Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Victoria 3 - poradnik do gry

Victoria 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Victoria 3: Jak wyznaczyć szlaki handlowe? Victoria 3 poradnik, porady

Import i eksport towarów to nie tylko sposób na dobry zarobek, ale także podniesienie standardu życia mieszkańców. Na poniższej stronie poradnika do gry Victoria 3 piszemy, jak ustalić nowe szlaki handlowe (Trade Routes), jakie warunki trzeba spełnić i kiedy warto to zrobić.

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2022

Wymiana handlowa między państwami to bardzo ważny element zarządzania gospodarką kraju, dlatego na tej stronie poradnika znajdziecie wskazówki, jak i kiedy założyć nowe szlaki handlowe.

Nowe szlaki handlowe

Szlaki handlowe najszybciej wyznaczycie korzystając z Obiektywu Handel (Trade Lens) - Victoria 3: Jak wyznaczyć szlaki handlowe? - Victoria 3 - poradnik do gry

Szlaki handlowe najszybciej wyznaczycie korzystając z Obiektywu Handel (Trade Lens). Korzystając z zakładek Szlaki Importowe (Import Trade Routes) oraz Szlaki Eksportowe (Export Trade Routes) zdecydujcie, czy chcecie sprowadzać, czy też sprzedawać towary innym krajom. Następnie wybierzcie interesujące Was dobro.

Ukaże Wam się okno z listą krajów, z których będziecie mogli importować lub eksportować dany towar - Victoria 3: Jak wyznaczyć szlaki handlowe? - Victoria 3 - poradnik do gry

Ukaże Wam się okno z listą krajów, z których będziecie mogli importować lub eksportować dany towar. Ujrzycie także informacje o przewidywanych zyskach (bądź stratach) z handlu na danym szlaku, a także zmianach cen na poszczególnych rynkach.

Gdy klikniecie na wybraną pozycję z listy, szlak handlowy zostanie natychmiast utworzony, jeśli spełniacie 2 warunki - Victoria 3: Jak wyznaczyć szlaki handlowe? - Victoria 3 - poradnik do gry

Gdy klikniecie na wybraną pozycję z listy, szlak handlowy zostanie natychmiast utworzony, jeśli spełniacie 2 warunki:

  1. Posiadacie określoną liczbę dostępnych punktów Biurokracji (Bureaucracy) - zdobędziecie je budując Urzędy (Government Administration).
  2. Posiadacie odpowiednią liczbę Konwojów (Convoys) - otrzymacie je budując Porty (Ports).

Czasami opłaca się eksportować towary wytwarzane we własnym państwie jednocześnie importując identyczne z innych krajów. Dzięki temu sprzedacie drożej własne, a kupicie taniej na zagranicznym rynku. Pamiętajcie jednak, że ceny się zmieniają i umowy opłacalne w danym momencie wkrótce mogą przynosić straty.

Likwidacja szlaku handlowego

Aby wycofać szlak handlowy, wystarczy wybrać interesujący Was towar z listy, a następnie kliknąć ikonę krzyżyka przy danym szlaku - Victoria 3: Jak wyznaczyć szlaki handlowe? - Victoria 3 - poradnik do gry

Aby wycofać szlak handlowy, wystarczy wybrać interesujący Was towar z listy, a następnie kliknąć ikonę krzyżyka przy danym szlaku. Zostanie on natychmiast zlikwidowany.

Jakie towary importować i eksportować?

W zależności od sytuacji, poszczególne kraje będą potrzebowały różnych rodzajów towarów, aby zaspokoić potrzeby społeczeństwa - Victoria 3: Jak wyznaczyć szlaki handlowe? - Victoria 3 - poradnik do gry

W zależności od sytuacji, poszczególne kraje będą potrzebowały różnych rodzajów towarów, aby zaspokoić potrzeby społeczeństwa. W zakładce Szlaki handlowe (Trade Routes) w sekcji Rynek (Market), znajdziecie spis towarów importowych, na jakie jest wysokie zapotrzebowanie, a także podpowiedzi, co w danym momencie warto eksportować.

Po kliknięciu ikony z grafiką towaru, od razu zostaniecie przeniesieni do okna, gdzie szybko wyznaczycie nowy szlak handlowy.