Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Panzer General III: Scorched Earth - poradnik do gry

Panzer General III: Scorched Earth - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka na otwartym terenie poradnik Panzer General III: Scorched Earth

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019

Do walki na otwartym terenie dochodzi w Panzer General III Scorched Earth często. Nieco o tym, co tę walkę poprzedza, przeczytać można w poprzedniej części tego poradnika.

Przypomnieć należy jednak to, co najważniejsze - zawsze korzystać trzeba z jednostek rozpoznawczych. Wspominałem o tym wielokrotnie i wspominać będę, bowiem bez dobrego planu wygrać trudno. A żeby mieć plan, konieczne jest poznanie położenia wrogich oddziałów.

Co jednak zrobić, gdy dochodzi do otwartej walki, a szansa na zwycięstwo niebezpiecznie się oddala? Pierwsze, o czym należy pamiętać, to trzymanie swoich sił w grupie. Albo przynajmniej w miarę zorganizowanym szyku. Jednostki rozpoznawcze wycofać należy natychmiast, bo szans większych na sukces nie mają. Na czoło kolumny dobrze jest wysunąć to, co ma się najmocniejszego, czyli najlepsze czołgi. Za nimi, w niewielkiej odległości, pojawić powinny się jednostki przeciwpancerne, ubezpieczane dodatkowo na skrzydłach przez kolejne czołgi. Choć brzmi to prosto i wydaje się oczywiste, lepiej o tym nie zapomnieć. Wróg nie ma prawa przedrzeć się przez tę ścianę i dostać się na tyły Twoich oddziałów. Inna sprawa, gdy w jakiś sposób uda mu się tę kolumnę pojazdów okrążyć, ale do takiej sytuacji doprowadzić nie wolno. Po to ustawia się na skrzydłach twarde jednostki - dobrze byłoby, gdyby przy okazji imponowały zwrotnością - aby odparły każdą nadchodzącą falę. Lub chociaż zdołały ją przetrzymać na tyle długo, by na pomoc przybyły jednostki przeciwpancerne i pozostałe mocne oddziały.

Wszystkie te wysiłki zaowocować mają jednym - spokojem w środkowych formacjach grupy. Bo za ścianą czołgów i jednostek przeciwpancernych umieścić trzeba siły równie ważne, ale niezwykle wrażliwe na atak. Mowa tu przede wszystkim o obronie przeciwlotniczej, która zabezpieczyć ma kolumnę przed atakami z powietrza, oraz artylerii. Ta druga ze swoją siłą ognia stanowi wsparcie wręcz bezcenne i nieraz okazuje się elementem kluczowym. Aby jednak mogła pokazać pełnię swoich możliwości, potrzebuje bezpieczeństwa. A o tym, jak jej to zapewnić, już wiecie.

Nad kolumną pojazdów unosić powinny się samoloty, których celem jest zapewnienie spokoju w powietrzu i ewentualnie przeszkadzanie przeciwnikowi. Kolejność przedstawiona została nieprzypadkowo i na to też warto zwrócić uwagę. Dogryzanie wrogim jednostkom z powietrza niewiele bowiem da, jeśli jednocześnie wraże lotnictwo robi wszystko, na co ma ochotę. Podstawą do zwycięstwa na otwartym terenie jest to, by nie dać się zepchnąć do obrony. Przeciwnikowi trzeba skoczyć do gardła i odepchnąć go jak najdalej, najlepiej rozbijając zwarte grupy i rozpraszając po okolicy. Przejście do obrony nie zawsze jest złym rozwiązaniem, szczególne jeśli ma się dużo czasu i mocną armię, ale na ogół po prostu się nie opłaca. Zbyt duże ryzyko, że nie uda się wyjść z niego bez sporych strat.