Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

AC Mirage - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
AC Mirage - poradnik do gry

AC Mirage - poradnik do gry

Nawet na wielbłądzie nie pojeździsz AC Mirage poradnik to najlepsze porady na start, do eksploracji, rozwoju postaci. Opisujemy wszystkie znajdźki, najlepsze bronie, najlepsze pancerze, jak kraść, szybką podróż, drzewka umiejętności, trofea, wymagania sprzętowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 26 października 2023

Nasz poradnik do gry Assassin's Creed Mirage opisuje wszystkie najważniejsze mechaniki gry, lokacje wszystkich znajdziek i opisy przejścia najtrudniejszych zadań. Znajdziecie tu odpowiedzi na najważniejsze pytania, które mogą pojawić się podczas rozgrywki, wyjaśniamy jak pokonać najtrudniejszych bossów i jak skutecznie walczyć z regularnymi przeciwnikami. Prezentujemy najlepsze bronie i perki. Ważnym dodatkiem do naszego poradnika jest interaktywna mapa, na której oznaczyliśmy wszystkie sekrety, znajdźki, Tajemnicze odłamki, Punkty widokowe, Skrzynie z wyposażeniem, bossów i zadania poboczne.

AC Mirage: Zawartość poradnika

W naszym poradniku znajdziecie rozdział dotyczący podstawowych informacji o mechanikach gry. Są to przede wszystkim porady na start, w których znajdziecie najważniejsze wskazówki dotyczące rozgrywki. Ten rozdział zawiera też listy najlepszych broni i pancerzy. Podpowiadamy też jak wybrać odpowiadający Wam poziom trudności.

Drugim rozdziałem jest FAQ, w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Odpowiadamy między innymi jak kraść, jak podsłuchiwać, czy są romanse i jak działa szybka podróż. Dowiecie się też, czy możecie głaskać błąkające się koty oraz do czego służą sztony lub jak obniżyć złą sławę.

W rozdziale poświęconym sekretom znajdziecie opisy lokacji wszystkich znajdziek, jakie możecie znaleźć w Bagdadzie i okolicach. Opisujemy punkty szybkiej podróży, Skrzynie z wyposażeniem, Zaginione księgi, Tajemnicze odłamki, Zagadki i inne ważniejsze obiekty w każdym regionie gry.

W kończącym poradnik aneksie opisujemy podstawowe informacje o produkcji - długość gry, wymagania sprzętowe i sterowanie. Dowiecie się też, czy AC Mirage pojawi się w Game Passie i czy jest polska wersja językowa. Znajdziecie tu też obszerny poradnik trofeowy, w którym znajdziecie wskazówki do każdego osiągnięcia w grze.

AC Mirage: Szybkie porady na start

Oto kilka przydatnych porad i wskazówek, które pomogą Wam podczas pierwszych godzin zabawy w AC Mirage:

 1. Sprytnie wykorzystujcie środowisko - wysoka roślinność, wąskie uliczki oraz gęsta zabudowa Bagdadu pomogą Wam podczas skradania się oraz umożliwią ciche eliminowanie przeciwników.
 2. Izolujcie pojedynczych adwersarzy - umiejętne manewrowanie grupą przeciwników pozwoli Wam wyjść zwycięsko nawet z najtrudniejszych walk.
 3. Pamiętajcie o jedzeniu - w AC Mirage odnajdziecie mnóstwo ulicznego jedzenia oraz dziko rosnących owoców. Jedzenie ich pozwoli Basimowi na odzyskanie nieco utraconych punktów zdrowia.
 4. Wykorzystujcie Wzrok Orła oraz ptasiego kompana - skanowanie okolicy przy pomocy zdolności Wzroku Orła pozwoli Wam na szybkie rozeznanie się w sytuacji, zaś perspektywa Enkidu umożliwi Wam bezpieczne rozglądniecie się po okolicy.
 5. Rozglądajcie się za znajdźkami - mapa AC Mirage wprost usiana jest różnorodnymi obiektami czekającymi na odkrycie.

