Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hack'and'slash - Gry Przygodowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce hack'and'slash na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

PC
Przygodowe
hack'and'slash
Czas
Hammerwatch
Hammerwatch

Przygodowe 12 sierpnia 2013

Hammerwatch to połączenie przygodowej gry akcji oraz klasycznego hack'n'slasha. Fabuła przenosi graczy do zamku Castle Hammerwatch, gdzie drużyna śmiałków rusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę, by zabić złego smoka. Rozgrywka nastawiona jest na zabawę w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

A Blind Legend
A Blind Legend

Przygodowe 7 kwietnia 2016

Niezwykła przygodowa gra akcji, której fabuła i mechanika oparte zostały wyłącznie na warstwie dźwiękowej. Podczas zabawy wcielamy się w niewidomego rycerza Edwarda Blake'a, który w towarzystwie swej córki wyrusza na pomoc żonie i walczy z napotkanymi przeciwnikami. Produkcja adresowana jest zarówno do graczy niewidomych, jak i wszystkich szukających w grach wideo zupełnie nowych wrażeń.

Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!
Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!

Przygodowe 19 listopada 2013

Druga z kolei gra oparta na przebojowym serialu animowanym Adventure Time. Wcielając się w bohaterów znanych z kreskówki, ruszamy na pomoc Królewnie Balonowej, eliminując ukryte w tytułowych lochach zastępy potworów, które zagrażają Słodkiemu Królestwu.

Zombie Vikings
Zombie Vikings

Przygodowe 7 grudnia 2015

Zombie Vikings to niezwykle barwny, dwuwymiarowy hack’and’slash, za którego stworzenie odpowiada szwedzkie studio Zoink Games. Produkcja pozwala na przejęcie dowodzenia nad oddziałem zombie-wikingów, którzy wyruszają w pełną przygód wyprawę, aby odzyskać ostatnie magiczne oko Odyna.