Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Motive Studios

Firma producent

WWW: https://www.ea.com/studios/motive

Adres: 2200, rue Stanley Montreal, QC, H3A 1R6

[email protected]

Kanadyjskie studio deweloperskie z Montrealu, należące do koncernu Electronic Arts. Motive Studios istnieje od 2015 roku, a pierwszą produkcją w całości jego autorstwa była wydana w październiku 2020 roku gra Star Wars: Squadrons. Na czele zespołu przez blisko trzy lata stała Jade Raymond, w 2018 roku zastąpiona przez Patricka Klausa.

Historia

Dzieje Motive Studios rozpoczynają się w lipcu 2015 roku. Wówczas to firma Electronic Arts ogłosiła, że na czele zespołu mającego swą siedzibę w kanadyjskim Montrealu stanie Jade Raymond, która wcześniej pracowała w Ubisofcie. W styczniu 2017 roku do ekipy dołączyła Kim Swift mająca w swoim portfolio kultowego Portala, z kolei w sierpniu Motive Studios wchłonęło zespół BioWare Montreal.

Pierwszym dziełem, przy którym oficjalnie współpracowało Motive Studios, był Star Wars: Battlefront II. Produkcja trafiła na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One w listopadzie 2017 roku, a opisywany zespół stworzył jej kampanię fabularną. Nim studio zaprezentowało światu swój kolejny projekt, w czerwcu 2018 roku otworzyło drugi oddział w Quebecu. Poza tym w tym samym roku jego szeregi opuściła Jade Raymond, a jej miejsce zajął Patrick Klaus, który podobnie jak jego poprzedniczka pracował wcześniej w Ubisofcie.

W czerwcu 2020 roku świat ujrzał natomiast drugie dzieło Motive Studios, czyli Star Wars: Squadrons. Mowa o kosmicznej strzelance osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen, która 2 października zawitała na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Choć w dniu premiery gra cierpiała na szereg bolączek, sprzedawała się bardzo dobrze.


Gry w produkcji i planach

Dead Space PC, XSX, PS5brak danych

Wydawcy gier Motive Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Motive Studios:


Electronic Arts Inc.