Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Medieval Dynasty: Własna osada Medieval Dynasty poradnik, solucja

Z tej strony poradnika do gry Medieval Dynasty dowiesz się, jak stworzyć własną osadę. Przedstawiamy informacje, co jest potrzebne do stworzenia wioski i kiedy można to zrobić. Wyjaśniamy także, jak zarządzać takim miejscem i przekonać inne postacie, by zamieszkały w Twojej wiosce.

Własna, dobrze prosperująca wieś ze szczęśliwymi mieszkańcami to jeden z podstawowych celów gry Medieval Dynasty. Z jej budowaniem nie musisz się jednak spieszyć. Wszystkie niezbędne do tego elementy są częścią głównych questów fabularnych i rozpoczynają się od siódmej misji. W międzyczasie powinieneś skupić się na zbieraniu punktów Reputacji Dynastii (Dynasty Reputation) oraz aprobaty mieszkańców innych wiosek (Approval), zwłaszcza tych bezdomnych, którzy mogą do nas dołączyć (widać przy rozmowach z nimi propozycję dołączenia do naszej wioski).

Pamiętaj, że mieszkańcy Twojej wioski mogą odejść, jeśli nie będą czuli się szczęśliwi. Dbaj o kondycję budynków i by w skrzyniach w ich domach było jedzenie.

Do rekrutacji mieszkańców musisz spełnić parę warunków - Medieval Dynasty: Własna osada - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Rekrutowanie mieszkańców

Do rekrutacji mieszkańców musisz spełnić parę warunków. W siódmej misji fabularnej Twoim zadaniem będzie zbudowanie kilku budynków w swojej osadzie. Pamiętaj, by były wśród nich domy, bo każdy przyszły mieszkaniec Twojej wioski musi mieć swoje miejsce do spania.

Rekrutować możesz bezdomne postacie rozsiane po innych osadach - Medieval Dynasty: Własna osada - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Rekrutować możesz bezdomne postacie rozsiane po innych osadach. Odpowiednia opcja pojawi się podczas dialogów, ale pamiętaj, by najpierw zadbać o to, by ich poziom aprobaty był większy niż 70%. Dopiero wtedy propozycja o dołączenie do wioski zostanie przyjęta. Po wyrażeniu zgody NPC uda się do Twojej osady, a w menu zarządzania pojawią się nowe opcje związane z mieszkańcem.

Zarządzanie mieszkańcem wioski

Po tym, jak postać zdecyduje się dołączyć do Twojej wioski, musisz w menu zarządzania wyznaczyć mu dom oraz zajęcie. Odpowiedni zawód warunkuje co dana postać może nam produkować, np. myśliwy przypisany do leśniczówki zapewni mięso i skóry.

Wejdź do zakładki Zarządzanie (Management) - Medieval Dynasty: Własna osada - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Wejdź do zakładki "Zarządzanie" (Management). Nowi mieszkańcy wioski będą mieli na razie status "bezdomnych" (homeless). Wybierz imię osoby i wciśnij "F", by wyświetlić jej szczegóły.

Po prawej stronie od razu będzie podświetlona opcja przypisania domu (Assign House) - Medieval Dynasty: Własna osada - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Po prawej stronie od razu będzie podświetlona opcja przypisania domu (Assign House). Wszystkich wyborów dokonuje się klawiszem "F". Po wyborze domu przejdź do kolejnej opcji wyznaczenia miejsca pracy (Assign Workspace).

Pierwszym wyborem jest budynek użytkowy, który warunkuje zawód i miejsce pracy mieszkańca - Medieval Dynasty: Własna osada - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Pierwszym wyborem jest budynek użytkowy, który warunkuje zawód i miejsce pracy mieszkańca.

Po wyborze budynku został jeszcze wolny slot oraz konkretny zawód związany z danym budynkiem - Medieval Dynasty: Własna osada - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Po wyborze budynku został jeszcze wolny slot oraz konkretny zawód związany z danym budynkiem. Na koniec pamiętaj, by w skrzyni w domu nowego mieszkańca zostawić trochę jedzenia, inaczej będzie chodził głodny.