Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Victoria 3 - poradnik do gry

Victoria 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Victoria 3: Jak kolonizować? Victoria 3 poradnik, porady

Stopniowe przejmowanie nowych regionów to dobra strategia, by Wasz kraj zwiększał swoje wpływy i stał się znaczącą siłą na mapie świata. Na poniższej stronie poradnika do gry Victoria 3 opisujemy, jak kolonizować nowe obszary oraz na co zwrócić uwagę podczas tego procesu.

Ostatnia aktualizacja: 28 października 2022

Ta strona poradnika porusza temat kolonizacji nowych obszarów w grze Victoria 3. Dowiecie się, co należy zrobić, aby podporządkować sobie tereny, a także jak się do tego przygotować.

Przygotowania do kolonizacji

Nim przystąpicie do zakładania pierwszej kolonii, najpierw musicie opracować technologię Kolonizacja (Colonization) - Victoria 3: Jak kolonizować? - Victoria 3 - poradnik do gry

Nim przystąpicie do zakładania pierwszej kolonii, najpierw musicie opracować technologię Kolonizacja (Colonization). Zrobicie to w zakładce Technologie (Technologies) oznaczonej symbolem żarówki.

Niektóre państwa mają opracowaną technologię Kolonizacji (Colonization) już na starcie, więc być może będziecie mogli pominąć ten etap.

Następnie należy opracować odpowiednie prawo - Victoria 3: Jak kolonizować? - Victoria 3 - poradnik do gry

Następnie należy opracować odpowiednie prawo. Przejdźcie do zakładki Prawa (Laws) w sekcji Polityka (Politics) i opracujcie jedno z następujących:

  1. Kolonizacja migracyjna (Colonial Resettlement) - prawo dające bonus do współczynnika migracji (Migration Attraction). Przydatne, jeśli planujecie zwiększyć populację w danym regionie przyciągając do niego ludzi.
  2. Kolonizacja eksploatacyjna (Colonial Exploitation) - kolonie będą tańsze w utrzymaniu, zaś budynki działające na ich terenie staną się wydajniejsze.

W zależności od poparcia dla nowego prawa, jego przyjęcie może potrwać nawet kilkaset dni, dlatego w międzyczasie zajmijcie się innymi kwestiami zarządzania państwem.

Jak założyć kolonię?

Kolonię możecie założyć jedynie w regionie, który spełnia 2 warunki:

  1. Macie zadeklarowane interesy z danym regionem;
  2. Kraj, do którego należy region, ma status Państwa zdecentralizowanego (Decentralized Nation).
Interesy zadeklarujecie za pomocą Obiektywu Dyplomacja (Diplomatic Lens) - Victoria 3: Jak kolonizować? - Victoria 3 - poradnik do gry

Interesy zadeklarujecie za pomocą Obiektywu Dyplomacja (Diplomatic Lens). W zakładce Działania regionalne (Regional Actions) wybierzcie Zadeklaruj interesy (Declare Interests), a następnie wybierzcie na mapie obszar.

Aby sprawdzić, czy w danym regionie władza państwa ma status zdecentralizowany, kliknijcie lewym przyciskiem myszy na konkretny obszar - Victoria 3: Jak kolonizować? - Victoria 3 - poradnik do gry

Aby sprawdzić, czy w danym regionie władza państwa ma status zdecentralizowany, kliknijcie lewym przyciskiem myszy na konkretny obszar. W oknie Przegląd (Overview), w dolnej części, znajdziecie potrzebną informację.

Podczas wyboru regionu warto wybrać taki, który jest słabszy od Was pod względem gospodarczym i militarnym. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Wam założyć i rozwinąć kolonię.

Gdy już zadeklarujecie interesy, kliknijcie prawym przyciskiem myszy na regionie, a następnie wybierzcie opcję Kolonizuj (Colonize) - Victoria 3: Jak kolonizować? - Victoria 3 - poradnik do gry

Gdy już zadeklarujecie interesy, kliknijcie prawym przyciskiem myszy na regionie, a następnie wybierzcie opcję Kolonizuj (Colonize). Od tego momentu Wasz kraj, kawałek po kawałku, będzie rozszerzał swoje wpływy na danym obszarze.

Jak usunąć kolonię?

Jeśli zauważycie, że utrzymanie kolonii jest dla Was zbyt drogie lub po prostu zmieniliście swoje plany, możecie usunąć kolonię - Victoria 3: Jak kolonizować? - Victoria 3 - poradnik do gry

Jeśli zauważycie, że utrzymanie kolonii jest dla Was zbyt drogie lub po prostu zmieniliście swoje plany, możecie usunąć kolonię. Zrobicie to w Obiektywie Dyplomacja (Diplomatic Lens) za mocą przycisku Załóż kolonię (Establish Colony). Kliknijcie wybrany obszar i potwierdźcie swój wybór.

Zakładanie kolonii krok po kroku

Poniżej znajdziecie listę ze wszystkimi etapami zakładania kolonii.

Aby założyć kolonię, należy:

  1. Opracować technologię Kolonizacja (Colonization);
  2. Ustanowić jedno z praw: Kolonizacja migracyjna (Colonial Resettlement) albo Kolonizacja eksploatacyjna (Colonial Exploitation);
  3. Zadeklarować interesy z regionem, którego kraj ma status Zdecentralizowanego Państwa (Decentralized Nation);
  4. Wybrać opcję Kolonizuj (Colonize) klikając prawym przyciskiem myszy na danym regionie.