Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Panzer General III: Scorched Earth - poradnik do gry

Panzer General III: Scorched Earth - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przed walką poradnik Panzer General III: Scorched Earth

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019

Może się wydawać, że po sformowaniu oddziału pozostaje tylko zabrać się do walki. Myli się jednak ten, kto tak sądzi, bo dość istotną rolę odgrywa w Panzer General III Scorched Earth rozmieszczenie wojsk.

Pomiędzy wyborem dowódców i rozpoczęciem działań na polu bitwy jest oto jeszcze jeden etap - rozlokowanie wojsk. Część oddziałów co prawda znajduje się już zazwyczaj w pewnych punktach mapy, ale kilka można sobie rozmieścić samodzielnie. To rzecz ciekawa i przydatna, pozwala bowiem w miarę dokładnie zaplanować kolejne posunięcia. Biorąc pod uwagę, że na ukończenie misji ma się ograniczoną liczbę tur, a często trzeba pokonać długą trasę, warto to dobrze przemyśleć.

Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę, to mapa terenu. Zaznaczone zostały nań zawsze cele główne oraz poboczne, co jest ważne o tyle, że lepiej zabrać się najpierw za te pierwsze. Wojska dobrze więc zazwyczaj rozmieścić jak najbliżej tych punktów, a dopiero po dotarciu do nich i zapewnieniu sobie zwycięstwa zabrać się za zadania dodatkowe. Podobnie ma się sprawa z obiektami, za zdobycie których dostaje się dodatkowe premie - np. lotniskami. Raczej specjalnie wyprawiać się do nich nie warto, by nie ryzykować utraty czasu, ale jeśli ma się go wystarczająco wiele, można nieco zboczyć z trasy. W Panzer General III Scorched Earth spotyka się zresztą dwa rodzaje misji i od tego też zależy, na jak wiele można sobie pozwolić.

Zapoznanie się z mapą i wyciągnięcie odpowiednich wniosków jest niezwykle istotne. - Przed walką - Panzer General III: Scorched Earth - poradnik do gry
Zapoznanie się z mapą i wyciągnięcie odpowiednich wniosków jest niezwykle istotne.

Pierwsze, stosunkowo łatwiejsze, polegają na przedostaniu się z pozycji początkowej do jakiegoś konkretnego punktu. Jeśli dysponuje się jednostkami dość szybkimi - na przykład rozpoznawczymi - nie stanowi to większego problemu. Inna sprawa, jeżeli trzeba też przy tym walczyć i wykończyć ustaloną grupę wrogów.

Drugi rodzaj misji to konieczność zdobycia jakiegoś miasta czy innego obiektu, słowem - heksa. Tutaj jest już znacznie trudniej, bo miasta z reguły pilnowane są dobrze, a i dotrzeć do nich bez strat niełatwo. Tutaj koniecznie trzeba zabrać ze sobą nie tylko cięższy sprzęt, ale też odpowiednią liczbę piechoty.

Zazwyczaj sytuacja wygląda jednak tak, że trzeba nam podczas misji i zająć jakiś obiekt, i wykończyć wrogie jednostki. Dodając do tego upływający szybko czas łatwo domyśleć się, że odpowiedni plan jest kluczem do sukcesu.