Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

F1 Manager 2022 - poradnik do gry

F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

F1 Manager 2022: Porady na start - lista F1 Manager 2022 poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do F1 Manager 2022 znajdziecie porady na start. Dotyczą one m.in. unikania częstych strategicznych błędów, właściwego zarządzania zespołem czy umiejętnych przygotowań do kolejnych Grand Prix.

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2022

W trakcie rozgrywania kariery w F1 Manager 2022 łatwo możecie zacząć popełniać błędy lub niedostatecznie wykorzystywać potencjał zespołu. Ta strona poradnika zawiera porady na start, w których zwróciliśmy uwagę na najważniejsze kwestie związane z zarządzaniem zespołem i poprawną taktyką rozgrywania weekendów wyścigowych.

Nie szukajcie w grze ustawień poziomu trudności, bo stopień wyzwania wybiera się inaczej

F1 Manager 2022 nie oferuje typowych poziomów trudności, takich jak niski, średni czy wysoki - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

F1 Manager 2022 nie oferuje typowych poziomów trudności, takich jak niski, średni czy wysoki. Wyboru poziomu wyzwania dokonuje się w inny sposób - przejęcie silnego teamu ułatwi Wam start w grze, zaś zdecydowanie się na zespół z końca stawki może go utrudnić przez brak dobrych kierowców, budżetu czy zaawansowanych obiektów (fabryka, symulator itp.).

Poziom skomplikowania gry jest zawsze taki sam niezależnie od wybranego teamu. Możecie więcej angażować się żeby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, bądź też pomijać lub automatyzować niektóre mechaniki gry (np. sesje treningowe).

Nie pomijajcie tutoriala - zapozna Was z najważniejszymi menu i rozgrywaniem wyścigów

Rozpoczynając karierę po raz pierwszy gra zaproponuje samouczek i powinniście zostawić go włączony - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Rozpoczynając karierę po raz pierwszy gra zaproponuje samouczek i powinniście zostawić go włączony. Wbudowany tutorial nie nauczy Was wszystkiego na temat gry, ale dowiecie się najważniejszych rzeczy i odwiedzicie główne okna menu.

Samouczek obejmuje też m.in. pierwszy wyścig - pozwoli to Wam zapoznać się z ogólnym przebiegiem weekendu wyścigowego oraz przede wszystkim z tym jak można ustawiać strategię zespołu i wydawać kierowcom różne polecenia. Od momentu zaliczenia pierwszego GP tutorial stanie się mniej intruzywny i będziecie mieli większą swobodę podejmowania decyzji.

Korzystajcie z opcji zapisywania oraz pauzowania rozgrywki

Każda z nich jest bardzo przydatna, aczkolwiek mają one inne zastosowania - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Każda z nich jest bardzo przydatna, aczkolwiek mają one inne zastosowania:

  1. Sejwowanie gry może przydać się m.in. do zachowywania stanu zespołu przed większymi zmianami (zakup nowych obiektów, modyfikacja bolidów, rozpoczęcie negocjacji z nowym kierowcą itp.) oraz do maksymalizowania wyników w kwalifikacjach (możecie utworzyć zapisy przed Q2 i Q3). Niestety nie można zapisywać sesji w trakcie jej trwania i musicie ją zawsze przejść za jednym podejściem.
  2. Zatrzymywanie rozgrywki przydaje się np. w kluczowych momentach wyścigu czy kwalifikacji. Możecie na spokojnie przeanalizować sytuację po to żeby wydać kierowcom i zespołowi najlepsze polecenia.

Przygotowujcie się odpowiednio do każdego kolejnego Grand Prix

Zanim przystąpicie do każdego nowego weekendu wyścigowego powinniście wykonać szereg kroków - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Zanim przystąpicie do każdego nowego weekendu wyścigowego powinniście wykonać szereg kroków. Najważniejsze są 3 rzeczy:

  1. Sprawdźcie układ toru i jego specyfikę - możecie na bazie tych informacji dokonać wstępnych zmian w ustawieniach bolidu oraz zainstalować inne części spośród posiadanych, które mogą lepiej się przydać.
  2. Sprawdźcie stan części obu bolidów - Najważniejsze są tu 3 elementy podlegające zużyciu: silnik, ERS i skrzynia biegów. Jeśli wykazuje one spore zużycie, to zastanówcie się nad zmianą na nową część. Niestety jest limit części na sezon i przekroczenie go oznacza kary przeniesienia o x pozycji w dół na starcie.
  3. Ustalcie cele zespołu na wyścig - Są one powiązane ze sponsorami zespołu. Możecie zapoznać się z ich celami oraz tworzyć własne. Te drugie wiążą się z ryzykiem utraty części pieniędzy w razie niepowodzenia, tak więc bezpieczniej jest wyznaczać sobie cele o dużym prawdopodobieństwie powodzenia.

Możecie symulować treningi i uzyskiwać dobre, choć niekoniecznie najlepsze efekty

Treningi są ważnym elementem każdego weekendu wyścigowego - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Treningi są ważnym elementem każdego weekendu wyścigowego. Możecie je ręcznie rozgrywać lub symulować, tzn. oddać kontrolę w ręce sztucznej inteligencji. Ten drugi wariant nie jest bardzo zły jeśli po prostu chcecie skupić się na ściganiu. Wasi kierowcy powinni być w stanie maksymalnie zapoznać się z torem.

