Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

F1 Manager 2022 - poradnik do gry

F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

F1 Manager 2022: Treningi - opis, strategia F1 Manager 2022 poradnik, porady

Treningi to początek każdego weekendu wyścigowego Formuły 1. Ta strona poradnika do gry F1 Manager 2022 zawiera porady jak najlepiej rozgrywać treningi i zdobywać wiedzę przydatną w kwalifikacjach i wyścigu.

Ostatnia aktualizacja: 5 września 2022

Na tej stronie poradnika do gry F1 Manager 2022 znajdziecie informacje i wskazówki jak zaliczać sesje treningowe w ramach kolejnych Grand Prix. Dowiecie się o ich założeniach i głównych celach, a także o tym czy dobrym pomysłem jest symulowanie tych sesji.

Symulowanie czy ręczne rozgrywanie treningów - co wybrać?

W skład każdego weekendu wyścigowego wchodzą 3 sesje treningowe (w grze nie ma sprintów kwalifikacyjnych, które zmieniają przebieg weekendu) - F1 Manager 2022: Treningi - opis, strategia - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

W skład każdego weekendu wyścigowego wchodzą 3 sesje treningowe (w grze nie ma sprintów kwalifikacyjnych, które zmieniają przebieg weekendu). Każdą z sesji możecie ręcznie zarządzać lub ją symulować, tzn. przekazać kontrolę sztucznej inteligencji.

Symulowanie sesji nie jest wbrew pozorom złą decyzją. W większości sytuacji Wasz zespół uzyska dobre wyniki i zrealizuje większość celów, choć niekoniecznie będzie to maksimum możliwości. Jeśli nie chcecie ryzykować, to nie symulujcie od razu wszystkich 3 sesji, tylko pojedynczo. Pozwoli to Wam wczytać łatwo wcześniejszy stan gry lub przejąć kontrolę w kolejnej sesji jeżeli wyniki z pierwszego czy drugiego treningu nie będą satysfakcjonujące.

Manualne rozegranie treningów jest rekomendowane jeśli chcecie mieć nad wszystkim kontrolę po to żeby powalczyć o najlepsze przygotowania do kwalifikacji i wyścigu.

3 główne cele sesji treningowych

Rozgrywanie sesji treningowych w ramach weekendu GP ma 3 główne cele i będziecie dążyć do tego żeby każdy z nich jak najbardziej zbliżył się do 100% - F1 Manager 2022: Treningi - opis, strategia - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Rozgrywanie sesji treningowych w ramach weekendu GP ma 3 główne cele i będziecie dążyć do tego żeby każdy z nich jak najbardziej zbliżył się do 100%. Są to:

  1. Aklimatyzacja na torze (Track Acclimatisation) - Możecie ją zwiększać pokonując jak najwięcej okrążeń w ramach treningów.
  2. Wiedza o częściach samochodowych (Car Parts Knowledge) - Możecie ją zwiększać pokonując okrążenia z zamontowanymi nowymi częściami (w przypadku pierwszego Grand Prix sezonu wszystkie części będą nowe).
  3. Zaufanie do konfiguracji (Set-Up Confidence) - Możecie je zwiększać poprzez szukanie optymalnego setupu. Jest on oddzielny dla każdego z kierowców i dla każdego toru.
Rezultaty uzyskane w 3 powyższych kategoriach wpływają na wysokość premii do osiągów (Performance Bonus) dla danego wyścigu - F1 Manager 2022: Treningi - opis, strategia - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Rezultaty uzyskane w 3 powyższych kategoriach wpływają na wysokość premii do osiągów (Performance Bonus) dla danego wyścigu. Maksymalnie możecie zdobyć 15 punktów premii. Mogą się dzięki temu zwiększyć m.in. kontrola nad bolidem, pokonywanie zakrętów czy reakcje. W skrócie - Wasi kierowcy będą mogli lepiej poradzić sobie w wyścigu.

Zarządzanie sesją i poszukiwania najlepszej konfiguracji

Jeżeli wybraliście ręczne zarządzanie sesją treningową, to musicie rozpocząć od wyboru ogumienia oraz długości wyjazdu na tor - F1 Manager 2022: Treningi - opis, strategia - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Jeżeli wybraliście ręczne zarządzanie sesją treningową, to musicie rozpocząć od wyboru ogumienia oraz długości wyjazdu na tor. W F1 Manager 2022 najlepsze wyniki możecie uzyskać wybierając w treningach długie przejazdy, składające się np. z 15-20 okrążeń. Dążcie przy tym do tego żeby maksymalnie zagospodarować sesję i jak najwięcej czasu spędzić na torze. Spowoduje to, że łatwo uzyskacie wysokie wyniki aklimatyzacji na torze i wiedzy o częściach.

Po tym jak Wasz kierowca zakończy przejazd musicie przeanalizować aktualną konfigurację bolidu i wysłuchać odczuć kierowcy na temat ustawień - F1 Manager 2022: Treningi - opis, strategia - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Po tym jak Wasz kierowca zakończy przejazd musicie przeanalizować aktualną konfigurację bolidu i wysłuchać odczuć kierowcy na temat ustawień

  1. Macie 5 suwaków symbolizujących 5 kategorii ustawień bolidu. W ramach każdej z nich musicie dążyć do tego żeby odczucia kierowcy były dobre.
  2. Przy dokonywaniu zmian pozostawajcie w niebieskich polach na suwaku. Zmieniajcie ustawienia dla tych pozycji, dla których ustawienia są nietrafione. Niestety zmiana suwaka 1 może pociągnąć zmiany dla suwaków 2 i 3 - trzeba szukać kompromisów.
  3. Starajcie się nie zmieniać wartości dla tych ustawień, dla których znaleziono dobre ustawienie (zielona pionowa kreska). W przeciwnym razie możecie uzyskać gorszą konfigurację od poprzedniej.
  4. Po zmianie konfiguracji sprawdźcie ją na torze (musicie odczekać na ich wprowadzenie przed opuszczeniem boksu). Jeśli poprawił się wynik, to szukajcie kolejnych miejsc do poprawek. Jeżeli zmiana jest na minus, to powróćcie do wcześniejszych ustawień (przycisk Revert).
Znalezienie konfiguracji, która pokryłaby się w 100% z kierowcą, jest ekstremalnie trudne - F1 Manager 2022: Treningi - opis, strategia - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Znalezienie konfiguracji, która pokryłaby się w 100% z kierowcą, jest ekstremalnie trudne. Zamiast tego dążcie do tego żeby zaufanie do konfiguracji miało na koniec treningów jak najwyższy procentowy wynik. Jeśli jest ono mniejsze niż 50%, to rozważcie wczytanie poprzedniego stanu gry i powtórzenie treningów. W przeciwnym razie Wasi kierowcy mogą słabo radzić sobie w wyścigu nawet mając dobrą maszynę.