Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Assassin's Creed III (WiiU)

Dodatki do Assassin's Creed III

Assassin's Creed III: Tyrania króla Waszyngtona - Odkupienie
Assassin's Creed III: Tyrania króla Waszyngtona - Odkupienie

dodatek do gry23 kwietnia 2013

Finałowy epizod rozszerzenia Tyrania Króla Waszyngtona, wprowadzającego całkiem nową kampanię fabularną do trzeciej części bestsellerowej serii Assassin’s Creed firmy Ubisoft. Dodatek rozprowadzany w naszym kraju jako Odkupienie lub Zbawienie (ang. The Redemption) wieńczy zapoczątkowaną w dwóch poprzednich rozszerzeniach historię, w której bohater gry, Connor, stawia czoła opętanemu żądzą władzy Jerzemu Waszyngtonowi. Akcja przenosi nas tym razem do Nowego Jorku, gdzie protagonista wraz z pozyskanymi wcześniej sojusznikami przenosi się, aby ostatecznie położyć kres tyranii i samozwańczej monarchii Waszyngtona. Całość oferuje tradycyjnie kolejną porcję nowych zadań, związanych z głównym wątkiem fabularnym, oraz cały szereg aktywności pobocznych. Podczas gry nie zabraknie też okazji do wykorzystania wprowadzonych wraz z dodatkiem nowych mocy bohatera, takich jak zwierzęce instynkty, zdolność "barwy wojenne" oraz możliwość wezwania na pomoc watahy wilków.

Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Zdrada
Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona - Zdrada

dodatek do gry19 marca 2013

Drugi epizod trzyczęściowego rozszerzenia do wydanej w 2012 roku gry Assassin’s Creed III firmy Ubisoft. Dodatek o nazwie Tyrania Króla Waszyngtona: Zdrada (ang. The Betrayal) opowiada dalszą część historii zapoczątkowanej w pierwszym DLC. Bohater gry podstawowej, Connor, budzi się w rzeczywistości, w której nigdy nie został asasynem, ale w obliczu zagrożenia kraju podejmuje wyzwanie i rusza do walki z tytułowym Jerzym Waszyngtonem, który opętany przez Rajskie Jabłko nie przebiera w środkach, aby wszelkimi możliwymi sposobami objąć władzę absolutną w kraju. W drugiej części historii protagonista wyrusza do Bostonu, aby pozyskać do współpracy nielubianych, ale niezbędnych do osiągnięcia sukcesu sojuszników. W trakcie zabawy czekają nas całkiem nowe zadania główne i poboczne, podczas których Connor wykorzystuje wprowadzone już wcześniej nowe zdolności tzn. moc wilka, orła i niedźwiedzia, a także "barwy wojenne" oraz "przywódca stada".

Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - The Infamy
Assassin's Creed III: The Tyranny of King Washington - The Infamy

dodatek do gry19 lutego 2013

Pierwszy z trzech planowanych dodatków DLC, składających się na dodatkową kampanię fabularną do gry Assassin’s Creed III. Rozszerzenie o nazwie Tyrania Króla Waszyngtona: Hańba (ang. The Infamy) opowiada alternatywną wersję wydarzeń znanych z podręczników historii. Opętany rządzą władzy Jerzy Waszyngton ogłasza się królem i pragnąc przejąć całkowitą kontrolę nad krajem, szybko staje się brutalnym tyranem. Nie godzi się na to główny bohater gry, Connor, który postanawia powstrzymać szaleńca przed całkowitym zniszczeniem państwa. Oprócz całkiem nowej historii, na którą składa się wątek główny oraz masa atrakcji pobocznych, dodatek niesie także zmiany w mechanice rozgrywki. W walce z poplecznikami Waszyngtona protagonista korzysta z zupełnie nowych umiejętności, takich jak poprawiające siłę, prędkość i kamuflaż moce niedźwiedzia, orła oraz wilka, a także zwiększająca ogólne właściwości postaci zdolność "barwy wojenne" oraz opcja wezwania na pomoc stada wilków.