Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Workers and Resources - poradnik do gry

Workers and Resources - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Workers and Resources: Porady na start Workers and Resources poradnik, porady

W tej części poradnika do Workers and Resources Soviet Republic poznacie parę porad ogólnych, które pozwolą uniknąć błędów początkujących graczy, a waszej młodej republice rozkwitnąć.

Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2023

W tej części poradnika do gry Workers and Resources poznacie garść porad, które zapewnią waszej republice rozwój, pomogą zadbać o jej budżet, a mieszkańcy zostaną w waszym kraju pracując w fabrykach i sklepach.

Poświęćcie czas na znalezienie dobrej lokalizacji dla miasta

Planując pierwsze miasto pamiętajcie o paru zasadach: szukajcie miejsca blisko granicy, przy jak największym przejściu granicznym, z bliskością surowców nie wymagających zaawansowanego przemysłu i technologii. Dogodnym miejscem byłoby dla nowego miasta miejsce blisko granic z dwoma istniejącymi w grze sąsiadami, który zapewni w przyszłości łatwy dostęp do handlu za ruble i dolary.

Korzystajcie z funkcji budowania własnymi siłami

Możecie zacząć od używania spychaczy oraz koparek do wyrównywania krajobrazu pod przyszłe miasto. Stopniowo wprowadzajcie do budowy materiały wytwarzane, przez wasz przemysł, zacznijcie od żwiru oraz drewna, następnie przechodźcie do bardziej zaawansowanych materiałów. Wykorzystujcie waszych robotników, zatrudnienie zagranicznej siły roboczej będzie dla Was kosztowne.

Dbajcie o transport publiczny

Pamiętajcie, że pasażerowie ograniczeni są zarówno przez odległość przemieszczania się jak i czas podróży - Workers and Resources: Porady na start - Workers and Resources - poradnik do gry

Pamiętajcie, że pasażerowie ograniczeni są zarówno przez odległość przemieszczania się jak i czas podróży. Poświęćcie czas na prawidłowe zaplanowanie dróg, ścieżek i tworzenie linii kolejowych. Gra pozwala także na zarządzanie tworzonymi połączeniami odwzorowując linie autobusowe czy te utworzone za pomocą innych pojazdów. W grze znajdziecie autobusy, samochody osobowe, tramwaje, pociągi, tramwaje, statki, a nawet samoloty czy helikoptery. Planujcie oddzielne linie dla robotników inne dla turystów, pasażerów oraz uczniów, gra pozwala na kontrolowanie który z wyżej wymienionych typów obywateli ma wejść lub wyjść z pojazdu na przystanku i miejsce do którego się potem przemieści.

Przeglądajcie statystyki

Regularnie sprawdzajcie stan republiki korzystając z zakładek Statystyki Demograficzne i Statystyki - Workers and Resources: Porady na start - Workers and Resources - poradnik do gry

Regularnie sprawdzajcie stan republiki korzystając z zakładek Statystyki Demograficzne i Statystyki. W pierwszej znajdziecie informacje na temat zdrowia, wykształcenia i najważniejsze dla was wskaźniki zgonów i ucieczek. Druga zakładka wskaże wam ceny materiałów, wielkość importu i eksportu republiki, dzięki czemu będziecie mogli zaplanować którą gałąź przemysłu rozbudować i na jakim produkcie skupić produkcję.

Dbajcie o szczegóły

Gra wymaga dbania o szczegóły, regularnie badajcie potrzeby waszych mieszkańców klikając w budynki. Brak jedzenia spowoduje szybki wzrost ucieczek i zgonów w państwie, a sprowadzenie mieszkańców z zagranicy okaże się kosztowne. Mechanika gry sprawia, że łatwo Wam będzie pomylić się przy budowie torów i dróg czy ścieżek dla pieszych, w konsekwencji spowodować to może korki, które skutkować mogą blokadą eksportu czy brakami w sklepach.

Wynagradzajcie lojalnych obywateli

Ważnym aspektem, którym musicie się zająć, w szczególności jeśli wybraliście wyższą reakcję obywateli, jest ich lojalność wobec państwa. Wynagradzać możecie na wiele sposobów:

  1. zatrudnienia w szkołach, radiu, telewizji i służbie bezpieczeństwa pracowników o wysokiej lojalności,
  2. rozdawanie obywatelom samochodów i mieszkań o wyższym standardzie,
  3. budowaniu w naszych miastach pomników, które podnoszą poziom lojalności.

Sam wskaźnik sprawdzicie dopiero z pomocą podsłuchów montowanych w budynkach mieszkalnych, przez służbę bezpieczeństwa. Niski poziom lojalności będzie oznaczał spadek produktywności robotników i ich ucieczkę z waszego państwa.

Zdrowie mieszkańców to zdrowie waszej republiki

Dbajcie o zdrowie mieszkańców, w grze jest do wyboru tryb gry z zanieczyszczeniami, wydarzeniami globalnymi i wodą. Po wyborze tych trybów musicie szczególnie dbać o dzielnice mieszkalne miast, dbajcie o właściwe postawienie ujęć wody, odległość bloków i domów od fabryk czy pól, budując szpitale sprawdzajcie zasięg karetek. Choroby spowodowane zanieczyszczeniem jak i brak szpitala w zasięgu domostw spowodują wzrost liczby zgonów, złe ujęcie wody spowoduje wzrost kosztów oczyszczania wody, nie zatruwajcie obywateli!