Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Medieval Dynasty - poradnik do gry

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Średniowieczny rolnik szuka żony Poradnik i solucja Medieval Dynasty to questy, porady jak zbudować dom i własną osadę oraz jak uprawiać ziemię. Przedstawiamy wymagania sprzętowe, sterowanie. Wyjaśniamy, jak polować, jak działa crafting, jak zarabiać pieniądze.

Nasz poradnik do Medieval Dynasty to zbiór najważniejszych informacji o grze oraz jej mechanikach. Wyjaśniamy w nim wszelkie tajniki survivalu i craftingu. Znajdziesz tu wskazówki na temat tego, jak polować w grze, uprawiać ziemię, rozwijać umiejętności, podnosić swoją reputację oraz wykonywać misje w grze.

Główną częścią naszego poradnika są Podstawy, gdzie opisaliśmy szczegółowo działanie głównych mechanik rozgrywki, takich jak crafting, łowiectwo czy rolnictwo. Odpowiedzi na najczęstsze pytania zawarliśmy w dziale FAQ

Wczesny dostęp - early access

Uwaga! Gra Medieval Dynasty znajduje się obecnie w programie Wczesnego dostępu, a to oznacza, że wiele elementów i mechanik gry może zmieniać się wraz z kolejnymi aktualizacjami. Dokładamy starań, by poradnik zawierał najbardziej aktualne informacje.

Medieval Dynasty polskiego studia Render Cube to sandboksowy survival z elementami RPG i city buildera, rozgrywający się w czasach średniowiecza. Wcielasz się w osiemnastoletniego chłopaka, który przybywa do swojego wuja, by pod jego opieką wejść w dorosłe życie. Gdy okazuje się, że wuj nie żyje, jesteś zdany na własne siły. Musisz samodzielnie zadbać o swoją renomę w okolicy, zbudować dom, a z czasem osadę i założyć rodzinę, by Twoja dynastia trwała.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, poruszając się po otwartym świecie gry. Głównymi miejscami zainteresowania są wioski, w których znajdziesz sprzedawców różnych towarów, zleceniodawców misji pobocznych, kandydatki na przyszłą żonę oraz ewentualnych przyszłych mieszkańców Twojej osady. Wokół wiosek znajdziesz zwierzęta oraz materiały i surowce potrzebne do craftingu. W grze istotne są mechaniki survivalu, a na rozgrywkę, zwłaszcza uprawę ziemi, mają wpływ zmieniające się pory roku. Elementy fabuły i rozwoju postaci popychają do przodu tzw. rozdziały oraz misje główne.

Poniżej znajdziesz kilka szybkich wskazówek, które pozwolą lepiej zacząć przygodę z Medieval Dynasty - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Medieval Dynasty: Szybkie porady na start

Poniżej znajdziesz kilka szybkich wskazówek, które pozwolą lepiej zacząć przygodę z Medieval Dynasty. Więcej informacji znajdziesz na osobnej stronie poradnika Porady na start.

 1. Narzędzia zużywają się w czasie użytkowania. Warto mieć po dwie, trzy sztuki tych najbardziej potrzebnych w razie rozpadnięcia się. Najbardziej istotne są tu włócznie przy polowaniach.
 2. Zawsze miej przy sobie zapas patyków i kamieni. Przydadzą się do wyrobu podstawowych narzędzi, jak siekiera kamienna czy nóż.
 3. Przed oskórowaniem upolowanej zwierzyny wyciągnij z niej włócznie lub strzały - inaczej stracisz te narzędzia bezpowrotnie.
 4. Nie musisz biegać do mostów, możesz przekraczać rzekę wpław, również w czasie zimy i niskich temperatur.
 5. Rób save'y przed polowaniem na niebezpieczne zwierzęta, zwłaszcza żubry, wilki lub dziki. Save'owanie przyda się także przed próbami kradzieży lub flirtowaniem, by uniknąć utraty reputacji.
 6. Możesz kraść z cudzych skrzyń, o ile nikt Cię nie widzi. Zostaniesz wykryty i stracisz reputację, jeśli choćby zajrzysz do skrzyni przy śpiących osobach w chacie.
 7. Nie możesz spać w cudzych łóżkach.
 8. Spanie w swojej chacie przywraca zdrowie.
 9. Najtańszy i najbardziej sycący głód produkt to podpłomyk (flatbread).
 10. W grze nie ma szybkiej podróży. Jeśli jednak rozpalisz ognisko i zaśniesz przy nim niedaleko od swojego domu, obudzisz się w łóżku.
 11. Uważaj na ciężar surowców, zwłaszcza na kłody drzew. Będziesz poruszać się bardzo powoli, jeśli umieścisz w ekwipunku zbyt dużo ciężkich rzeczy.
 12. Nie zjadaj niedojrzałych jagód oraz niektórych grzybów, bo nabawisz się zatrucia pokarmowego.
 13. Jak najczęściej zbieraj różne surowce i poluj włócznią na zwierzynę (króliki, dziki, lisy), by rozwijać umiejętności. Odpowiedni poziom będzie potrzebny, by zaliczać niektóre questy i rozdziały.
 14. Wciśnij H, by ukryć interfejs ekranu dla większej immersji.
 15. W grze nie ma przyspieszenia upływu czasu. Możesz jedynie przesypiać noce w godzinach od 19:00 do 7:00 przy ognisku lub własnym łóżku.
Medieval Dynasty można kupić wyłącznie w wersji cyfrowej na platformach Steam oraz GOG w dwóch wersjach - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Medieval Dynasty: Edycje gry

Medieval Dynasty można kupić wyłącznie w wersji cyfrowej na platformach Steam oraz GOG w dwóch wersjach:

 1. Podstawowej - sama gra
 2. Digital Supporter Edition - zawiera cyfrowe dodatki: Artbook, instrukcję, film Behind the Scenes, mapę świata oraz 9 tapet na pulpit.
Więcej przeczytasz na osobnej stronie poradnika Wymagania sprzętowe PC - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Medieval Dynasty: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Quad Core 3.0 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 3. Karta grafiki: 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza
 4. Miejsce na dysku: 10 GB HDD
 5. System: Windows 7/8/10

Więcej przeczytasz na osobnej stronie poradnika Wymagania sprzętowe PC.

Informacje o Medieval Dynasty - poradnik do gry

Autor : Dariusz DM Matusiak

Ostatnia aktualizacja : 13 października 2020

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.