Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Age of Empires II: The Age of the Kings - poradnik do gry

Age of Empires II: The Age of the Kings - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

O ekspansji w Age of Empires II The Age of the Kings | Podstawy poradnik Age of Empires II: The Age of the Kings

Ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2019

Ponieważ grupy surowców nie są liczne, w każdej misji będziesz musiał prędzej czy później rozszerzyć wpływy poza początkową osadę. Warto już od początku wiedzieć gdzie są jakie zasoby, gdzie wróg postawił wieże obronne itd. Korzystaj w tym celu ze zwiadowców - odkrycie większości mapy to dla ciebie dwie sekundy pracy, a korzyść z tego duża. Wystarczy, że weźmiesz zwiadowcę, wciśniesz shift i wyznaczysz mu waypointami trasę, która wiedze zyzgzakiem przez całą mapę, lub część mapy. Waypoint stawiasz za pomocą prawego przycisku myszy i - uwaga - możesz to robić także na mapie taktyczej. Pamiętaj, by ostatni punkt nacisnąć bez shift'a, bo dopiero wtedy zwiadowca ruszy. Ponieważ taka misja "na ślepo" w pewnym momencie zakończy się zgonem zwiadowcy, najlepiej wziąć dwóch-trzech i wyrysować im różne trasy. W ten sposób małym kosztem, i co ważniejsze bez własnego zaangażowania, poznasz całą okolicę.

Zgrupowania surowców nie starczają na długo. Wkrótce trzeba ich szukać daleko poza osadą. - O ekspansji w Age of Empires II The Age of the Kings | Podstawy - Age of Empires II: The Age of the Kings - poradnik do gry
Zgrupowania surowców nie starczają na długo. Wkrótce trzeba ich szukać daleko poza osadą.

Kiedy przyjdzie ci wydobywać surowce poza fortecą, wybierz te zasoby, które leżą najdalej od tras przemarszu wrogich wojsk. Na tym etapie wiesz już kto i skąd atakuje, więc nie powinno być z tym problemów. Jednak nawet oddalone od wroga kopalnie i obozy drwali musi chronić przynajmniej jedna wieża, a najlepiej jeszcze mur. No i trzymaj gdzieś ciągle "brygadę interwencyjną" z minimum dziesięciu jeźdźców, by móc odeprzeć atak na wysunięte posterunki.

W dalszych etapach gry, szczególnie podczas długich misji, warto pamiętać że budynki są tanie. Jeśli wojsko zaszło bardzo daleko od bazy, postaw gdzieś najważniejsze dla siebie budowle produkcyjne. Budowa np. warsztatu, baraków i kaplicy tuż przy mieście, które chcesz zdobyć, jest świetnym pomysłem. Pamiętaj tylko, żeby stały one na tyle daleko od murów, aby trebusze wroga nie mogły do nich bezkarnie walić ze środka.

Przed atakiem na większe miasto warto też blisko miejsca, w którym uderzasz, postawić zamek. Bardzo często gdy ktoś wedrze się do osady, wróg wyprowadza potężny kontratak. Zmniejszysz bardzo straty, jeśli będziesz bronić się u stóp własnej twierdzy.