Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Call of Duty Cold War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Call of Duty Cold War - poradnik do gry

Call of Duty Cold War - poradnik do gry

Kryptonim Perseusz Poradnik do Call of Duty Cold War to kompletna solucja i najlepsze porady na start, sterowanie i wymagania sprzętowe. Najlepsze bronie, mapy, tryb zombie, porady do profilu psychologicznego i mechanik gry.

Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2021

Poniższy poradnik do Call of Duty Cold War zawiera kompletny zbiór informacji o najnowszej grze studia Treyarch. Solucja pozwoli Ci na przejście całego wątku głównego wraz z misjami pobocznymi, a także poznasz podstawowe mechaniki rozgrywki.

Pierwsza część poradnika to przewodnik po grze oraz rozdział FAQ. Dowiesz się o podstawach sterowania, skradania, a także zbierania dowodów. W poradniku znajdziesz również informacje o bazie gracza, profilu psychologicznym, podejrzanych w misji Operacja Czerwony Cyrk oraz jak dekryptować dyskietkę do misji Operation Chaos.

Druga część poradnika to solucja, gdzie znajdziesz opisy przejścia wszystkich misji głównych i pobocznych. Poznasz także istotne wybory, które mają wpływ na zakończenie gry.

Trzecia sekcja poradnika zawiera informacje dotyczące kooperacyjnego trybu zombie. Dowiesz się m.in. jakie są klasy postaci, wyzwania, mapy, umiejętności do wyboru, a także dostępne bronie i możliwe modyfikacji broni.

CoD Cold War: Porady dla początkujących

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych podpowiedzi dla osób, które pierwszy raz mają do czynienia z kampanią w grze Call of Duty Cold War:

 1. Korzystaj z osłon zwłaszcza na wyższych poziomach trudności, daj sobie trochę czasu - przeciwnicy zawsze mają przewagę liczebną. Jeśli nie ma żadnego limitu czasowego, daj sobie chwilę, żeby posiedzieć pod osłoną. Często nie da się iść cały czas do przodu.
 2. W miarę możliwości zwiedzaj lokację - często zdarza się, że gdzieś w bocznych alejkach są poukrywane znajdźki i dowody, potrzebne do misji dodatkowych.
 3. Zmieniaj broń jak Ci wygodnie - broń możesz podnieść nie tylko od powalonych przeciwników. Często w pomieszczeniach i skrzynkach możesz znaleźć inne bronie, które mogą znacznie ułatwić Tobie rozgrywkę (np. granatnik albo minigun).
 4. Schowanie głowy nie oznacza, że przeciwnik Cię nie wykryje! Pamiętaj o tym zwłaszcza w misjach skradankowych, bacznie obserwuj poziom wykrycia nad głowami przeciwników i dostosuj swoją pozycję względem wrogów.
 5. W grze został zaimplementowany system punktów kontrolnych - nie musisz się martwić o zapisywanie. W razie niepowodzenia po prostu wrócisz do poprzedniego punktu kontrolnego. Dodatkowo, misje można powtarzać i zmieniać poziom trudności.
 6. Nie bój się rzucać granatami - co prawda wymaga to trochę wprawy, jednak skrzynki z dodatkowymi lub innymi rodzajami granatów są dość gęsto umieszczone na mapach.
 7. Ukrywaj ciała w misjach skradankowych. Przeciwnicy mają dość duże pole widzenia, więc lepiej chować ciała ogłuszonych wrogów np. w szafach.

Po więcej podpowiedzi i informacji zajrzyj do osobnego rozdziału Porady na start.

CoD Cold War - Spis misji

W Call of Duty Cold War dostaniesz do wykonania 11 misji wraz z misjami pobocznymi. Wyszczególniliśmy tutaj zadania, których zaliczenie jest wymagane do ukończenia głównej fabuły gry. Ostatnie dwa zadania (Operacja Chaos i Operacja Czerwony Cyrk) są zadaniami pobocznymi - nie musisz ich wykonywać, aby ukończyć wątek główny. Ostateczne odliczanie (The final countdown) i Z prochu powstałeś (Ashes to ashes) to osobne zakończenia kampanii.

 1. Ślepa uliczka (Nowhere left to run),
 2. Złamana szczęka (Fractured jaw),
 3. Cegła w murze (Brick in the wall),
 4. Niewygodna prawda (Redlight, greenlight),
 5. Echa Zimnej Wojny (Echoes of Cold War),
 6. Desperackie środki (Desperate measures),
 7. Koniec zabawy (End of the line),
 8. Przełom (Break on Through),
 9. Kryzys tożsamości (Identity Crisis),
 10. Ostateczne odliczanie (The final countdown),
 11. Z prochu powstałeś (Ashes to ashes),
 12. Operacja Chaos (Operation Chaos),
 13. Operacja Czerwony Cyrk (Operation Red Circus).

CoD Cold War: Wszystkie dowody

W Call of Duty Cold War dowody są opcjonalne, jednak w pewien sposób wpływają na zakończenie gry. Dowody są potrzebne, aby odblokować misje poboczne, w których ścigasz agentów obcego wywiadu powiązanych z głównym antagonistą. Niektóre z materiałów dowodowych są trudniejsze do znalezienia, dlatego zostały one opisane w tym poradniku.

 1. Ślepa uliczka (Nowhere left to run),
 2. Cegła w murze (Brick in the Wall),
 3. Niewygodna prawda (Redlight, greenlight),
 4. Echa Zimnej Wojny (Echoes of Cold War),
 5. Desperackie środki (Desperate Measures).

