Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Przedmioty/budynki - jak naprawiać? Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do Valheim dowiesz się jak naprawiać zepsute przedmioty i budynki.

Przedmioty nie jednorazowego użytku stopniowo niszczeją wraz z każdym kolejnym użyciem. O stanie danego przedmiotu informuje Cię pasek znajdujący się pod jego ikonką w ekwipunku. W momencie, gdy spadnie on całkowicie, to sprzęt przestanie nadawać się do użytku. Analogicznie sytuacja ma się z budynkami, które stopniowo niszczeją w skutek ataków wrogów oraz warunków atmosferycznych.

Jak naprawiać przedmioty?

Poszczególne przedmioty naprawisz przy stole warsztatowym. Aby jednak było to możliwe, musi być on zadaszony. Aby spełnić ten warunek starczy postawić za nim ścianę i dach.

Następnie będziesz mógł wejść w interakcję ze stołem warsztatowym. Po prawej pojawi Ci się wówczas panel craftngu. Znajdziesz przy nim ikonkę z młotkiem - klikając na nią naprawisz przedmiot. Musisz jednak mieć na uwadze, że gra nie pozwala Ci wskazać jaki konkretnie sprzęt chcesz naprawić i musisz ją klikać, dopóki gra nie wybierze tego danego obiektu.

Do naprawiania budynków musisz natomiast posiadać młotek - Valheim: Przedmioty/budynki - jak naprawiać? - Valheim - poradnik do gry

Jak naprawiać budynki?

Do naprawiania budynków musisz natomiast posiadać młotek. Gdy zaczniesz go używać, wejdź w tryb wyboru kontrukcji (domyślnie prawy przycisk myszy) i znajdź opcję naprawy. Gdy narzędzie będzie działać już w tym trybie pozostaje Ci jedynie wskazać miejsce do naprawy i potwierdzić swój działanie.

Należy mieć na uwadze, ze proces naprawy statków i wózków przebiega analogicznie jak w przypadku budynków - Valheim: Przedmioty/budynki - jak naprawiać? - Valheim - poradnik do gry

Należy mieć na uwadze, ze proces naprawy statków i wózków przebiega analogicznie jak w przypadku budynków.