Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Magic The Beginning. Jak zacząć grać w MtG?

25.09.2013 13:48
maciek16180
1
maciek16180
54
Konsul

OCTGN jest trochę trudny na początek (już nie mówiąc o Workstation), bo nie jest zautomatyzowany i łatwo zapomnieć o drobiazgach (counterki, triggery itd). MTGO jest chyba najprostszym programem tego typu, ale wymaga tyle kasy co normalne karty, z kolei DoTP jest mocno ograniczony. Wniosek: kupić karty :)

Duel decki są fajne, bo zwykle pasują do siebie, ale to dobry wybór tylko do casualowego grania. Intro packi są słabe i zwykle nieciekawe, ale niektóre event decki są naprawdę warte swojej ceny. Zawsze dają do nich jakąś kartkę z podstawowymi zasadami i taktykami, a do tego łatwo samemu wymyślić jakie karty warto byłoby dokupić, żeby talię wzmocnić.

Dziwię się, że nie wspomniałeś o czymś takim jak Deck Builder's Toolkit, który moim zdaniem jest najlepszym wyborem dla początkującego. Za 80 zł dostajemy około 300 kart, w tym: jakieś 100 landów, 4 boosterki, 4 około dziesięciokartowe paczki tematyczne, które reprezentują różne taktyki i są dobrą bazą do zbudowania talii oraz mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych kart. Fajne jest to, że jak kupi się taki zestaw to zwykle nie brakuje nam już podstaw do talii, tzn. nie musimy kupować kart, które są bardzo szeroko wykorzystywane (oczywiście czegoś dalej brakuje, ale kolekcja staje się znacznie bardziej spójna i uniwersalna, nie jesteśmy tak sztywno przywiązani do jednej talii, możemy eksperymentować). Oczywiście nie należy się spodziewać cudów, ale jako podstawa dla początkującego taki Toolkit sprawdza się naprawdę dobrze.

Poza tym fajny tekst, może kogoś zachęci :)

PS: byłbym zapomniał, warto oglądać mecze prosów na kanale wizardsmtg na YT :) Dużo można się nauczyć z samego komentarza nawet jak się nie do końca ogarnia rozgrywkę. Do tego przy każdym większym turnieju pojawiają się analizy talii, które dostały się do pierwszej ósemki. Poza tym oglądając regularnie takie rzeczy człowiek naprawdę zainteresowany może być na bieżąco z wydarzeniami w świecie MTG :)

PS2: moim zdaniem najlepszy kanał o MTG na YT: http://www.youtube.com/user/mrorangeguy :)

gameplay.pl Magic The Beginning. Jak zacząć grać w MtG?