Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 15 lipca 2018, 19:22

RimWorld (Tryb deweloperski) PC

Wstęp

RimWorld jest strategią ekonomiczną stworzoną przez studio Ludeon Studios. Gracze przenoszą się w niej w daleką przyszłość i przejmują kontrolę nad grupą kolonistów, którzy wylądowali na obcej planecie. Zadanie jest proste – zbudować sprawnie prosperującą osadę i przetrwać.

Triki do gry

Tryb deweloperski

Tryb deweloperski możesz uruchomić w menu Opcji. Znajduje się on w środkowej kolumnie opatrzonej napisem Gameplay. Po jego zaznaczeniu i rozpoczęciu nowego scenariusza w trybie Free Build w prawym górnym rogu powinny pojawić się ikonki, za pomocą których możesz wpływać na działanie gry. Oto one:

  1. Open the debug log – otwórz dziennik błędów;
  2. Open the package editor – otwórz edytor, który umożliwia podgląd i modyfikację dźwięków i włosów;
  3. Open the view settings – umożliwia aktywację nakładek graficznych i ułatwień, takich jak szybkie badania;
  4. Open debug actions menu – uruchamia menu, w którym możesz między innymi umieszczać przeciwników, przywoływać różnorakie przedmioty i kolonistów oraz dokonywać testów wydajnościowych;
  5. Open debug logging menu – uruchom menu, które pozwala na rejestrowanie działania gry;
  6. Open the inspector – pozwala na uzyskanie informacji o zaznaczonym obiekcie;
  7. Toggle god mode – uruchamia tryb boga, w którym możesz budować bez martwienia się o koszty;
  8. Pause the game when an error is logged – zatrzymuje grę gdy pojawi się jakikolwiek błąd.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 15 lipca 2018