Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
F1 Manager 2022 - poradnik do gry

F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Grande Strategia w domu F1 Manager 2022 poradnik to, najlepsze porady na start, do zarządzania zespołem, wyboru teamu, używania nowych części, weekendów wyścigowych, Grand Prix. Opisujemy poziomy trudności, jak zmienić długość wyścigu, poradnik trofeowy, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2022

Poradnik do gry F1 Manager 2022 ułatwi Wam wcielenie się w rolę szefa zespołu Formuły 1 oraz poprowadzenie wybranego przez Was teamu do zwycięstwa. Przygotowaliśmy liczne porady i wskazówki, dzięki którym lepiej poznacie najważniejsze funkcje gry, a także rekomendowane strategie rozwoju zespołu oraz zarządzania kierowcami we wszystkich sesjach weekendu wyścigowego. Opracowaliśmy też informacje o zdobyciu wszystkich dostępnych trofeów.

F1 Manager 2022: Zawartość poradnika

Jednym z najważniejszych rozdziałów naszego poradnika jest ten opisujący podstawy zarządzania zespołem. Znajdziecie w nim przede wszystkim porady na start ze wskazówkami i podpowiedziami na różne istotne tematy. Na kolejnych stronach rozdziału opisaliśmy m.in. takie kwestie jak wybór zespołu F1 i dobór kierowców (łącznie z negocjacjami i podpisywaniem kontraktów), projektowanie i instalowanie nowych części na bolidach, dokonywanie decyzji w sprawie zatrudniania pracowników i rozwijania budynków zespołu, zarządzanie finansami ekipy oraz spełnianie oczekiwań sponsorów i zarządu.

Drugi z istotnych rozdziałów poradnika skupia się w całości na temacie rozgrywania kolejnych weekendów wyścigowych. Dowiecie się z niego m.in. jak przygotować się do kolejnego Grand Prix, a także jak prawidłowo rozgrywać każdą z 3 głównych sesji - treningi, kwalifikacje i właściwy wyścig.

W naszym poradniku nie mogło zabraknąć rozdziału FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Zamieściliśmy w nim m.in. informacje czy można stworzyć od podstaw własny zespół, kiedy można zapisywać grę, czy można zmienić poziom trudności oraz czy można zmieniać długość wyścigu. Powinniście uzyskać wyjaśnienia dla najważniejszych problematycznych kwestii.

Główne rozdziały poradnika uzupełnia przede wszystkim poradnik trofeowy z instrukcjami jak zdobyć 100% osiągnięć gry i odblokować platynowe trofeum. Oprócz tego zamieściliśmy pojedyncze strony m.in. na temat wymagań sprzętowych, opcji ułatwień dostępu czy tego ile czasu zajmuje średnio rozegranie pojedynczego sezonu w grze F1 Manager 2022.

F1 Manager 2022: Szybkie porady na start

 1. Wybór zespołu wpływa na poziom trudności gry. Jeśli przejmiecie kontrolę nad jednym z czołowych teamów F1, to będziecie mieli już na starcie świetnych kierowców, duży budżet oraz doskonałe zaplecze. Wybierając mały zespół z ograniczonym budżetem trudniej będzie Wam go rozwijać oraz uzyskiwać solidne rezultaty.
 2. Nie pomijajcie samouczka. Jest on domyślnie włączony przy tworzeniu pierwszej kampanii i najlepiej pozwolić żeby pozostał aktywny. Gra stopniowo będzie zapoznawała Was z dostępnymi oknami zarządzania zespołem, a także pomoże Wam w pomyślnym rozegraniu pierwszego weekendu wyścigowego.
 3. Warto często sejwować i pauzować grę. Zapisywanie gry może Was uchronić np. przed niepowodzeniem w danej sesji i łatwo ją wtedy powtórzyć. Opcja pauzowania gry w trakcie rozgrywania sesji umożliwia z kolei podejmowanie decyzji w sprawie strategii czy poleceń dla kierowców bez presji czasu.
 4. Przygotowujcie się do każdego weekendu wyścigowego. Warto zapoznać się z informacjami o specyfice toru po to żeby móc dostosować bolid oraz jego ustawienia. Możecie też stawiać sobie jakieś cele na dany wyścig (najlepiej realne do osiągnięcia) po to żeby pozyskiwać dodatkowe pieniądze od sponsorów.
 5. Starajcie się wypuszczać kierowców w kwalifikacjach na pusty tor. W F1 Manager 2022 wyprzedzanie wolniej jadących bolidów (np. na okrążeniach zjazdowych) bywa problematyczne i Wasi kierowcy mogą za nimi utknąć. Przewidywany ruch na torze możecie odczytywać z jednej z grafik i zwiększą się Wasze szanse, że Wasz kierowca przejedzie bezproblemowe okrążenie.
 6. Wybierajcie różne strategie na wyścig dla każdego z kierowców. Możecie ograniczyć w ten sposób ryzyko słabego wyniku zespołu. Otrzymacie zawsze 3 gotowe propozycje strategii - możecie od razu jedną z nich zaakceptować lub wprowadzić własne zmiany. Wybraną strategię możecie też dalej zmieniać lub anulować już w trakcie trwania wyścigu.
 7. Umiejętnie wydawajcie polecenia kierowcom podczas wyścigu. Starajcie się przede wszystkim nie doprowadzać do przedwczesnego zużycia opon. Wasi kierowcy powinni agresywnie walczyć o wyższe pozycje tylko jeśli jest na to szansa i w pozostałych sytuacjach skupiać się na stabilnej jeździe, pilnowaniu własnej pozycji i dbaniu o stan ogumienia.

