Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sons of the Forest: Schronienia na drzewie Sons of the Forest poradnik, porady

Schronienia na drzewie są dobrą ochroną przed mutantami, które nie potrafią wspinać się po linie. Poniższa strona poradnika do gry Sons of the Forest zawiera opis dostępnych schematów do budowy tego typu konstrukcji wraz z listą koniecznych do niej materiałów.

Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2023

Na poniższej stronie poradnika znajdziecie 4 typy schronień na drzewie, które możecie szybko zbudować za pomocą dostępnych w Przewodniku (Book) schematów. Wyszczególniamy także listę wymaganych materiałów do budowy.

Wprowadzenie

Przed wybudowaniem schronienia warto pamiętać o kilku aspektach:

 1. Aby zbudować Schronienie na drzewie, musicie wybrać odpowiedni schemat z Podręcznika (Book) klikając na jego grafikę lewym przyciskiem myszy, a następnie umieścić go na wybranym drzewie. Więcej na temat budowania ze schematów znajdziecie na stronie Budowanie i planowanie.
 2. Choć mutanci nie mogą się wspinać po linie, to niektórzy przeciwnicy są w stanie powalać drzewa, na których jest Wasza kryjówka. Oznacza to, że schronienie na drzewie nie zapewnia stuprocentowej ochrony przez zmutowanymi wrogami.
 3. Podobnie jak w przypadku budowy innych konstrukcji ze schematów, nie musicie ręcznie docinać kłód. Gra zrobi to za Was automatycznie po dodaniu materiałów w odpowiednim miejscu.

Jeśli poprosicie Kelvina, aby zebrał dla Was Kłody (Logs), może się zdarzyć, że zetnie drzewo, na którym jest Wasze schronienie. Aby temu zapobiec, warto w tym wypadku zrezygnować z jego pomocy albo przynajmniej uważnie przyglądać się działaniom towarzysza.

Platforma na drzewie 1 (Tree Platform 1)

Niewielka platforma, która wymaga małej liczby materiałów do budowy - Sons of the Forest: Schronienia na drzewie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Niewielka platforma, która wymaga małej liczby materiałów do budowy. Dobry wybór, jeśli chcecie się szybko ukryć na wysokości.

Do budowy platformy na drzewie 1 potrzebujecie:

 1. 5x Deska (Plank);
 2. 4x Kłoda (Log);
 3. 1x Lina (Rope).

Platforma na drzewie 2 (Tree Platform 2)

Nieco większa wersja poprzedniej platformy - Sons of the Forest: Schronienia na drzewie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Nieco większa wersja poprzedniej platformy. Z racji rozmiarów, daje większe pole do rozbudowy i umieszczania na niej innych konstrukcji i przedmiotów.

Aby zbudować Platformę na drzewie 2, potrzebujecie:

 1. 25x Deska (Plank);
 2. 12x Połowa bali (Half Log);
 3. 16x Kłoda (Log);
 4. 1x Lina (Rope).

Schronienie na drzewie 1 (Tree Shelter 1)

Mała zadaszona konstrukcja stanowiąca dobrą ochronę przed deszczem i mutantami - Sons of the Forest: Schronienia na drzewie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Mała zadaszona konstrukcja stanowiąca dobrą ochronę przed deszczem i mutantami. Warto jednak ją rozbudować.

Do wzniesienia Schronienia na drzewie 1 wymagane są następujące materiały:

 1. 2x Ćwierć bali (Quarter Log);
 2. 36x Deska (Plank);
 3. 9x Połowa bali (Half Log);
 4. 6x Trzy czwarte bali (Three Quarter Log);
 5. 42x Kłoda (Log);
 6. 1x Lina (Rope).

Schronienie na drzewie 2 (Tree Shelter 2)

Większa i bardziej przestronna opcja poprzedniej konstrukcji - Sons of the Forest: Schronienia na drzewie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Większa i bardziej przestronna opcja poprzedniej konstrukcji. Dobry wybór na bazę umieszczoną na wysokości. Wymaga jednak sporo materiałów.

Aby zbudować Schronienie na drzewie 2, potrzebujecie:

 1. 6x Ćwierć bali (Quarter Log);
 2. 49x Deska (Plank);
 3. 7x Połowa bali (Half Log);
 4. 68x Kłoda (Log);
 5. 1x Lina (Rope).