Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 10 - poradnik do gry

FIFA 10 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Transfery | Tryb menedżerski w FIFA 10 poradnik FIFA 10

Transfery

Podczas okresów transferowych (czerwiec, lipiec, sierpień oraz styczeń) możesz kupować i sprzedawać zawodników. Na początku wejdź na Transfery / Rynek transferowy lub Lista transferowa , aby zobaczyć ile pozostało Ci w danym okresie ofert (napis na samej górze "Pozostało ofert: [liczba]"). Podana tam liczba pokazuje ile jeszcze ruchów (ofert kupna, sprzedaży) możesz dokonać w aktualnym okienku transferowym. Przez to ograniczenie nie można na rynku piłkarskim działać pochopnie. Każdą decyzję musisz dokładnie rozważyć.

Wchodząc na rynek transferowy warto także rozwinąć negocjatora (Gabinet / Usprawnienia kadry ) - Transfery | Tryb menedżerski w FIFA 10 - FIFA 10 - poradnik do gry

Wchodząc na rynek transferowy warto także rozwinąć negocjatora (Gabinet / Usprawnienia kadry ). Jego zadaniem jest zmniejszenie kwoty, którą będziesz musiał zapłacić za danego zawodnika oraz przekonanie znanych piłkarzy do zmiany klubu. Bez jego wsparcia niektóre transfery okażą się niemożliwe.

Kupno piłkarza

Wejdź na Transfery / Rynek transferowy i skorzystaj z opcji "Szukaj". Możesz teraz wybrać ligę, w której będziesz szukał zawodników, albo ustawić to miejsce na "dowolna", aby pod uwagę zostały wzięte wszystkie ligi. Dobry piłkarz nie musi być sławny. Patrz na statystyki, a nie na nazwiska. Kiedy wybierzesz już zawodnika musisz ustalić kilka parametrów:

Status: kupno lub wypożyczenie. Wypożyczenie trwa 1 rok i nie płaci się za nie odstępnego.

Suma odstępnego / Zarobki zawodnika na mecz: Jeżeli zależy Ci na zawodniku powinieneś podnieść te kwoty.

Czas trwania kontraktu: Kontrakty z młodymi, obiecującymi piłkarzami podpisuj na kilka lat. Musisz dać im czas na rozwinięcie się.

Liczba ofert: Ilość prób osiągnięcia porozumienia między klubami.

Premia za bramkę / za czyste konto: Premię za bramkę warto dać maksymalną tym zawodnikom, którzy prawdopodobnie będą ich strzelać mało np. defensywnym pomocnikom.

Po zaproponowaniu warunków pozostanie Ci tylko czekać na decyzję klubu.

Sprzedaż piłkarza

Wejdź na Transfery / Lista transferowa i wybierz zawodnika, który nie jest Ci już potrzebny lub, za którego chcesz dostać sporą ilość pieniędzy. Następnie zmień jego status na "na sprzedaż" lub "do wypożyczenia". Później musisz tylko czekać na oferty składane przez inne kluby. Kiedy taka się zdarzy i pojawi na ekranie będziesz mógł jeszcze zaakceptować ją lub zażądać wyższej ceny.