Po więcej wskazówek i podpowiedzi, a także bardziej szczegółowe wersje powyższych porad, przejdźcie na osobną stronę: Porady na start.

F1 Manager 2022: Podstawy

W rozdziale o podstawach gry oprócz porad na start możecie znaleźć informacje na temat najważniejszych aspektów zarządzania zespołem F1. Wszystkie główne kwestie opisaliśmy na osobnych stronach.

 1. Wybór zespołu - Na stronie znajdziecie przede wszystkim wyjaśnienie jak wybór silnego, przeciętnego lub słabego zespołu może wpłynąć na dalszy przebieg kampanii.
 2. Wybór kierowców - Wyjaśniamy jakimi najważniejszymi współczynnikami opisani są kierowcy i jak je rozwijać, a także jak szukać innych kandydatów i negocjować kontrakty.
 3. Bolidy i ich rozwój - Z lektury tej strony dowiecie się jak poznawać słabe i silne cechy swojego bolidu, a także jak wytwarzać, testować oraz instalować nowe części.
 4. Obiekty i personel - Na stronie zamieściliśmy informacje o zarządzaniu kadrą pracowniczą, a także o modernizowaniu i tworzeniu nowych budynków zespołu.
 5. Finanse i zarząd - Na stronie znajdziecie informacje o limicie budżetowym na sezon, pilnowaniu budżetu i wydatków zespołu, nagrodach od sponsorów oraz spełnianiu oczekiwań zarządu.
 6. Kolejny sezon - zmiany w przepisach - Opracowaliśmy porady jak głosować na zmiany w regulaminie oraz jak przygotowywać się do nich dzięki pracom badawczym.
 7. Koniec sezonu - Wyjaśniamy jakich powiadomień i obowiązkowych oraz opcjonalnych czynności należy spodziewać się po zaliczeniu sezonu 2022 i przejściu do sezonu 2023.

F1 Manager 2022: Weekend wyścigowy

Poprawne przygotowywanie się i rozgrywanie kolejnych weekendów Grand Prix jest bardzo istotnym elementem F1 Manager 2022. Na kolejnych stronach rozdziału znajdziecie porady jak przygotowywać się do weekendów wyścigowych i jak zachowywać w poszczególnych sesjach.

 1. Tory z kalendarza - Na stronie znajdziecie informacje o charakterystyce wszystkich torów oraz rekomendowanej strategii wyścigowej.
 2. Przygotowania do weekendu wyścigowego - Na stronie zestawiliśmy główne czynności, które powinniście wykonać jeszcze przed przystąpieniem do pierwszej sesji danego Grand Prix.
 3. Treningi - Znajdziecie tu informacje o symulowaniu lub ręcznym rozgrywaniu treningów, a także o tym jakie są główne cele do osiągnięcia w treningach F1.
 4. Kwalifikacje - Przygotowaliśmy porady jak poprawnie rozgrywać kolejne części kwalifikacji i jak uzyskać optymalny wynik w kwalifikacjach.
 5. Wyścig - Na stronie znajdziecie porady jak zaplanować strategię na wyścig, jak zarządzać oponami w trakcie wyścigu oraz jak wydawać polecenia, by pomóc kierowcom w osiąganiu jak najlepszych wyników.