Symulacja treningu może niestety oznaczać słabsze wyniki w innych kategoriach przygotowań - chodzi tu o przetestowanie części bolidu oraz przede wszystkim przygotowanie setupu bolidu (jego konfiguracji) pod dany tor. Efektem tego wszystkiego może być mniejsza premia do wyników (Performance Bonus). Proponujemy rozgrywać manualne treningi jeśli chcecie szczególnie dobrze przygotować się do danego Grand Prix np. po opracowaniu nowych części. Możecie też załadować wcześniejszy stan gry jeśli po uruchomieniu symulacji któryś z parametrów osiągnął niski procentowy wynik (np. mniej niż 50%).

W kwalifikacjach szukajcie okazji do wyjeżdżania na pusty tor

Jednym z najważniejszych elementów kwalifikacji w F1 Manager 2022 jest to żeby nie wyjeżdżać z boksu jeśli na torze panuje duży ruch - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Jednym z najważniejszych elementów kwalifikacji w F1 Manager 2022 jest to żeby nie wyjeżdżać z boksu jeśli na torze panuje duży ruch. Jest duże ryzyko, że za kimś utkniecie lub wpadniecie na kierowców jadących wolniej (okrążenie wyjazdowe lub zjazdowe). Może tu pogorszyć Wasze szybkie kółka lub je całkowicie zniszczyć, bo sztuczna inteligencja w grze ma czasami problemy z wymijaniem wolniejszych bolidów.

W menu widoku strategicznego w kwalifikacjach znajdziecie wykresy z przewidywanym ruchem na torze. Starajcie się wypuszczać swoich kierowców, gdy na torze będzie mniej pojazdów, dzięki czemu będą mogli przejechać co najmniej jedno szybkie okrążenie w spokoju.

Ustawiajcie swoim kierowcom różne strategie

Gra zawsze zaproponuje Wam 3 rekomendowane strategie na wyścig na bazie wyników z treningów i kwalifikacji - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Gra zawsze zaproponuje Wam 3 rekomendowane strategie na wyścig na bazie wyników z treningów i kwalifikacji. Możecie od razu wybrać jedną z nich, dokonać własnych modyfikacji lub napisać strategię zupełnie od nowa.

Polecamy ustawić inną strategię dla każdego z kierowców. Zapobiegnie to przede wszystkim sytuacji, że w wyniku nieprzewidzianych czynników (zły setup bolidu, przesadnie zużycie opon, wypadek na torze itp.) obu Waszych kierowców znajdzie się w niekorzystnej sytuacji. Ponadto będziecie mogli łatwiej reagować i zmieniać dalej strategię jeśli np. zauważycie, że dana mieszanka dobrze radzi sobie w danym wyścigu.

Pomagajcie kierowcom w wyścigu wydając im polecenia

Wyścigi w F1 Manager 2022 nie ogląda się bezczynnie - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

Wyścigi w F1 Manager 2022 nie ogląda się bezczynnie. Możecie i musicie wydawać szereg poleceń kierowcom oraz zespołowi. Najważniejsze z nich to:

  1. Wybór momentów zjazdu do boksu - Nie możecie sugerować się wyłącznie ustaloną wcześniejszą strategią pitstopów, bo tempo oraz warunki na torze mogą przyśpieszyć lub opóźnić zakładane zużycie. Nie przywołujcie kierowców na pitstop zbyt późno, bo mocne zużycie ogumienia może poważnie pogorszyć ich osiągi.
  2. Wybór strategii działania systemu ERS - Niektóre programy lepiej sprawdzą się do atakowania pozycji czy dobrych czasów okrążeń, zaś inne do obrony czy zmniejszenia zużycia bolidu.
  3. Wybór tempa wyścigowego - Możecie nakazywać kierowcom agresywną jazdę i zwiększać osiągi silnika, bądź też wydawać im polecenia konserwatywnej jazdy i oszczędzania jednostki napędowej. Wszystko zależy od aktualnej sytuacji na torze i aktualnych możliwości bolidu (procent zużycia ogumienia, stan silnika itp.).

Nie zużyjcie zbyt wielu mieszanek opon przed wyścigiem

W F1 Manager 2022 podobnie jest w prawdziwym sporcie liczba kompletów opon dostępnych w danym Grand Prix jest mocno limitowana - F1 Manager 2022: Porady na start - lista - F1 Manager 2022 - poradnik do gry

W F1 Manager 2022 podobnie jest w prawdziwym sporcie liczba kompletów opon dostępnych w danym Grand Prix jest mocno limitowana. Muszą one Wam wystarczyć na wszystkie sesje, tzn. na treningi, kwalifikacje oraz wyścig.

Oszczędzanie opon jest szczególnie istotne w kwalifikacjach. Nie zużywajcie miękkiej mieszanki jeśli macie szanse zakwalifikować się do Q2 lub nawet do Q3 na twardszych mieszankach. Jeśli warunki na torze są stabilne, to możecie też zaryzykować i wyjechać tylko raz na tor w danej części kwalifikacji. W przypadku wykorzystania zbyt dużej liczby zestawów opon może dojść do sytuacji, w której w wyścigu zabraknie Wam nieużywanych opon danej mieszanki. Może to wymusić wybranie innej mieszanki lub np. założenie minimalnie zużytej, która wystarczy na mniejszą liczbę okrążeń.