Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sons of the Forest: Porady na start Sons of the Forest poradnik, porady

Aby przetrwać w niebezpiecznym świecie Sons of the Forest, warto zapoznać się z poniższymi poradami, które ułatwią Wam pierwsze godziny z grą. Ta strona poradnika zawiera szereg wskazówek dotyczących towarzyszy, materiałów i eksploracji.

Ostatnia aktualizacja: 2 marca 2023

Poniższa strona poradnika do gry to zbiór najważniejszych wskazówek, które pomogą Wam przetrwać na początku zabawy. Poruszamy temat Kelvina, zbierania materiałów oraz przyczesywania świata gry.

Korzystajcie z pomocy Kelvina

Kelvin, który także przetrwał katastrofę helikoptera, będzie słuchał Waszych poleceń wydawanych za pomocą krótkich notatek - Sons of the Forest: Porady na start - Sons of the Forest - poradnik do gry

Kelvin, który także przetrwał katastrofę helikoptera, będzie słuchał Waszych poleceń wydawanych za pomocą krótkich notatek. Możecie poprosić go o przyniesienie wybranych materiałów, dokończenie budowy aktualnie konstruowanej struktury, czy też złowienie i przyniesienie we wskazane miejsce ryb. Nie musicie przy tym dbać o jego potrzeby, gdyż kompan sam wie, kiedy powinien odpocząć.

Aby skorzystać z pomocy Kelvina, wejdźcie z nim w interakcję przytrzymując klawisz E, a następnie wybierzcie komendę z listy. Poszczególne opcje rozwiniecie za pomocą klawisza D i strzałek kierunkowych, w ten sam sposób zatwierdzicie wybór.

Dokładnie eksplorujcie okolicę

W świecie gry znajdziecie opuszczone obozy, w których dawni rezydenci zostawili sporo długoterminowego jedzenia, leków i przydatnych materiałów do craftingu - Sons of the Forest: Porady na start - Sons of the Forest - poradnik do gry

W świecie gry znajdziecie opuszczone obozy, w których dawni rezydenci zostawili sporo długoterminowego jedzenia, leków i przydatnych materiałów do craftingu. Możecie również trafić na drewniane skrzynie i trumny, których nie da się normalnie otworzyć. Rozbijcie je za pomocą dowolnej broni, aby zebrać ukryte w nich przedmioty.

W jaskiniach z kolei możecie znaleźć bardzo przydatne i unikalne przedmioty, jednak miejsca te są zazwyczaj najeżone przeciwnikami i bez odpowiedniego przygotowania, wyprawa może okazać się zbyt niebezpieczna.

Dostosujcie grę do swoich potrzeb

Sons of the Forest oferuje opcję dostosowania rozgrywki wedle Waszego uznania - Sons of the Forest: Porady na start - Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest oferuje opcję dostosowania rozgrywki wedle Waszego uznania. Przed rozpoczęciem zabawy możecie zmieniać ustawienia niestandardowe (Custom Game). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby całkowicie wyłączyć wrogów i skupić się wyłącznie na aspekcie przetrwania i swobodnej eksploracji. Możecie także zdecydować, o jakiej porze roku ma się zaczynać gra, jak długo będzie trwać dzień oraz jak silni i wytrzymali mają być przeciwnicy.

Przygotujcie się przed wejściem do jaskiń

Jaskinie są świetnym źródłem przydatnych, czasami zupełnie unikalnych, przedmiotów, jednak roi się w nich od niebezpiecznych przeciwników - Sons of the Forest: Porady na start - Sons of the Forest - poradnik do gry

Jaskinie są świetnym źródłem przydatnych, czasami zupełnie unikalnych, przedmiotów, jednak roi się w nich od niebezpiecznych przeciwników. Zanim postanowicie zapuścić się w ciemne zakamarki, koniecznie zaopatrzcie się w broń, materiały wybuchowe, amunicję i leki. Bez odpowiedniego przygotowania, Wasza wyprawa szybko może okazać się porażką. Zestawienie dostępnego oręża w grze wraz z jego lokalizacją znajdziecie na stronie Lista wszystkich broni.

Oszczędzajcie amunicję

W grze nie można wytwarzać amunicji do broni palnej, dlatego jeśli znajdziecie ją podczas eksplorowania lasu, zachowajcie pociski na wyjątkowe okazje, takie jak wizyta w jaskiniach - Sons of the Forest: Porady na start - Sons of the Forest - poradnik do gry

W grze nie można wytwarzać amunicji do broni palnej, dlatego jeśli znajdziecie ją podczas eksplorowania lasu, zachowajcie pociski na wyjątkowe okazje, takie jak wizyta w jaskiniach. Również podczas odpierania ataku kanibali na Wasze schronienie zaoszczędzone kule pomogą Wam wyjść z opresji. Do polowań i regularnej walki lepiej użyć broni białej albo łuku, tym bardziej, ze strzały można zrobić samodzielnie. Więcej informacji na temat wytwarzania przedmiotów znajdziecie na stronie Crafting.

Korzystajcie z plecaka

W grze nie można przypisać przedmiotów do konkretnych skrótów klawiaturowych - Sons of the Forest: Porady na start - Sons of the Forest - poradnik do gry

W grze nie można przypisać przedmiotów do konkretnych skrótów klawiaturowych. Możecie jednak dodać wybrane przez Was przedmioty do plecaka, by mieć do nich łatwiejszy dostęp. Wybierzcie plecak w ekwipunku, a następnie kliknijcie prawym przyciskiem myszy przedmioty, które mają się nim znaleźć.

Plecak wyświetlicie po przytrzymaniu klawisza I (pamiętajcie, by go przytrzymać, gdyż jednorazowe naciśnięcie przeniesie Was do ekwipunku).

Dbajcie o swoje potrzeby

Regularnie kontrolujcie parametry głodu, snu i pragnienia Waszej postaci, które gra wyświetla w prawym dolnym rogu ekranu - Sons of the Forest: Porady na start - Sons of the Forest - poradnik do gry

Regularnie kontrolujcie parametry głodu, snu i pragnienia Waszej postaci, które gra wyświetla w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli zaniedbacie zbyt mocno któryś z tych współczynników, Wasz maksymalny poziom kondycji ulegnie pogorszeniu. Zjedzenie odpowiedniego posiłku, napicie się w strumieniu czy sen w namiocie sprawią, że parametry wrócą do pierwotnego stanu.

Wczytajcie grę, gdy brakuje Wam przedmiotów

Jeśli brakuje Wam konkretnych rzeczy, a znacie ich położenie, zapiszcie grę - Sons of the Forest: Porady na start - Sons of the Forest - poradnik do gry

Jeśli brakuje Wam konkretnych rzeczy, a znacie ich położenie, zapiszcie grę. Po wczytaniu, większość przedmiotów zużywalnych takich jak leki, jedzenie, czy też materiały do craftingu, ponownie pojawi się w tym samym miejscu. Oznacza to, że możecie w szybki sposób zebrać duże zapasy, zmagazynować je w schronieniu i użyć w późniejszym czasie.