Po więcej przydatnych porad na start, zajrzyjcie na stronę Porady na start.

AC Mirage: Wszystkie sekrety i znajdźki

 1. Skrzynie z wyposażeniem - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich skrzyń z wyposażeniem. Kryją one nową broń i stroje, w które może wyposażyć się Basim.
 2. Zaginione księgi - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich zaginionych ksiąg. Odnajdywanie ich nagrodzi was dodatkowymi punktami umiejętności.
 3. Zagadki - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich zagadek. Są to wskazówki, które pokierują was w stronę ukrytych skarbów.
 4. Artefakty Dervisa - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich artefaktów Dervisa. Są to unikatowe przedmioty, które musicie ukraść określonym przechodniom i sprzedać kupcowi Dervisowi.
 5. Miejsca historyczne - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich miejsc historycznych. Są to małe, świecące obiekty, które uzupełnią wasze kompendium wiedzy o informacje dotyczące okresu historycznego przedstawionego w grze.
 6. Tajemnicze odłamki - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich tajemniczych odłamków.
 7. Bagdadzkie opowieści - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich bagdadzkich opowieści. Są to krótkie misje poboczne niewymagane do ukończenia głównej fabuły.
 8. Punkty widokowe - na stronie tej znajdziecie lokalizację wszystkich punktów służących za cele szybkiej podróży.

AC Mirage: Podstawy

 1. Najlepsze bronie - ta strona poradnika zawiera autorską listę polecanych przez nas broni.
 2. Najlepsze pancerze - na tej stronie znajdziecie najlepsze, według nas, pancerze.
 3. Poziomy trudności - z tej strony dowiecie się jak wybrać najlepszy dla Was poziom i czy można go zmienić w trakcie gry.
 4. Wszystkie odzienia - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich strojów bohatera wraz ze wskazówkami jak je znaleźć.

AC Mirage: FAQ

 1. Jak kraść? - na tej stronie opisujemy mechanikę kradzieży i czy możecie rozwijać tę umiejętność.
 2. Czy jest wzrok orła? - z tej strony poradnika dowiecie się, czy w tej odsłonie pojawia się jedna z najbardziej charakterystycznych mechanik serii.
 3. Czy można głaskać koty? - z tej strony dowiecie się, czy możecie wchodzić w interakcję z błąkającymi się po Bagdadzie mruczkami.
 4. Do czego służą sztony? - talary to waluta, na którą co jakiś czas będziecie natrafiać w świecie gry. Z tej strony poradnika dowiecie się czy warto je zbierać
 5. Jak obniżyć złą sławę? - po każdym Waszym nielegalnym uczynku zwiększy się czujność strażników - przeczytajcie, jak pozbyć się niechcianej uwagi.
 6. Jak rozwiązać zagadkę w Górnym porcie? - z tej strony poradnika dowiecie się jak rozwiązać zagadkę na statku i co Was czeka w nagrodę.
 7. Jak działa szybka podróż? - wyjaśniamy jak odblokowywać punkty szybkiej podróży i jak działają.
 8. Czy trzeba znać poprzednie części? - AC Mirage to kolejna już odsłona serii rozpoczętej w 2007 roku. Z tej strony poradnika dowiecie się, czy powinniście znać fabuły poprzednich części.
 9. Jak odblokować zatrute rzutki? - dzięki rzutkom możecie usypiać swoich wrogów. Z tej strony poradnika dowiecie się jak zdobyć tę umiejętność.
 10. Jak dostać się do skrzyni w Domu Mądrości? - na tej stronie objaśniamy szczegółowo sposób dostania się do skrzyni ukrytej w pracowni astronomicznej w wieży Domu Mądrości.
 11. Jak znaleźć Miejsce wykopalisk? - wyjaśniamy jak interpretować wskazówki prowadzące do ważnej fabularnie lokacji na środku pustyni.
 12. Jak ulepszać broń i odzienie? - ze strony tej dowiecie się wszystkich najważniejszych informacji odnośnie modyfikacji i ulepszania Waszego ekwipunku.
 13. Jak przeprowadzić zabójstwo z użyciem otoczenia? - na tej stronie dowiecie się, w jaki sposób spełnić warunek środowiskowego zabójstwa w jednym z zadań pobocznych.
 14. Jak podsłuchiwać? - na tej stronie znajdziecie porady dotyczące pozyskiwania informacji od wrogów.
 15. Czy są romanse? - z tej strony dowiecie się, czy jest opcja utworzenia bliższej relacji z którymś z NPC.

