Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

God of War III - poradnik do gry

God of War III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wyzwania | Trofea w God of War III poradnik God of War III

Wyzwania

Opis: trofeum zostaje odblokowane po zaliczeniu wszystkich siedmiu wyzwań, dostępnych po wcześniejszym ukończeniu gry - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

Up to the Challenge

Opis: trofeum zostaje odblokowane po zaliczeniu wszystkich siedmiu wyzwań, dostępnych po wcześniejszym ukończeniu gry. Pod spodem znajdziesz opis poszczególnych wyzwań.

Rodzaj: złoto

1 - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry
KONTROLA POPULACJI: aby ukończyć wyzwanie, musisz w 90 sekund nie dopuścić do pojawienia się na arenie więcej, jak 50 przeciwników - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

KONTROLA POPULACJI: aby ukończyć wyzwanie, musisz w 90 sekund nie dopuścić do pojawienia się na arenie więcej, jak 50 przeciwników. Zadanie to jest dość łatwe i do ukończenia już po pierwszym podejściu. Przeciwnicy to zwykli nieumarli, a Twoją bronią będą Nemejskie Rękawice. Atakuj przeciwników przez cały czas stosując combos kwadrat, kwadrat, trójkąt, a gry przeciwnicy wzbiją się w powietrze, dobij ich L1 + kwadrat.

Przez cały czas kontroluj sytuacje obserwując, w którym miejscu nagromadził się największa liczba przeciwników, następnie udaj się w tamto miejsce ich wyeliminować.

2 - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry
GOŁE RĘCE: zadanie to polega na wykończeniu wszystkich przeciwników (będziesz mieć na to 75 sek - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

GOŁE RĘCE: zadanie to polega na wykończeniu wszystkich przeciwników (będziesz mieć na to 75 sek.) przed upływem czasu. Aby tego dokonać, musisz przez cały czas chwytać zwykłych nieumarłych, poczym odpalać szarżę (kwadratem) i nacierać na pozostałych wrogów. Na początku starcia Twoim celem będą wyłącznie dwa kamienne posągi, a gdy na arenie pojawi się cyklop w zbroi, to on przejmie pałeczkę bycia głównym przeciwnikiem.

Nim na arenie zmaterializuje się wspomniany cyklop, posągi powinny zostać dość mocno osłabione (jest to możliwe). Podczas jednej szarży, możesz kilkakrotnie zadać obrażenia. Aby wyrobić się w czasie, nie wolno Ci go marnować, to znaczy odpalać wykończeń.

Jest to zadanie wymagające, podczas którego margines błędu jest bardzo wąski. Prawdopodobnie nie uda Ci się go wykonać za pierwszym razem.

3 - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry
UKAMIENOWANY: to najcięższe zadanie, do jego wykonania będziesz potrzebować trochę czasu i cierpliwości - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

UKAMIENOWANY: to najcięższe zadanie, do jego wykonania będziesz potrzebować trochę czasu i cierpliwości. Aby je wypełnić, musisz dać się zamienić meduzom 10 razy w kamień. Zadanie było by proste, ale arena wypełniona będzie przeciwnikami.

Zanim przejdę do opisu głównej strategii działania, kilka wskazówek: nie walcz z przeciwnikami (nie jest to Twoim celem i nie będziesz mieć do tego wystarczającej ilości zdrowia); nie podskakuj, bo jeśli zostaniesz w trakcie lotu zamieniony w kamień (co się często zdarza), upadek na ziemię równa się śmierć i najważniejsze... nigdy nie atakuj meduz (trzymaj się od nich z daleka, tylko je prowokując do zamiany w kamień).

Kluczem do ukończenia zadania jest odpowiednie zachowanie podczas zamiany w kamień - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

Kluczem do ukończenia zadania jest odpowiednie zachowanie podczas zamiany w kamień. Jeśli trafiony zostaniesz przez zielony promień, natychmiast się zatrzymaj i zablokuj atak (blok). Ten zadziała tylko wtedy, kiedy wciśniesz jeden z podstawowych przycisków (krótkie QTE wyzwalane blokiem). Nie wolno Ci tego zrobić. W ten sposób przyspieszysz proces zamiany w kamień, a gdy już zastygniesz, szybko ruszaj lewą gałka, aby się wyswobodzić.

