Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sons of the Forest: Schronienia Sons of the Forest poradnik, porady

Świat Sons of the Forest nie należy do bezpiecznych, dlatego warto zbudować odpowiednie schronienie, które posłuży Wam jako baza wypadowa oraz ochrona przed wrogami. Poniższa strona poradnika do gry zawiera opis dostępnych schematów schronień wraz z listą niezbędnych materiałów do budowy.

Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2023

Dobre schronienie to podstawa przetrwania w Sons of the Forest, dlatego warto poświęcić nieco czasu, aby je odpowiednio przygotować. Z tej strony poradnika dowiecie się, jak zbudować poszczególne konstrukcje tego typu korzystając ze schematów.

Wprowadzenie

Przed wybudowaniem schronienia warto pamiętać o kilku aspektach:

 1. Schronienia można dowolnie rozbudowywać - nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonstruować schronienie bez użycia schematu i dostosować je do własnych potrzeb. Jest wręcz wskazane, by rozbudować bazę w taki sposób, aby jak najlepiej chroniła przez wrogami.
 2. Jeśli budynek zostanie uszkodzony, możecie go naprawić. W tym celu stwórzcie Rapair Tool. W menu ekwipunku połączcie ze sobą Patyk (Stick), Kamień (Stone) oraz Linę (Rope). Następnie użyjcie narzędzia w miejscu, które chcecie zreperować poprzez kilkukrotne wciśnięcie lewego przycisku myszy.
 3. Jeśli budujecie Schronienie ze schematu, nie musicie ręcznie ciąć kłód na mniejsze części. Gra automatycznie dostosowuje wielkość bali podczas realizacji projektu.
 4. Jako że kompletowanie materiałów może okazać się czasochłonne, warto poprosić Kelvina o pomoc w zbieraniu kłód. Towarzysz potrafi sam ściąć drzewa.

Namiot (Tent)

Namiot to proste w budowie podstawowe schronienie, dzięki któremu zapiszecie grę oraz skorzystacie z opcji snu - Sons of the Forest: Schronienia - Sons of the Forest - poradnik do gry

Namiot to proste w budowie podstawowe schronienie, dzięki któremu zapiszecie grę oraz skorzystacie z opcji snu. Nie daje jednak praktycznie żadnej ochrony przed wrogami i zimnem.

Aby zbudować Namiot, potrzebujecie:

 1. 1x Plandeka (Tarp);
 2. 2x Patyk (Stick).

Schronienie myśliwego (Hunting Shelter)

Schronienie myśliwego nie jest zapewnia dużej ochrony przed wrogami i chłodem, jednak może okazać się przydatne, gdy zechcecie zaczaić się na dziką zwierzynę - Sons of the Forest: Schronienia - Sons of the Forest - poradnik do gry

Schronienie myśliwego nie jest zapewnia dużej ochrony przed wrogami i chłodem, jednak może okazać się przydatne, gdy zechcecie zaczaić się na dziką zwierzynę. Pozwala także na zapis gry oraz sen.

Do budowy Schronienia myśliwego potrzebujecie:

 1. 7x Patyk (Stick);
 2. 6x Kamień (Stone);
 3. 5x Kłoda (Log);
 4. 2x Połowa bali (Half Log).

Mała chata z bali (Small Log Cabin)

Ta konstrukcja nie jest zbyt przestronna, ale chroni nie tylko przed wrogami, ale również niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi - Sons of the Forest: Schronienia - Sons of the Forest - poradnik do gry

Ta konstrukcja nie jest zbyt przestronna, ale chroni nie tylko przed wrogami, ale również niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Do budowy Małej chaty z bali potrzebujecie:

 1. 3x Połowa bali (Half Log);
 2. 3x Trzy czwarte bali (Three Quarter Log);
 3. 35x Deska (Plank);
 4. 8x Ćwierć bali (Quarter Log);
 5. 42x Kłoda (Log).

Przybudówka (Lean To)

Ta konstrukcja ma jedną ścianę odsłoniętą, dlatego najlepiej sprawdza się jako miejsce do przechowywania różnych materiałów - Sons of the Forest: Schronienia - Sons of the Forest - poradnik do gry

Ta konstrukcja ma jedną ścianę odsłoniętą, dlatego najlepiej sprawdza się jako miejsce do przechowywania różnych materiałów.

Przybudówka wymaga następujących materiałów:

 1. 4x Połowa bali (Half Log);
 2. 12x Trzy czwarte bali (Three Quarter Log);
 3. 36x Deska (Plank);
 4. 20x Kłoda (Log).

Wieża obserwacyjna (Look Out Tower)

Ta wysoka konstrukcja świetnie sprawdza się jako punkt widokowy oraz miejsce ucieczki przez mutantami - Sons of the Forest: Schronienia - Sons of the Forest - poradnik do gry

Ta wysoka konstrukcja świetnie sprawdza się jako punkt widokowy oraz miejsce ucieczki przez mutantami.

Do budowy Schronienia myśliwego potrzebujecie:

 1. 1x Lina (Rope);
 2. 5x Ćwierć bali (Quarter Log);
 3. 2x Połowa Bali (Half Log);
 4. 17x Deska (Plank);
 5. 49x Kłoda (Log).