AC Mirage: Długość gry

Najnowsza odsłona serii nie będzie tak długa jak jej poprzedniczki. Przejście fabuły powinno Wam zająć około 20 godzin. Jeśli będziecie chcieli wymaksować grę, nie przeznaczycie na to więcej niż 30 godzin. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie Długość gry w naszym poradniku.

AC Mirage: Spolszczenie, polska wersja gry

Gra otrzyma kinową polską wersję językową, co oznacza, że będziecie mogli zagrać z oryginalnym dźwiękiem (do wyboru będzie między innymi arabski) i polskimi napisami. Więcej na temat wersji językowych przeczytacie na stronie w naszym poradniku: Polska wersja językowa.

AC Mirage: Trofea, osiągnięcia

Najnowsza odsłona serii o zakonie zakapturzonych zabójców pozwala na zdobycie 51 osiągnięć. Co ważne, wyzwania zaprojektowane zostały w taki sposób, że przy odrobinie zapału, "wymaksowanie" tytułu powinno być możliwe przy pojedynczym przejściu gry. Po więcej porad i informacji na temat achievementów zajrzyjcie na stronę Trofea/Osiągnięcia w naszym poradniku.

AC Mirage: Sterowanie

AC Mirage oferuje szeroki zestaw ustawień związanych ze sterowaniem. Jeżeli domyślny układ przycisków nie przypadnie Wam do gustu, to bez problemu będziecie mogli zmienić go w ustawieniach. Fani wcześniejszych odsłon serii mogą w ten sposób zbliżyć schemat klawiszy do tego znanego z poprzednich części. Więcej na temat sterowania znajdziecie na stronie Sterowanie w naszym poradniku.

AC Mirage: Wymagania sprzętowe PC

 1. System: Windows 10 / 11 (64 bit);
 2. Procesor: AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i7 4790K / Intel Core i5 8400 (dla karty Intel ARC);
 3. Pamięć RAM: 8 GB;
 4. Karta graficzna: AMD RX 570 (4 GB) lub GeForce GTX 1060 (6 GB) lub Intel ARC A380 (6GB);
 5. Miejsce na dysku: 40 GB;
 6. DirectX: DirectX 12;
 7. Dodatkowe: Wymaga karty grafiki ze wsparciem dla DirectX 12.

Więcej na temat zalecanych wymagań znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Wymagania sprzętowe.

AC Mirage: Premiera gry

Oficjalna premiera gry miała miejsce 5 października 2023. Gra wyjdzie jednocześnie na wszystkie platformy: PC, PS5, PS4, Xbox One i Xbox X. Na 2024 rok zapowiedziana została także premiera na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Autorzy Poradnika

Filip Melzacki

Filip Melzacki

Student filologii angielskiej, pasjonat indyków, RPGów, gier taktycznych i platformówek. W wolnych chwilach pasjonuje się śpiewem, pływaniem. Wciąż marzy o kampanii DnD, która mogłaby odtworzyć magię tej pierwszej. W GOLu pracuje od 2020 roku, zaczynając w Encyklopedii. W następnych latach przeniósł się do działu tłumaczeń, a następnie do Poradników.

więcej

Adam Celarek


Informacje o AC Mirage - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 28 września 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.