Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Ascent - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
The Ascent - poradnik do gry

The Ascent - poradnik do gry

Cyberpunk mini The Ascent poradnik to kompletny opis przejścia, najlepsze porady na start oraz przewodnik po hakowaniu, eksploracji, rozwoju postaci, walce i leczeniu. Opisujemy wszystkich bossów, wymagania sprzętowe oraz sterowanie.

Niniejszy poradnik i solucja do gry The Ascent stanowi rozbudowane kompendium wiedzy o izometrycznej strzelance z elementami RPG. Nasze porady na start szybko wprowadzą Cię do świata w klimatach cyberpunku. Dowiesz się tu, jak skutecznie walczyć z przeciwnikami, jak poprawnie poruszać się po mapie czy w jaki sposób rozwijać postać. Nie zapomnieliśmy też o opisie systemu hakowania oraz wyjaśnienia typów obrażeń pojawiających się w grze. Oprócz tego, w poradniku znajdziesz informacje o wszystkich bossach w The Ascent i sposobach na ich pokonanie.

Równie ważną częścią poradnika do The Ascent jest rozdział FAQ. To w nim wyjaśniamy wątpliwości, jakie mogą pojawić się podczas rozgrywki. Jak leczyć postać, które umiejętności są najlepsze, jak zmienić wygląd, sposoby na szybkie zdobywanie kredytów i doświadczenia czy też jak szybko podróżować - to tylko kilka przykładów rozbudowanego działu pytań i odpowiedzi. Z kolei rozdział zamykający poradnik zawiera pełne sterowanie i wymagania sprzętowe produkcji.

The Ascent: Szybkie porady na start

Przed rozpoczęciem zabawy, zapoznaj się z naszymi szybkimi poradami na start. Pomogą Ci one w zrozumieniu podstawowych zasad rozgrywki w The Ascent.

 1. Stale się poruszaj. Zbyt długie przebywanie w jednym miejscu może zakończyć się okrążeniem przed przeciwników i tym samym doprowadzić do śmierci. Musisz więc stale biegać po polu bitwy i unikać ataków wrogów - pamiętaj, że będziesz atakowany z dystansu, jak i z bliska.
 2. Unoszenie broni pozwoli Ci trafić przeciwników za osłonami lub na wyższym poziomie. W grze funkcjonuje system unoszenia broni. Po użyciu odpowiedniego przycisku, Twoja postać skieruje broń na wyższy poziom. Dzięki temu będziesz mógł zabić przeciwników stojących np. na schodach lub chowających się za osłonami. Oprócz tego, wszelkiego rodzaju osłony możesz też wykorzystać do chronienia swojej postaci. Wystarczy, że kucniesz za murem, pojazdem czy jakimkolwiek innym obiektem, a jeśli będziesz chciał ostrzelać wroga, skorzystasz z opcji unoszenia broni.
 3. Amunicja jest nieskończona. Nie musisz obawiać się, że zapasy amunicji się skończą - jest jej nieograniczona ilość. Pamiętaj jednak, że broń musisz przeładowywać - wtedy nie będziesz mógł z niej chwilowo korzystać. Jeśli wokół jest mnóstwo wrogów, lepiej zmień broń na inną zamiast przeładowywać aktualnie używaną.
 4. Przedmioty leczące wypadają z wrogów i automatów. Ciągła walka sprawi, że zdrowie Twoje postać będzie nieustannie spadać. Musisz więc stale rozglądać się za przedmiotami leczącymi, czyli czerwonymi fiolkami i skrzynkami. Wypadają one z zabitych wrogów. Możesz też kupować je w niektórych automatach z określoną liczbę kredytów.

Więcej porad znajdziesz na osobnej stronie: Porady na start.

The Ascent: Podstawy

Rozdział opisujący podstawy gry The Ascent skupia się na najważniejszych aspektach produkcji. Przede wszystkim, znajdziesz tu mnóstwo porad na start, które ułatwią Ci pierwsze godziny zabawy. Oprócz tego, dowiesz się tu, jak walczyć, hakować i rozwijać postać. Poznasz tu też typy obrażeń.

 1. Walka
 2. Hakowanie
 3. Rozwój postaci
 4. Typy obrażeń

The Ascent: FAQ

Rozdział FAQ jest rozwinięciem części poświęconej podstawom gry The Ascent. To tutaj odpowiadamy na pytania mogące pojawić się podczas zabawy. Dowiesz się tu, jakie umiejętności są najlepsze, jak szybko zdobywać kredyty i doświadczenie czy też jak się leczyć.

 1. Leczenie - jak odzyskiwać zdrowie?
 2. Wygląd postaci - jak zmienić?
 3. Reset umiejętności - czy możliwy?
 4. Access denied / zablokowane przejście - co robić?
 5. Szybka podróż - czy jest?
 6. Cel misji - jak znaleźć?
 7. Unoszenie broni i osłony - jak działają?
 8. Amunicja - czy się kończy?
 9. Doświadczenie - jak zdobywać?
 10. Język gry - jak zmienić?
 11. Broń - jak ulepszać?
 12. Umiejętności - które najlepsze?
 13. Kredyty - jak zdobywać?
 14. Walka wręcz - czy jest możliwa?
 15. Śmierć - jakie ma konsekwencje?
 16. Tryb coop - jak wygląda?
 17. Przeciwnik z tarczą - jak pokonać?

The Ascent: Bossowie

W trakcie rozgrywki spotkasz bossów, czyli specjalnych przeciwników z większą ilością zdrowia i silnymi umiejętnościami. Stanowią oni najtrudniejszych wrogów w The Ascent. Rozdział im poświęcony pomoże Ci w pokonaniu wszystkich bossów.

 1. Papa Feral
 2. Onyx Void Operative

The Ascent: Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania The Ascent:

 1. Procesor: Intel Core i5-3470 / AMD FX-8350 (lub lepszy)
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: GeForce GTX 660 / Radeon R9 390X (lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 10 (64 bit)
 5. Miejsce na dysku: 35 GB

Zalecane wymagania The Ascent:

 1. Procesor: Intel Core i9-9900k / AMD Ryzen 7 3700X (lub lepszy)
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta graficzna: GeForce RTX 2080 / Radeon RX 6800 XT (lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 10 (64 bit)
 5. Miejsce na dysku: 35 GB

The Ascent: Platformy sprzętowe i data premiety

Gra The Ascent jest dostępna na poniższych platformach sprzętowych:

 1. PC
 2. Xbox Series X
 3. Xbox Series S
 4. Xbox One

Premiera na wszystkich platformach odbyła się 29 lipca 2021.

The Ascent: Coop

W The Ascent możliwa jest rozgrywka w trybie kooperacyjnym. W kampanii uczestniczy wtedy maksymalnie do czterech graczy jednocześnie - przez sieć lub lokalnie na wspólnym ekranie.

Informacje o The Ascent - poradnik do gry

Autor : Radosław Wasik

Ostatnia aktualizacja : 29 lipca 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.