Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Blackmill Games

Firma producent

Blackmill Games to holenderskie studio deweloperskie z siedzibą w mieście Heiloo, ściśle współpracujące z firmą M2H. Ekipa tworzy multiplayerowe strzelanki osadzone w czasach I wojny światowej, jak Verdun, Tannenberg oraz Isonzo, których cechą charakterystyczną jest wysoki realizm historyczny. Opracowane przez nią gry można znaleźć na komputerach osobistych i konsolach.

Historia

Studio Blackmill Games oficjalnie zostało założone w styczniu 2013 roku. Ekipa działała jednak od dziesięciu lat, przygotowując popularne modyfikacje, pokroju The Great Trench War czy Battlefield 1918. Od 2006 roku zespół koncentrował się na tworzeniu swojej pierwszej, w pełni komercyjnej gry wideo, mającej być owocem jego współpracy ze studiem M2H.

Mowa o Verdun, czyli multiplayerowej strzelance FPP, osadzonej w czasach I wojny światowej. W czerwcu 2013 roku rozpoczęły się otwarte beta-testy tego projektu, a we wrześniu trafił on do Wczesnego dostępu na platformie Steam. Jego pełna wersja zadebiutowała na komputerach osobistych 28 kwietnia 2015 roku. Produkcja doczekała się na tyle ciepłego przyjęcia, że po jej premierze autorzy mogli nie tylko nabrać wiatru w żagle i w spokoju ją rozwijać, lecz także przygotować jej konwersje na konsole ósmej generacji, które trafiły do sprzedaży 30 sierpnia 2016 roku (wersja PlayStation 4) oraz 8 marca 2017 roku (edycja na Xboksa One).

W międzyczasie twórcy pracowali nad kolejnym projektem. Mowa o następnej pierwszowojennej strzelance FPP, przygotowanej z myślą o multiplayerowej rozgrywce. Tannenberg, bo takie miano nosiła owa produkcja, trafił do Wczesnego dostępu na Steamie 17 listopada 2017 roku. Pełna wersja gry zadebiutowała na PC 13 lutego 2019 roku, a 24 lipca 2020 roku pojawiła się na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Verdun, na przestrzeni kolejnych miesięcy autorzy udoskonalali swoje dzieło, za kulisami pracując nad kolejnym projektem.

W marcu 2021 roku Blackmill Games oraz M2H zaprezentowały światu trzecią odsłonę swojego cyklu WW1 Game Series. Akcję Isonzo, jak sugeruje tytuł tej produkcji, osadzono na froncie włoskim I wojny światowej. Gra zmierzała nie tylko na komputery osobiste, lecz również na konsole ósmej i dziewiątej generacji.


Wydawcy gier Blackmill Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Blackmill Games:


M2H