Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Medieval Dynasty: Interfejs ekranu - HUD Medieval Dynasty poradnik, solucja

Na niniejszej stronie poradnika Medieval Dynasty opisaliśmy wszystkie symbole interfejsu ekranu HUD. Oprócz ogólnego opisu rozmieszczenia ikon i symboli, przedstawiamy dokładnie, co oznacza każdy pasek na ekranie oraz jego kolor.

Ekran główny

1 - Kompas - Medieval Dynasty: Interfejs ekranu - HUD - Medieval Dynasty - poradnik do gry

1 - Kompas

2 - Opis aktywnego questa

3 - Ściąga klawiszy dla aktywnego narzędzia

4 - Aktywne narzędzie z ekwipunku wraz z paskiem jego zużycia (koniec białej obwódki oznacza bezpowrotne zniszczenie narzędzia).

5 - Wskaźniki survivalu (wyjaśnione szczegółowo niżej)

Interfejs ekranu można włączać i wyłączać klawiszem H.

Kompas

Opis ikon na kompasie - Medieval Dynasty: Interfejs ekranu - HUD - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Opis ikon na kompasie:

  1. Podzielone na trzy części półkole na górze oznacza upływ czasu. Grot pokazuje aktualną porę dnia i dobę. Trzy doby to czas trwania jednej pory roku. Porę roku symbolizuje drzewo w odpowiednim kolorze;
  2. Worek - oznacza sprzedawcę w wiosce;
  3. Wykrzyknik - oznacza zleceniodawcę questa. Żółty wykrzyknik to aktualnie śledzony quest;
  4. Postać - oznacza mieszkańca wioski, z którym można porozmawiać;
  5. Dom - oznacza pozycję własnego domu;

Symbole na kompasie nie pokażą się, jeśli obiekty lub postacie będą za daleko. Wyjątkiem jest wykrzyknik śledzonego questu.

Wskaźniki stanu postaci

1 - Wskaźniki survivalu - Medieval Dynasty: Interfejs ekranu - HUD - Medieval Dynasty - poradnik do gry

1 - Wskaźniki survivalu:

  1. Zielony pasek - stamina (zmęczenie), zużywana przez sprint i pracę. Regeneruje się automatycznie przez zaprzestanie pracy lub zwykły chód zamiast sprintu;
  2. Czerwony pasek - zdrowie. Maleje w wyniku odniesionych ran (np. po ataku zwierzęcia) lub przeciągającym się stanie głodu, pragnienia. Uzupełnia się go niektórym pożywieniem lub spaniem we własnym łóżku;
  3. Brązowy pasek - głód. Maleje z czasem. Uzupełnia się go produktami zdatnymi do jedzenia. Każdy z nich syci głód w różnym stopniu, zależnie od wartości odżywczych.
  4. Niebieski pasek - pragnienie. Maleje z czasem. Uzupełnia się go pijąc wodę z rzeki lub stawów (klawisz interakcji) bądź też niektórym pożywieniem, np. jagodami.

2 - Wskaźnik brudu. Pojawia się, gdy zbyt długo pracujemy bez przerwy, np. budując pomieszczenia lub na polu. Efekt brudu można zlikwidować się kąpielą w swojej balii, po wcześniejszym jej skonstruowaniu.

3 - Wskaźnik przeciążenia. Ikona pojawia się, gdy zaczynamy nosić zbyt dużo przedmiotów. Im grot przesunie się bardziej w lewą stronę, tym wolniej będziemy się poruszać. Przekroczenie limitów wagi sprawi, że w ogóle nie ruszymy się z miejsca. Należy wtedy wyrzucić kilka najcięższych przedmiotów.

4 - Wskaźnik zatrucia pokarmowego. Zjedzenie pewnych produktów, jak np. niedojrzałych jagód (Unripe Berry) lub niektórych grzybów prowadzi do zatrucia pokarmowego. Jeśli spożyjesz takie owoce, możesz wyleczyć zatrucie jedząc liście dziurawca (St. John's Wort).