Po dwóch zamianach na arenie pojawią się harpie, po 4 druga meduza i satyr, a po ośmiu cyklop w zbroi (co dodatkowo podniesie poziom trudności). Pozostawaj w ciągłym ruchu uciekając od przeciwników i ewentualnie blokując ich ataki. Postaraj się również nie zmarnować ani jednego zielonego promienia.

4 - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry
EL MATADOR - OLE: jest to zadanie bardzo trudne (o ile nie znamy sposobu) i zarazem niezwykle łatwe (jeśli już sposób odkryjemy, ale od czego masz mnie) - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

EL MATADOR - OLE: jest to zadanie bardzo trudne (o ile nie znamy sposobu) i zarazem niezwykle łatwe (jeśli już sposób odkryjemy, ale od czego masz mnie). Aby zadanie zostało zaliczone, nie możesz dać się uderzyć minotaurom, ani złapać nieumarłym (przeciwnicy nie będą stosować innych ataków). Wspomniany sposób to ustawienie się koło krawędzi areny [PS] i poczekanie, aż przeciwnik się zbliży. Następnie należy skoczyć w kierunku przepaści, poczym poszybować z powrotem na arenę. Minotaury zawsze runą w przepaść, ale nieumarłych będziesz musiał dobić (L1 + kwadrat), co nie stanowi już problemu.

5 - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry
NOKAUT: zadanie bardzo łatwe, do ukończenia już podczas pierwszego podejścia - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

NOKAUT: zadanie bardzo łatwe, do ukończenia już podczas pierwszego podejścia. Wystarczy zdobyć 1000 punktów w 60 sek., strącając przeciwników poza arenę. Dla ułatwienia dodam, że będziesz mógł (a nawet musiał), "osiodłać" cyklopa. Gdy ten zjawi się zjawi, zaatakuj go combosem z samych trójkątów (rozpocznij atak zanim dojdzie do pełnego zmaterializowania), poczym wciśnij kółko, gdy pojawi się symbol QTE (nie będziesz musiał później już nic wciskać, Kratos wskoczy na jego grzbiet automatycznie).

Podczas strącania stosuj szybszy atak pod kwadratem i kieruj się tam, gdzie jest więcej cenniejszych przeciwników (w tym przypadku minotaurów).

6 - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry
DZIECI HADESA: wyzwanie to należy do tych bardziej wymagających - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

DZIECI HADESA: wyzwanie to należy do tych bardziej wymagających. Aby je wypełnić, musisz zabić cztery cyklopy w zbrojach. Pierwszy, który zjawi się na arenie, wykończ samemu nie otrzymując obrażeń (przez cały czas atakuj combosem trójkątów). Po jego śmierci pojawia się kolejni dwaj przeciwnicy. Atakuj ich również cały czas trójkątami wiedząc, że ostatnie uderzenie jest obszarowe i odrzuca przeciwników. Steruj nim tak, aby obydwaj obrywali (możliwa jest do wprowadzenia seria ataków, która uniemożliwi kontratak przeciwnikom, aż do ich śmierci). W momencie ich śmierci, zjawi się kolejnych czterech. To właśnie w tym momencie będzie tkwiła trudność tego zadania.

Możesz postarać się zabić jednego, unikając samemu śmierci i - co bardziej prawdopodobne - strącenia w przepaść (wybierając tę metodę, przez cały czas atakuj jednego tylko napastnika, a gdy nad jego głowa pojawi się symbol QTE, szybko go aktywuj - interaktywna scenka wymagać będzie wciśnięcia czterech podstawowych przycisków). Możesz również spróbować tak krążyć po arenie w pobliżu krawędzi (przez cały czas podskakując), by jeden z niezdarnych napastników sam w nią spadł (cyklopy są dość sporych rozmiarów i często się im to zdarza).

7 - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry
ZWYKŁE NISZCZENIE: wyzwanie jest łatwe, ale wymagać będzie kilku prób - Wyzwania | Trofea w God of War III - God of War III - poradnik do gry

ZWYKŁE NISZCZENIE: wyzwanie jest łatwe, ale wymagać będzie kilku prób. Za zadanie masz zniszczyć 30 wazonów w 20 sekund. Aby tego dokonać stosuj combos: kwadrat, kwadrat, trójkąt. Podczas pierwszych dwóch uderzeń celuj ostrożnie i dokładnie. Trójkąt odpowiadać będzie za atak obszarowy - zrób z niego pożytek. Ostatnia rada to taka, że powinieneś niszczyć obiekty w sposób uporządkowany, nie opuszczając ani jednego wazonu.