Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Talos Principle 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Talos Principle 2 - poradnik do gry

Talos Principle 2 - poradnik do gry

Witaj 1K! Talos Principle 2 poradnik to rozwiązanie każdej głównej zagadki, zaginionej zagadki, złotej zagadki, złote bramy, wszystkie zaginione laboratoria oraz gwiazdy. Trofea, platyna i wszystkie zakończenia gry, zaginiony terminal, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2023

Niniejszy poradnik do gry The Talos Principle 2 stanowi komplety przewodnik po każdej zagadce. Znajdziecie tu opis przejścia wszystkich lokacji w grze oraz rozwiązania złotych zagadek wraz ze zdobyciem wszystkich gwiazd. Nasze wskazówki doprowadzą was do każdego zaginionego laboratorium, a poradnik trofeowy pomoże w zdobyciu platyny. W naszym poradniku znajdziecie rozwiązania najtrudniejszych zagadek, takich jak Zmyłka i Huśtawka.

Talos Principle 2: Zawartość poradnika

W naszym poradniku Talos Principle 2 znajdziecie rozwiązania wszystkich zagadek. Główne zagadki i zaginione zagadki podzieliliśmy według regionów mapy. Na osobnych stronach opisaliśmy jak rozwiązać wszystkie złote zagadki, gwiazdy oraz jak znaleźć wszystkie zaginione laboratoria.

W rozdziale sekrety i znajdźki przeczytacie jak zebrać wszystkie badania. Poradnik trofeowy pomoże wam odblokować każde osiągnięcie i ukończyć grę w 100%, aby zdobyć platynę.

Poradnik Talos Principle 2 zamyka aneks, w którym opisaliśmy jakie języki wspiera gra oraz jakie minimalne wymagania sprzętowe musi spełniać wasz PC, aby gra chodziła płynnie. Dowiecie się też jak wyglądają wszystkie zakończenia gry.

Talos Principle 2: FAQ

 1. Huśtawka - w tym poradniku wyjaśniamy jak rozwiązać zagadkę Huśtawka z lokacji Zalesiony płaskowyż. Jeśli rozwiążecie zagadkę używając tylko jednego złącza, odblokujecie trofeum Raz a dobrze.
 2. Zmyłka - zajrzyjcie na tę stronę, jeśli chcecie dowiedzieć się jak rozwiązać zagadkę Zmyłka z regionu Południowe wybrzeże. Jeżeli nie użyjecie opcji Zachowaj połączenia podczas tej zagadki, odblokujecie trofeum Okrężną drogą.

Talos Principle 2: Wszystkie zagadki

AKT 1:

 1. Prolog - na tej stronie znajdziecie opis przejścia Procesu uruchamiania. Wyjaśniamy rozwiązanie zagadek z klockami Tetris.
 2. Trawiasty pierścień - w tym poradniku przeczytacie jak rozwiązać wszystkie główne zagadki i zaginione zagadki z pierwszej lokacji odwiedzonej w grze. Dowiecie się jak ukończyć Samowystarczalność, Roszada, Uniesienie, Łączność.
 3. Zalesiony płaskowyż - w kolejnej lokacji znajdziecie nowe sprzęty, które pozwolą wam rozwiązać zagadki takie jak Na miejscu, Zapas, Ucho igielne, Huśtawka, Pętla.
 4. Wschodnie mokradła - ten poradnik pomoże wam rozwiązać zaginione zagadki i główne zagadki z mokradeł. Sprawdźcie jak poradzić sobie w zagadce Tam i z powrotem, Więzień, Wstępne połączenie, W ukryciu.
 5. Megastruktura - tu przeczytacie jak rozwiązać zagadki z wiązkami laserowymi w Megastrukturze podczas przechodzenia 1 aktu gry.

AKT 2:

 1. Samotna wyspa - w tym poradniku znajdziecie rozwiązania wszystkich zaginionych zagadek i głównych zagadek z Samotnej wyspy. Dowiecie się m.in. jak poradzić sobie z zagadkami Dwa strumienie, Spacerkiem, Na czerwone, Wspólny odwiert.
 2. Zalana dolina - na tej stronie poradnika przeczytacie rozwiązania zagadek z Zalanej doliny. Wyjaśniamy jak krok po kroku przejść zagadki Źródło, Tryptyk, Przez płot, Pamięć.
 3. Utracone moczary - w ostatniej lokacji z aktu 2 będziecie musieli rozwiązać takie zagadki jak Możliwości, W górę i w dół, Elegancja, Więzienie. Wyjaśniamy jak rozwiązać wszystkie główne zagadki i zaginione zagadki.
 4. Megastruktura - odwiedzając Megastrukturę w 2 akcie gry, do rozwiązania będziecie mieli 2 zagadki z wiązkami laserowymi. W tym poradniku przeczytacie jak znaleźć zagadki, jak przejść przez labirynt i antygrawitacyjne ściany.

