Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sons of the Forest: Zdrowie i pancerz Sons of the Forest poradnik, porady

Na poniższej stronie dowiecie się, co stanie się z bohaterem po utracie przytomności oraz w jaki sposób uchronić się przed utratą zdrowia.

Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2023

Zdrowie jest jednym z najważniejszych wskaźników stanu bohatera w Sons of the Forest, który reprezentuje ilość możliwych do otrzymania obrażeń. Dbanie o jego wysoki wskaźnik zwiększy Wasze szanse przetrwania w krytycznych sytuacjach podczas rozgrywki, takich jak np. niespodziewany atak grupy kanibali lub bliskie spotkanie z mutantem. Pamiętajcie, aby go cyklicznie obserwować i uzupełniać, dzięki czemu nieprzewidziane potyczki staną się dla Was łatwiejsze.

Natomiast najlepszym sposobem na zwiększenie możliwych do otrzymania obrażeń jest uzupełnianie paska pancerza znajdującego się obok zdrowia. Podczas otrzymania ciosu to pancerz będzie zanikał w pierwszej kolejności. Pozwoli Wam to również na zaoszczędzenie limitowanych na wyspie lekarstw regenerujących cały pasek zdrowia.

Co się stanie, gdy zdrowie spadnie do zera?

Gdy otrzymacie maksymalną ilość obrażeń i wasze zdrowie spadnie do zera następuje jedna z dwóch czynności - Sons of the Forest: Zdrowie i pancerz - Sons of the Forest - poradnik do gry

Gdy otrzymacie maksymalną ilość obrażeń i wasze zdrowie spadnie do zera następuje jedna z dwóch czynności:

  1. Bohater traci przytomność - jeżeli Wasze zdrowie skończy się po raz pierwszy w trakcie rozgrywki, stracicie przytomność i zostaniecie zaciągnięci do obozu kanibali lub wrzuceni do oceanu. W tym scenariuszu możecie się samodzielnie uwolnić i kontynuować rozgrywkę. Jeżeli posiadacie jakiegoś towarzysza, który za Wami podążał to pojawi się on razem z Wami w obozie.
  2. Bohater zostaje zabity - śmierć następuje za drugim razem i w takim wypadku kończycie rozgrywkę. Zostaje Wam wtedy wczytać wykonany przez Was zapis gry.

Jak zregenerować poziom zdrowia?

Jest kilka sposobów na odnowienie Waszego paska życia - Sons of the Forest: Zdrowie i pancerz - Sons of the Forest - poradnik do gry

Jest kilka sposobów na odnowienie Waszego paska życia:

  1. Zażywanie lekarstw - regenerują cały pasek, limitowane, brać w ostateczności;
  2. Wytwarzanie lekarstw z roślin - Yarrow + Aloe Vera, regeneruje dużą część zdrowia;
  3. Jedzenie upieczonego mięsa - najlepszy sposób na start, regeneruje sporą część zdrowia.

Lista pancerzy

Walka bez pancerza jest ciężka, zwłaszcza z mutantami - Sons of the Forest: Zdrowie i pancerz - Sons of the Forest - poradnik do gry

Walka bez pancerza jest ciężka, zwłaszcza z mutantami. Ci potrafią uśmiercić bohatera kilkoma szybkimi atakami, których o wiele trudniej uniknąć od zwykłych ataków kanibali. W grze Sons of the Forest rozróżniamy kilka typów pancerzy:

Rodzaj pancerza

Siła pancerza

Wytwarzanie

Leaf Armor

Niska

Cloth, leaf x10

Creepy Armor

Średnia

Pozyskiwana z mutantów i niektórych kanibali w jaskiniach

Bone Armor

Średnia

Bones x4, Duct Tape, Rope

Hide Armor

Średnia

Cloth, Animal Hide x2

Tech Armor

Wysoka

Tech Mesh, Duct Tape, Batteries, Wire, Circuit Board, Tech mesh

Golden Armor

Bardzo wysoka

(pancerz niezniszczalny)

Ukryta na wyspie