Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dead by Daylight - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Dead by Daylight - poradnik do gry

Dead by Daylight - poradnik do gry

Nocne marki Dead by Daylight poradnik to najlepsze porady na start, do tropienia, ucieczki, budowy buildów. Omawiamy generatory, totemy, wszystkie perki, taktyki ocalałych i zabójców, waluty, konstrukcję map, moce, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 16 września 2022

Poradnik do DBD stanowi pełne kompendium informacji na temat sieciowej produkcji od Behaviour Interactive. Za jego sprawą poznacie sekrety skrywane przez produkcję. Znajdziecie więc tutaj opis najważniejszych mechanik oraz taktyk stosowanych przez innych graczy.

Dead by Daylight: Zawartość poradnika

Poradnik do DBD zaczyna się od działu zawierającego podstawy rozgrywki. Opisaliśmy tutaj porady na start, w których znajdziecie informacje przydatne gdy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z tytułem. Oprócz tego zawarto tutaj omówienie głównych mechanik gry. Odkryjecie tutaj wszystkie sekrety skrywane między innymi przez generatory i totemy. Nie zabraknie również opisu map.

Nie zabrakło również działu FAQ, w którym znajdziecie odpowiedzi na pytania jakie mogą się pojawić podczas rozgrywki.

W kolejnej części znajdziecie prezentację najlepszych buildów dla zabójców i ocalałych. Nie zabrakło również kompletnej listy perków dostępnych w tytule. Dzięki temu dokładnie zapoznacie się z działaniem każdego z nich.

W poradniku znajdziecie również rozdział zawierający zestawienie ocalałych oraz zabójców. Na każdej ze stron, zamieszczono dokładny opis postaci. W przypadku drugiej z grup znajdziecie omówienie mocy, ich wykorzystanie oraz ja je skontrować.

Całość zamyka aneks, w którym zamieszciliśmy informacje na temat wymagań sprzętowych produkcji oraz sterowania.

Dead by Daylight: Szybkie porady na start

Jeśli gracie zabójcą i zastanawiacie się jak rozpocząć zabawę, to poniższe porady pomogą Wam rozwiać wszelkie wątpliwości:

 1. Wybierzcie odpowiedniego zabójcę: każda z postaci charakteryzuje się unikalną mocą, która w pewien sposób wpływa na rozgrywkę. Na początku wybierajcie zabójców, którzy mają zdolności łatwe do opanowania. Idealną opcją jest Widmo.
 2. Wybierajcie perki na regres generatorów: zaczynając swoją przygodę z grą, nie będziecie jeszcze do końca sprawnie gonić ocalałych. Dlatego też warto zaopatrzyć się w perki, które spowolnią prace nad generatorami.
 3. Nie zdawajcie się tylko na wzrok: tropiąc ocalałych, powinniście również słuchać dźwięków otoczenia. Wasze potencjalne ofiary wydają najróżniejsze dźwięki, na podstawie których możecie ich namierzyć.
 4. Nie ścigajcie ocalałych zbyt długo: skupianie się na jednym ocalałym nie jest najlepszą taktyką. Reszta grupy jest bowiem w stanie bez przeszkód naprawiać generatory. Dlatego też, jeśli pościg trwa zbyt długo to warto jest odpuścić i poszukać kogoś innego.

Więcej na informacji znajdziecie na stronie Porady na start.

Dead by Daylight: Podstawy

W tym dziale znajdziecie najważniejsze informacje na temat mechanik rozgrywki.

 1. Generatory - to główny element rozgrywki. Ocalali muszą je naprawić, by być w stanie uciec.
 2. Taktyki ocalałych - ocalali stosują różne strategie, by uniknąć złapania i jak najszybciej naprawić generatory. Tutaj znajdziecie ich omówienie.
 3. Taktyki zabójców - zabójcy korzystają z szeregu strategii, które pomagają im przechylić szalę zwycięstwa na ich korzyść. Na tej stronie dokładnie je opisano.
 4. Waluty w grze - DBD oferuje trzy różne waluty. Ich opis znajdziecie tutaj.
 5. Totemy - to jeden z istotniejszych elementów jakie znajdziesz na mapie. Tutaj dowiecie się do czego można je wykorzystać.
 6. Konstrukcja map - produkcja oferuje szereg map, które posiadają losowo generowane rozłożenie obiektów.

Rozdział w przygotowaniu.

Dead by Daylight: Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe do DBD prezentują się następująco:

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-4170 / AMD FX-8120
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 460 (1GB) / AMD HD 6850 (1GB)
 5. Dysk twardy: 50 GB HDD

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie poradnika Wymagania sprzętowe.

Autor Poradnika

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej


Informacje o Dead by Daylight - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 16 września 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.