F1 Manager 2022: FAQ

W naszym poradniku znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania powiązane z różnymi mechanikami rozgrywki.

 1. Poziom trudności - czy można zmienić? - Wyjaśniamy czy w grze jest klasyczna opcja wyboru poziomu trudności spośród kilku różnych ustawień.
 2. Sejwowanie - jak zapisywać grę? - Na stronie informujemy kiedy można zapisywać grę, a kiedy jest to zakazane. Dowiecie się też o zaletach częstego sejwowania.
 3. Własny team - czy można stworzyć? - Odpowiadamy na pytanie czy można stworzyć swój własny jedenasty zespół na wzór trybu My Team z gier F1 od Codemasters.
 4. Długość wyścigu - czy można zmienić? - Na stronie znajdziecie wyjaśnienie czy w grze jest opcja skrócenia wyścigu np. do 25% albo 50% dystansu. Informujemy też jak działa w grze przyśpieszenie upływu czasu.
 5. System ERS - jak używać? - Strona wyjaśnia czym jest ERS, a także jakie ma główne zastosowania oraz dostępne tryby działania.
 6. Sprinty kwalifikacyjne - czy są w grze? - Odpowiadamy na pytanie czy dostępny jest format sprintów dla wybranych weekendów wyścigowych (Imola, Red Bull Ring, Interlagos).
 7. Testy przedsezonowe - czy są w grze? - Wyjaśniamy czy w grze można osobiście dowodzić testami przed sezonem i wpływać dzięki temu na przygotowanie zespołu.
 8. Zmiany pogody - jak reagować? - Strona wyjaśnia jak poprawnie odczytywać prognozę, jak zwiększać jej skuteczność i jak reagować na deszcz w kwalifikacjach i w wyścigu.
 9. Zużycie paliwa - jak ograniczać? - Strona zawiera szereg porad pomocnych w zmniejszaniu zużycia paliwa, a także zabieraniu większej ilości paliwa na pokład.
 10. XP - jak zdobywać? - Na stronie znajdziecie szereg porad jak szybciej gromadzić punkty doświadczenia dla kierowców i kluczowych pracowników zespołu.

F1 Manager 2022: Trofea i platyna

Gra F1 Manager 2022 pozwala na odblokowanie maskymalnie 27 trofeów, które możecie zdobywać na PC oraz na konsolach PlayStation Xbox. Przygotowaliśmy poradnik trofeowy, z pomocą którego będziecie w stanie odblokować platynę w F1 Manager 2022.

 1. Trofea / Osiągnięcia - Na stronie znajduje się lista trofeów wraz z informacjami o ich wymaganiach oraz sposobach odblokowania.

F1 Manager 2022: Długość gry

Zaliczenie pojedynczego sezonu zmagań Formuły 1 w grze F1 Manager 2022 powinno Wam zająć około 30-40 godzin. Na całkowity czas rozgrywki duży wpływ ma to jak dużo czasu poświęcicie na rozwijanie zespołu i szukanie optymalnych ustawień dla kierowców, oraz jak często i jak intensywnie będziecie korzystali z opcji przyśpieszenia upływu czasu.

Więcej informacji o zawartości F1 Manager 2022 znajdziecie na stronie: Długość gry.

F1 Manager 2022: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Core i5-4590 lub AMD FX-8370
 2. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960 lub AMD Radeon R9 280X
 4. Wymagane miejsce na dysku: 30 GB
 5. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Więcej informacji o minimalnych i zalecanych wymaganiach gry znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

F1 Manager 2022: Spolszczenie, polska wersja językowa

F1 Manager 2022 ma do zaoferowania kinową polską wersję językową - przetłumaczono cały interfejs użytkownika oraz wszystkie wypowiadane kwestie dialogowe. Nie znajdziecie natomiast polskiego dubbingu i musicie wybrać np. angielskie dialogi.

Dostępne języki zestawiliśmy na stronie: Polska wersja językowa.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 września 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.