AKT 3:

 1. Południowe wybrzeże - w tej lokacji otrzymacie nowy przedmiot do rozwiązywania zagadek o nazwie teleport. Z tej strony dowiecie się jak rozwiązać zagadki Przez ścianę, Bagaż, Minimalizm, Podmuchy.
 2. Zielony kanion - tu znajdziecie rozwiązania głównych i zaginionych zagadek z regionu Zielony kanion. Nasze wskazówki pomogą wam ukończyć: Migracja ku górze, Pajęczyna, Na gapę, Blok z pytajnikiem, Alpinista.
 3. Okrągła oaza - ten poradnik wyjaśnia jak rozwiązać zagadki: Transfer, Kontrola, W górze, Demontaż, Przejście, Zawiłość. Pomożemy wam ukończyć wszystkie zaginione i główne zagadki z lokacji Okrągła oaza.

AKT 4:

 1. Zachodnia delta - w tej lokacji będziecie musieli rozwiązać zagadki takie jak Drzwi automatyczne, W pionie, Utrapienie, Ucieczka, Surfing, Elementy. Sprawdźcie nasz poradnik, w którym dokładnie opisujemy jak to zrobić.
 2. Antropiczne wzgórza - na tej stronie poradnika znajdziecie opis przejścia zagadek: Dwa do trzech, W tył, Ślizg, Równowaga, Separacja, Reakcja łańcuchowa. Sprawdźcie nasze wskazówki i video poradnik do regionu Atropiczne wzgórza.
 3. Wysoka równina - w ostatniej lokacji będziecie musieli rozwiązać takie zagadki jak: Mobilne narzędzia, Precyzja, Nielot, Elektryk, Alternator, Dualizm. Przeczytajcie nasz poradnik, aby dowiedzieć się jak aktywować czwartą wieżę i dostać się do Megastruktury.

AKT 5:

 1. Utopia i Dystopia - po aktywowaniu 4 wież, będziecie mogli po raz ostatni odwiedzić Megastrukturę. Sprawdźcie nasz poradnik, w którym tłumaczymy jak rozwiązać 4 zagadki w Dystopii i 4 zagadki w Utopii oraz jak ocalić Atenę i odblokować najlepsze zakończenie gry.

Talos Principle 2: Wszystkie złote zagadki

 1. Złote zagadki - po tym jak rozwiążecie wszystkie zaginione zagadki i główne zagadki w grze, odwiedzicie Megastrukturę, aby uratować Byrona. Gdy miasto wybierze nowego burmistrza, odblokujecie 12 złotych zagadek, do których drzwi były wcześniej zamknięte. W naszym poradniku tłumaczymy krok po kroku jak rozwiązać wszystkie złote zagadki.

Talos Principle 2: Spolszczenie, polska wersja językowa

W grze Talos Principle 2 dostępnych jest aż 12 języków. Dokładne informacje na temat napisów i dubbingu znajdziecie na stronie: Wersje językowe.

Talos Principle 2: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: 64-bit Windows 10
 2. Procesor: 4 rdzeniowy CPU @ 2.5 GHz (Intel Core i3/i5, AMD Ryzen 5)
 3. RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: 4 GB VRAM; Radeon RX 470, GeForce GTX 970
 5. Wolne miejsce na dysku: 75 GB na dysku SSD

Więcej o rekomendowanych wymaganiach sprzętowych PC przeczytacie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Autor Poradnika

Olga Fiszer

Olga Fiszer

Była pracownica korpo, która pewnego pięknego dnia postanowiła rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. A tak dokładanie do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się zbieraniu dóbr popkulturowych. Do GOL-owych poradników dołączyła w 2019 r. Od czasu do czasu natkniecie się również na jej wpisy o klockach LEGO, które to z zamiłowaniem kolekcjonuje od wielu lat. Do jej ulubionych gatunków gier należą przede wszystkich RPG-i i jRPG-i, klasyczne RTS-y, jak również dziwaczne indyczki. Gdy, pomimo pokaźnego zbioru gier, stwierdza, że nie ma w co grać, odpala po raz setny Harvest Moona, Stardew Valley, któregoś z KOTOR-ów lub Baldur’s Gate 2 (Cienie Amn, nie Tron Bhaala – nigdy nie pytajcie dlaczego). Po godzinach lubi rujnować swój wzrok, malując figurki w źle oświetlonym pokoju lub podziwiać nagromadzone kolekcjonerki i retro konsole.

więcej


Informacje o Talos Principle 2 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 7 listopada 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.