Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ćwiczenia ofensywne | Trening poradnik Championship Manager 5

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Dalej mamy ćwiczenia ofensywne:

• Główkowanie w ataku. Trening biegów i skoków w polu karnym do dośrodkowań.
  • Ćwiczenia dryblingu. Atakowanie do przodu w odpowiednim tempie; umiejętność mijania obrońców.
  • Ćwiczenia strzałów. Silne strzały spoza pola karnego.
  • Ćwiczenia gry na polu karnym. Spokojne wykańczanie akcji na polu karnym; podawanie piłki w kierunku od bramki.
  • Zmiana gry. Faza przeciążenia. Przerzucanie piłki z lewa na prawo i odwrotnie, następnie dośrodkowanie i strzał.
  • Mecz na jednej połowie. Zwykły mecz z ograniczeniami dotyczącymi rozmiaru boiska, liczby kontaktów z piłką, itd.
  • Strzelanie na jednej połowie. Sześciu na sześciu, na boisku 36x36 metrów, dwie bramki. Na każdej połowie czterech broniących się i dwóch atakujących - bramkarz podaje piłkę obrońcom, którzy strzelają albo podają. Atakujący wychodzą do odbitej piłki lub strzelają z pierwszej piłki.
  • Kontry na jednej połowie. Boisko o szerokości 36 metrów i długości 70 metrów, podzielone na trzy części. W każdej drużynie w strefie trzech obrońców, trzech pomocników i dwóch napastników. Jeden zawodnik z tyłu może przebić się do środkowej 1/3, dwóch zawodników może się przebić do 1/3 przeciwnika.
  • Ćwiczenia w dośrodkowaniu. Dwóch zawodników na skrzydłach, grupy trzech zawodników pośrodku, 10 metrów od pola karnego - piłka zagrywana poprzecznie. Jeden kontakt i dośrodkowanie, trzech zawodników - jeden idzie blisko, jeden daleko i jeden trzyma się na skraju.
  • Trening gry na polu karnym. Dwóch zawodników w polu karnym: podający poza polem karnym napastnicy muszą wymienić między sobą podanie i strzelić.
  • Faza ataku. 1 boiska, ośmiu atakujących na siedmiu broniących się.
  • Atak 3v2. Szybkie wejście trzech napastników przeciwko dwóm obrońcom - obszar o szerokości pola karnego.