crate Entertainment

Firma producent wydawca

Crate Entertainment to niezależny amerykański deweloper gier. W firmie, której siedziba znajduje się w amerykańskim stanie Massachusetts, pracuje dziesięcioosobowy zespół złożony z byłych pracowników takich ekip jak Irrational Games, Blizzard North, Iron Lore Entertainment czy Harmonix.

Historia firmy Crate Entertainment

Crate Entertainment zostało założone w 2008 roku przez Arthura Bruna, który pracował jako główny projektant w zamkniętym studiu Iron Lore Entertainment. Pod koniec roku 2009 studio zdobyło prawa do własności intelektualnej wyżej wspomnianego Iron Lore i rozpoczęło prace nad swoją debiutancką grą – Grim Dawn. Przez pierwsze kilka lat produkcji nad rzeczonym tytułem pracowali tylko dwaj etatowi deweloperzy wspierani przez wolontariuszy. Ekipa zaczęła się powiększać dopiero po pomyślnie zakończonej zbiórce funduszy w serwisie Kickstarter, jaka odbyła się w 2012 roku. Grim Dawn, po ponad dwóch latach rozwoju w ramach programu Wczesnego Dostępu na platformie Steam, zadebiutowało z końcem lutego 2015 roku.


Gry w produkcji i planach

Grim Dawn XONE2021

Farthest Frontier PC2022