Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Komfort Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do gry Valheim dowiesz się, czym jest komfort (Comfort), jaki ma wpływ na Twoją postać oraz jak zwiększyć poziom komfortu.

Mogłoby się wydawać, że osobie, która stara się przetrwać w nieprzyjaznym świecie Valheim jest wszystko jedno, w jakich warunkach mieszka. Nic bardziej mylnego! Do pełni szczęścia Twojej postaci nie wystarczy tylko dach nad głową, ognisko i prowiant.

Jak działa?

Poziom komfortu (Comfort level) otoczenia, w którym przebywa Twoja postać, ma wpływ na bonus, który otrzymuje po wypoczynku (Rested) - Valheim: Komfort - Valheim - poradnik do gry

Poziom komfortu (Comfort level) otoczenia, w którym przebywa Twoja postać, ma wpływ na bonus, który otrzymuje po wypoczynku (Rested). Buff trwa domyślnie 7 minut, zwiększa regenerację zdrowia i staminy, a każdy poziom komfortu zwiększa czas trwania tego efektu o 1 minutę. W momencie pisania niniejszego poradnika, maksymalny poziom komfortu, jaki można uzyskać to 17, dzięki czemu można wydłużyć czas trwania wzmocnienia (Rested) aż do 24 minut.

Jak zwiększyć?

Do podstawowych luksusów, które mają wpływ na komfort postaci w Valheim zalicza się ognisko oraz schronienie (ściany chroniące przed wiatrem i dach chroniący przed deszczem) - Valheim: Komfort - Valheim - poradnik do gry

Do podstawowych "luksusów", które mają wpływ na komfort postaci w Valheim zalicza się ognisko oraz schronienie (ściany chroniące przed wiatrem i dach chroniący przed deszczem). Poza tym, w domu można postawić kilka innych przedmiotów (np. skóry, meble), które dodatkowo zwiększą poziom komfortu.

Oto lista wszystkich przedmiotów i obiektów, które wpływają na poziom komfortu postaci w grze Valheim:

 1. Ognisko (Campfire): +1;
 2. Palenisko (Hearth): +2;
 3. Łóżko (Bed): +1;
 4. Schronienie (Shelter): +2;
 5. Łóżko (Bed): +1;
 6. Smocze łóżko (Dragon bed): +2;
 7. Stół (Table) +1;
 8. Dywan (Rug): +1;
 9. Stołek (Stool): +1;
 10. Ławka (Bench): +1;
 11. Krzesło (Chair): +2;
 12. Sztandar (Banner) +1;
 13. Wiszący kociołek (Hanging Brazier) +1;
 14. Kruczy tron (Raven Throne): +3.