Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warzone: Porady na start CoD Warzone poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2021

Call of Duty Warzone może przytłaczać wielkością mapy, rodzajem i ilością uzbrojenia, a także wieloma mechanikami charakterystycznymi dla trybu Battle Royale. W niniejszym rozdziale Gracz znajdzie garść porad ogólnych, które mogą w korzystny sposób wpłynąć na wyniki osiągane w trakcie rozgrywki w Warzone. Porady skierowane są szczególnie do nowych Graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grami typu Battle Royale.

Graj drużynowo

Call of Duty Warzone skupia się na rozgrywce drużynowej więc musisz pamiętać, że na polu walki prosperujecie jako 3-osobowa drużyna. Pamiętaj, że na mapie gra jednocześnie aż 150 Graczy więc możesz zostać ostrzelany praktycznie z każdej pozycji. Samotne szarże na pozycję wroga mogą skutkować jedynie osłabieniem własnej drużyny i zmniejszeniem szans na wygraną.

Korzystaj z systemu pingów (oznaczania)

Zauważyłeś wroga lub pokonałeś któregoś z przeciwników i wyrzucił cenne przedmioty, które mogą przydać się innemu członkowi drużyny - Warzone: Porady na start - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Zauważyłeś wroga lub pokonałeś któregoś z przeciwników i wyrzucił cenne przedmioty, które mogą przydać się innemu członkowi drużyny? A może znalazłeś dodatkowe płytki pancerza, które nie są Ci potrzebne? To świetny moment na użycie systemu pingów żeby dać znać drużynie, co znalazłeś i gdzie tego szukać. Komunikacja za pomocą pingowania ułatwia Graczom porozumiewanie się bez użycia czatu głosowego.

Używaj czatu głosowego

W każdej grze drużynowej odpowiednia komunikacja jest kluczem do sukcesu. Jeśli masz taką możliwość, korzystać z czatu głosowego, aby lepiej współpracować z resztą drużyny. Niekiedy rozgrywka w CoD Warzone jest tak dynamiczna, że nie masz możliwości ostrzeżenia pozostałych członków drużyny w inny sposób, niż poprzez szybkie użycie komendy głosowej.

Nie oddalaj się od drużyny

Pamiętaj, że Call of Duty Warzone jest grą zespołową. Staraj się nie oddalać od reszty drużyny, aby w razie zagrożenia móc szybko wspomóc ich w walce, jak i samemu liczyć na pomoc z ich strony. Atakowanie tego samego celu w 2 - 3 osoby jest niezwykle skutecznym sposobem na metodyczne eliminowanie całej drużyny przeciwnika.

Podnoszenie rannych sojuszników

Zanim ktokolwiek zostanie wyeliminowany w grze Call of Duty Warzone, otrzymuje najpierw status "powalonego". Daje Ci to kilkadziesiąt sekund na reakcję i próbę przywrócenia towarzysza do możliwości bojowych. Proces ten jest niebezpieczny i długotrwały więc zanim zaczniesz opatrywać kolegę z drużyny zastanów się, czy nie stracisz przy tym własnego życia. Jeśli przeciwnik czai się gdzieś w pobliżu, tylko czeka aż zaczniesz opatrywać rannego przeciwnika, aby zaatakować Cię w momencie całkowitej bezradności. W takim momencie najpierw postaraj się wyeliminować zagrożenie, a następnie zająć się rannym kolegą z drużyny. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że po podniesieniu sojusznika, wraca on do gry z pełnym zdrowiem.

Wskrzeszanie

W odróżnieniu od innych gier typu Battle Royale, Call of Duty Warzone umożliwia Graczom wskrzeszanie martwych sojuszników. Aby tego dokonać należy w specjalnym miejscu przeznaczonym do robienia zakupów uiścić odpowiednią opłatę - 4 500 $. Sojusznik powracający do rozgrywki będzie wciąż łatwym celem do wyeliminowania ponieważ przystępuje do zabawy posiadając jedynie ręczny pistolet.

Eksploracja mapy w Call of Duty Warzone

Szybka i skuteczna eksploracja mapy to niezwykle ważna umiejętność w każdej grze typu Battle Royale - Warzone: Porady na start - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Szybka i skuteczna eksploracja mapy to niezwykle ważna umiejętność w każdej grze typu Battle Royale. Nie inaczej jest w przypadku Call of Duty Warzone! Mapa dostępna w Warzone jest gigantycznych rozmiarów, a przedmioty zostają rozmieszczone na niej w zupełnie losowy sposób. W trakcie przeczesywania terenu, eksploracji budynków i pogoni za uciekającym przeciwnikiem warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Dobrze poznaj mapę

Jak na razie, w grze Call of Duty Warzone dostępna jest tylko jedna mapa. Dobre poznanie ukształtowania terenu i rozmieszczenia budynków, a także popularnych miejsc do lądowania sprawi, że będziesz przemieszczać się po niej niemal intuicyjnie. Sprawne poruszanie się w gąszczu przeszkód i budynków da Ci ogromną przewagę nad przeciwnikiem i pozwoli na prowadzenie ostrzału z najróżniejszych kątów. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, budynki mieszkalne, zepsute pojazdy, sterty śmieci - wszystko to możesz wykorzystać na własną korzyść!

