Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Medieval Dynasty: Polowanie - porady Medieval Dynasty poradnik, solucja

W tej części poradnika Medieval Dynasty dowiesz się, jak polować na zwierzęta. Wyjaśniamy, jakich narzędzi używać do polowania, na jakie zwierzęta można polować i gdzie je znaleźć.

Informacje ogólne

Polowanie to jedna z najbardziej istotnych czynności w Medieval Dynasty - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Polowanie to jedna z najbardziej istotnych czynności w Medieval Dynasty. Zwiększa punkty technologii survivalu przydatne do rozwoju postaci i wykonywania questów, zapewnia mięso do jedzenia - zwłaszcza zimą, oraz skóry, które można wykorzystać do craftingu lub sprzedawać.

Na niewielkie zwierzęta, jak króliki, ptaki i szczury można stworzyć i zastawić pułapki - wtedy złapią się same. Początkowo będziesz miał dostęp tylko do pułapki na króliki. Większe zwierzęta wymagają już wytropienia i bezpośredniej konfrontacji.

Niektóre są wobec Ciebie pasywne i zupełnie niegroźne (króliki, sarny), inne od razu ruszą do ataku (dziki, wilki, żubry).

Najbardziej skuteczna podczas polowania jest broń miotana, a więc włócznia oraz łuk i kusza. Na początku będziesz miał dostęp tylko do drewnianej włóczni (Wooden Spear). Możesz ją stworzyć za pomocą drewnianej kłody wciskając Q, wybierając crafting i właściwy przedmiot. Włócznie mają mniejszy zasięg niż łuk, ale powodują większe obrażenia.

Przy dużych zwierzętach, jak żubry czy niedźwiedzie istotne jest miejsce, w które trafisz. Warto celować w głowę, co przyspiesza ubicie zwierzyny i zwykle wymaga mniej trafień. Nie próbuj walki wręcz za pomocą włóczni. Choć jest to możliwe, zwykle nie unikniesz ran i ataków zwierzyny.

Pamiętaj, by po upolowaniu zwierzyny pozbierać wystające z niej włócznie do kolejnego użycia. Jeśli wcześniej wybierzesz oskórowanie zwierzęcia, broń zniknie.

Włócznie szybko zużywają się i ulegają zniszczeniu. Aby mieć pewność, że ranna zwierzyna Ci nie ucieknie z dzidą wbitą w bok lub nie musieć uciekać w przypadku ataku, zawsze miej przy sobie co najmniej trzy włócznie.

Jak polować za pomocą włóczni?

Umieść włócznie w szybkim slocie w ekwipunku i aktywuj klawiszem R, jako aktualny przedmiot do użycia. Gdy napotkasz zwierzę, poczekaj aż stanie nieruchomo i powoli zbliż się na jak najmniejszą odległość. Włócznie nie mają dużego zasięgu i działa na nie grawitacja - opadają wraz z przebytym dystansem.

Zwierzęta mają zwykle dwie fazy po wyczuciu człowieka, biegają z różną szybkością i przystają na chwilę. Poczekaj na moment, gdy staną nieruchomo.

Wciśnij prawy przycisk myszy, by przygotować się do rzutu - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Wciśnij prawy przycisk myszy, by przygotować się do rzutu. Obraz nieco się przybliży, a na środku ekranu pojawi się krzyż celownika.

Wciśnij lewy przycisk myszy, by rzucić włócznią - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Wciśnij lewy przycisk myszy, by rzucić włócznią. W zależności od miejsca trafienia i rodzaju zwierzęcia, padnie po celnym rzucie lub ucieknie kawałek, wymagając powtórnego trafienia. Agresywne zwierzęta zaczną Cię atakować, dlatego miej w pogotowiu drugą włócznię.

1 - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry
Po ubiciu zwierzyny zbierz pozostałe w niej włócznie lub strzały i wybierz opcję oskórowania zwierzęcia (Skin), by zebrać mięso i futro - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Po ubiciu zwierzyny zbierz pozostałe w niej włócznie lub strzały i wybierz opcję oskórowania zwierzęcia (Skin), by zebrać mięso i futro.

Łuk to jedno z najlepszych narzędzi do polowania - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Jak polować za pomocą łuku?

Łuk to jedno z najlepszych narzędzi do polowania. Strzały pozwalają ubić zwierzęta z dalszej odległości niż włócznia. Podczas strzelania musisz wziąć pod uwagę grawitację - fakt, że strzały opadają w dół wraz z przebytą odległością. Najprostszy łuk nie ma zbyt dużego zasięgu, dlatego warto poćwiczyć strzelanie przed polowaniem. W sekcji meble craftingu możesz zbudować tor łuczniczy koło swojego domu i tam ćwiczyć.

Ustaw łuk w którymś ze slotów - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Ustaw łuk w którymś ze slotów. Musisz także wyposażyć się w strzały, które po wciśnięciu klawisza F lądują tam, gdzie ubranie. Dopiero w takiej konfiguracji łuk będzie mógł strzelać.

Wybierz łuk jako aktywne narzędzie - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Wybierz łuk jako aktywne narzędzie. Przytrzymując prawy przycisk myszy naciągnij cięciwę i przejdź w tryb celowania.

Zależnie od odległości od celu ustaw krzyż na właściwym punkcie - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Zależnie od odległości od celu ustaw krzyż na właściwym punkcie. Przy dalszych odległościach będziesz musiał celować powyżej celu. Wciśnij lewy przycisk myszy, by strzelić.

Celny strzał w głowę położy większość zwierząt - Medieval Dynasty: Polowanie - porady - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Celny strzał w głowę położy większość zwierząt. Przy trafieniach w tułów konieczne będą dwa, trzy trafienia. Po oskórowaniu zwierzyny strzały powinny wrócić do kołaczanu.