CoD Cold War: Wszystkie ważne wybory

W Call of Duty Cold War czeka sporo wyborów, jak na tak krótką kampanię singleplayer. Niektóre z wyborów są dość nieoczywiste i nieprzewidywalne, dlatego wszystkie zostały opisane w tym poradniku. Część z nich ma dość mały wpływ na przebieg kampanii, niektóre zaś mogą spowodować, że stracisz kogoś z zespołu operatorów.

 1. Ślepa uliczka (Nowhere left to run),
 2. Cegła w murze (Brick in the Wall),
 3. Koniec zabawy (End of the Line),
 4. Operacja Chaos (Operation Chaos),
 5. Operacja Czerwony Cyrk (Operation Red Circus),
 6. Kryzys tożsamości (Identity Crisis).

CoD Cold War: Wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 7 64-Bit (SP1) lub Windows 10 64-Bit,
 2. Procesor: Intel Core i3-4340 lub AMD FX-6300,
 3. Pamięć RAM: 8GB,
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 lub AMD Radeon HD 7950,
 5. Miejsce na dysku twardym: Multiplayer: 35GB / Wszystkie tryby gry: 82GB HD,
 6. Wymagane połączenie z internetem.

Powyższe wymagania pozwalają na uruchomienie gry i granie na niskich detalach. Wymagania dla innych ustawień graficznych znajdziesz na osobnej stronie Wymagania sprzętowe.

CoD Cold War: Sterowanie na PC

Szczegółową klawiszologię Call of Duty Cold War znajdziesz na stronie naszego poradnika Sterowanie PC.

CoD Cold War - Osiągnięcia

W Call of Duty Cold War do zdobycia jest 44 osiągnięć. Część wyzwań dotyczy przejścia kampanii na dowolnym lub wysokim poziomie, zabicia wrogów w konkretny sposób lub zabicia konkretnej ilości wrogów w konkretnych skryptowanych sekwencjach. Część dotyczy trybu multiplayer oraz trybu zombie.

Wyzwania z trybu multiplayer (wygranie 50 meczy i zabicie wrogów jako pasażer/pilot) oraz trybu Zombie mogą być czasochłonne - zwłaszcza uruchamianie trybu Zombie Solo.

Po więcej szczegółów zajrzyj do sekcji Osiągnięcia.

CoD Cold War: Edycje gry

Activision przygotowało 3 edycje Call of Duty Cold War:

Edycja Standard

Gra Call of Duty Cold War, Pakiet operatora Woodsa do wykorzystania w Modern Warfare i Warzone, Pakiet broni konfrontacyjnych.

Edycja Definitywna (Ultimate Edition)

Gra Call of Duty Cold War, Pakiet operatora Woodsa do wykorzystania w Modern Warfare i Warzone, Pakiet broni konfrontacyjnych, Pakiet broni konfrontacyjnych, Pakiet Ziemia, Morze i Powietrze (Land, Sea, Air Pack), Zestaw Karnetu Bojowego (Battle Pass, 1 sezon Karnetu + 20 pominięć poziomów) - Call of Duty Cold War - poradnik do gry

Gra Call of Duty Cold War, Pakiet operatora Woodsa do wykorzystania w Modern Warfare i Warzone, Pakiet broni konfrontacyjnych, Pakiet broni konfrontacyjnych, Pakiet Ziemia, Morze i Powietrze (Land, Sea, Air Pack), Zestaw Karnetu Bojowego (Battle Pass, 1 sezon Karnetu + 20 pominięć poziomów).

W przypadku kupienia Edycji Definitywnej na konsole, dostaje się wersje gry na PS4 i PS5 lub Xbox One i Xbox Series X|S.

Edycja Międzygeneracyjna (Cross-gen Edition)

Gra Call of Duty Cold War na PS4 i PS5 lub na Xbox One i Xbox Series X|S, Pakiet operatora Woodsa do wykorzystania w Modern Warfare i Warzone, Pakiet broni konfrontacyjnych.

CoD Cold War: Polska wersja

Gra Call of Duty Cold War posiada kilkanaście wersji językowych, w tym polski. Zmiana języka w launcherze Battlenet spowoduje zmianę dubbingu oraz napisów.

CoD Cold War: Długość gry

Główna fabuła Call of Duty Cold War to zabawa na około 5 godzin. Jeśli chcesz odkryć wszystko co ma do zaoferowania kampania singleplayer, wraz ze znajdźkami i easter eggami, powinno wystarczyć około 9-11 godzin.

CoD Cold War: Krótko o grze

Call of Duty Cold War to siedemnasta odsłona rozwijanej od 2003 roku serii popularnego cyklu FPS-ów. Gra została opracowana przez studio Treyarch, które jest odpowiedzialne również za podserię Black Ops.

Akcję gry Call of Duty Cold War osadzono w czasach zimnej wojny. W trakcie rozgrywki gracz musi pokrzyżować plany agenta KGB o kryptonimie Perseusz. Decyzje jakie zostaną podjęte w trakcie gry mają wpływ na zakończenie, a gra posiada kilka zakończeń. W czasie kampanii często będziemy musieli działać po cichu, ale nie brakuje krwawych i widowiskowych strzelanin.

Gra pod względem mechaniki nie różni się znacznie od poprzednich odsłon. Produkcja posiada moduł multiplayer pozwalające na rozgrywki cross-platformowe oraz kooperacyjną minikampanię zombie.

Autor Poradnika

Arkadiusz "Chruścik" Jackowski


Informacje o Call of Duty Cold War - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 30 listopada 2020

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.