Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Endnight Games

Firma producent wydawca

Niezależne kanadyjskie studio deweloperskie z siedzibą w Vancouver. Od 2013 roku firma działa pod nazwą Endnight Games – wcześniej była znana jako SKS Games. Najważniejszym tytułem w jej portfolio jest The Forest, czyli sandboksowy survival horror, który uczynił ów zespół rozpoznawalnym na całym świecie.

Historia

Nim zespół Endnight Games zaprezentował światu The Forest, czyli produkcję, która przyniosła mu rozpoznawalność na całym świecie, funkcjonował jako SKS Games. Firma została założona przez ludzi, którzy wcześniej pracowali nad efektami specjalnymi między innymi do filmów Tron: Dziedzictwo oraz Niesamowity Spider-Man 2. Jej debiutanckim projektem była strzelanka End Night, wydana na urządzenia mobilne w 2012 roku; ten tytuł firma wykorzystała przy zmianie nazwy.

O The Forest świat po raz pierwszy usłyszał w 2013 roku. Ów survival horror z otwartym światem dostał się na Steama za pośrednictwem usługi Greenlight, a w maju 2014 trafił do Wczesnego dostępu. W pierwszym tygodniu sprzedaży produkcja wygrała z grą Watch Dogs od Ubisoftu, co dobrze rokowało na jej przyszłość.

Niemniej, od tego momentu do jej premiery musiały minąć blisko cztery lata. Pozycja odniosła jednak na tyle duży sukces sprzedażowy i artystyczny, że pod koniec sierpnia autorzy podzielili się informacją, iż zmierza na PlayStation 4. Na konsolę Sony The Forest trafił na początku listopada 2018 roku.


Endnight Games: wyprodukowane gry

Sons of the Forest

Sons of the Forest

The Forest

The Forest

Gry w produkcji i planach

Sons of the Forest PC2023

Wyprodukowane i wydane gry