Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Not for Broadcast | PC

03.02.2020 07:44
Face SHit
1
Face SHit
83
To ja mam Małego Wanse
Image
7.5

Ciekawa gra nie ma co. Podoba mi się sposób w jaki twórcy podeszli do tematu. Liczba elementów na które trzeba zwracać uwagę podczas transmisji potrafi nieźle namącić w głowie. Zaczynamy od podstaw czyli na odpowiednim wybieraniu ujęć, następnie musimy pilnować interferencji, po o czym przechodzimy do cenzurowania przekleństw bo nasza telewizja jest oczywiście FF. Później wcale nie jest łatwiej bo gra każe nam pilnować to co pokazujemy oglądającym. Dobieramy odpowiednie slajdy by pasowały pod propagandę która prezentujemy. Zdarzają się bardziej dynamiczne momenty w którym na plan nagrań dostają się aktywiści pewnego ugrupowania i musimy ujęciami unikać pokazywania ich nagości.

Klipy filmowe są zabawne, niekiedy nawet komentujące w zabawny sposób współczesne zjawiska. Fajnym elementem jest to że możemy we własnym zakresie wybierać reklamy jakie będą puszczane między programami lub w ich przerwie, a same klipy są niezwykle absurdalne. Jedyne co można im zarzucić to to że widać niestety niski budżet co niestety przekłada się na najważniejszy aspekt gry czyli nagrania wideo. Nie mogę wierzyć w świat w którym najważniejszym człowiekiem w mediach jest koleś który ani trochę nie ma medialnej aparycji. Obok zdjęcie dżentelmena. Do reszty raczej nie ma się co przyczepić. Mogę przyczepić się ewentualnie do tego że aktorzy często się powtarzają. Możliwe że się czepiam i taka miała być konwencja.

Między sekcjami grywalnymi mamy elementy tekstowej gry przygodowej gdzie odpowiednie odpowiedzi mają rzekomo kształtować świat. Nie sprawdzałem jeszcze tego aspektu. Zamierzam za kilka dni wrócić do tytułu by przejść ją w inny sposób aby sprawdzić czy coś się zmieni w prezentowanych nagraniach.

Problemem gry jest również jej czas. Niestety gra jest niezwykle krótka. Wiadomo jest to early acces ale 88 minut w grze gdzie dwa razy musiałem powtórzyć poziom bo nie poradziłem sobie z pewnym elementem nagrań i zostałem zwolniony przez przełożonych. Cieszące jest w tym wszystkim natomiast to że klip który prezentuje przyszłości tytułu pokazuje że twórcy mają już przygotowany naprawdę dużą ilość materiału który tylko czeka na wrzucenie go do gry.

Na chwilę obecną, choć chciałbym więcej muszę dać tylko 7,5. Gdyby gra w obecnej formie była dłuższa to ocena mogłaby być większa. Rekompensuje to jednak fakt że gra jest dość tania.

post wyedytowany przez Face SHit 2020-02-03 07:49:58
14.02.2020 01:08
rafnowakowski
2
odpowiedz
rafnowakowski
0
Legionista

Gra zapowiada się świetnie.

Gra Not for Broadcast | PC