Lądowanie

W Call of Duty Warzone ląduje się znacznie ciężej nić w innych grach Battle Royale - Warzone: Porady na start - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

W Call of Duty Warzone ląduje się znacznie ciężej nić w innych grach Battle Royale. Gracz wyskakuje z samolotu, a następnie musi odpowiednio operować spadochronem, aby dolecieć do oznaczonego celu. Spaść pionowo w dół i w ostatnich chwili otworzyć spadochron jest dość łatwo, ale dolecieć do dalej oznaczonego celu jest niestety znacznie trudniej. W trakcie szybowania do dalszej części mapy musisz wielokrotnie składać i otwierać spadochron. Pamiętaj, że gracie jako drużyna a więc wspólnie warto obrać kierunek lądowania i wcześniej oznaczyć go na mapie. Nie musicie obawiać się, że ktoś zobaczy Wasze oznaczenie ponieważ jest ono widocznie tylko dla członków drużyny.

Pojazdy w grze Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone oferuje Graczom możliwość korzystania z kilku rodzajów pojazdów. Ze względu na wielkość mapy, poruszanie się przy wykorzystaniu pojazdu pozwoli Ci na szybkie przemieszczanie się w bezpieczne miejsca, aby np. uniknąć śmiercionośnego gazu.

  1. ATV - szybki, dobry do jazdy w terenie, ale zapewnia minimalną ochronę i posiada tylko dwa miejsca.
  2. SUV - bardziej opancerzony od ATV, czteromiejscowy lecz nieco powolniejszy środek transportu. Nie nadaje się do jazdy w terenie.
  3. Tactical Rover - czteromiejscowy, szybki, dobrze chroniony pojazd. Nadaje się do jazdy w terenie.
  4. Cargo Truck - najwolniejszy z wszystkich pojazdów. Niezwykle dobrze opancerzony, pojemny, ale niestety nie nadaje się do jazdy w terenie.
  5. Helikopter - czteromiejscowy środek transportu. Helikopter dysponuje zadowalającą prędkością i pozwala na łatwe dostanie się w określone miejsce bez konieczności walki z ukształtowaniem terenu.

Pierścień strefy

Mapa w Call of Duty Warzone została otoczona specjalnym pierścieniem, który jak wiadomo, z czasem zacznie się zacieśniać - Warzone: Porady na start - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Mapa w Call of Duty Warzone została otoczona specjalnym pierścieniem, który jak wiadomo, z czasem zacznie się zacieśniać. Każdy Gracz przebywający poza bezpiecznym obszarem będzie otrzymywał określoną ilość ciągłych obrażeń od gazu. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że pozostając na obszarze objętym gazem bardzo szybko stracisz całe zdrowie.

Obrażenia przy upadku

Pamiętaj, że spadając z dużej wysokości możesz otrzymać odpowiednią ilość obrażeń, a nawet stracić życie. W trakcie eksploracji mapy nie skacz z dachów budynków w pogoni za przeciwnikiem, bo staniesz się łatwym celem do wyeliminowania jeśli przeciwnik będzie musiał jedynie Cię dobić, aby zdobyć fraga.

Wsłuchuj się w otoczenie

W grze Call of Duty Warzone wszystkie dźwięki (kroki, wystrzały, otwieranie drzwi) są bardzo dobrze słyszalne, nawet gdy jesteś zamknięty w budynku, a ktoś biega po jego zewnętrznej stronie. Dlatego tak ważne jest, aby wsłuchiwać się w otoczenie i nauczyć się rozpoznawać poszczególne dźwięki.

Spoglądaj na mini mapę

Z mini mapy możesz odczytać wiele przydatnych informacji. Zaznaczono na niej wszystkie miejsca w których możesz zrobić zakupy, pozycję Twoich sojuszników, a także miejsca w których możesz odebrać kontrakt. Co więcej, każdy wystrzał przeciwnika zdradza jego pozycję na mini mapie i zostaje on oznaczony czerwoną kropką. Dzięki temu będziesz znał pozycję wroga i pozwoli Ci to na zorganizowanie skutecznego ataku.

Zbieranie łupów

Każdą rozgrywkę w Call of Duty Warzone rozpoczynasz jedynie z ręcznym pistoletem - Warzone: Porady na start - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Każdą rozgrywkę w Call of Duty Warzone rozpoczynasz jedynie z ręcznym pistoletem. Bez dodatkowej, mocniejszej broni, pancerza lub dodatkowych przedmiotów (granatów, min), jesteś znacznie łatwiejszym celem do wyeliminowania. Do przetrwania potrzebujesz odpowiedniego uzbrojenia! Na co więc zwrócić szczególną uwagę w trakcie zbierania uzbrojenia i gdzie w ogóle szukać przydatnych przedmiotów?

Dodatki (modyfikacje) do broni

Jeśli grałeś w inne pozycje typu Battle Royale na pewno jesteś przyzwyczajony do szukania i zbierania specjalnych dodatków do broni, jak np. kolby do karabinu poprawiające jego stabilność w trakcie strzelania lub specjalne celowniki. W Call of Duty Warzone nie możesz zbierać dodatkowych modyfikacji do broni. Podnosząc odpowiednią broń możesz uzyskać konkretne modyfikacje, w zależności od poziomu przedmiotu.

Poziomy przedmiotów

Przedmioty w Call of Duty Warzone zostały podzielone ze względu na poziomy - Warzone: Porady na start - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Przedmioty w Call of Duty Warzone zostały podzielone ze względu na poziomy. Przedmiot najgorszej jakości będzie posiadały poziom 1, a najlepszej jakości poziom 5. Kolory przedmiotów odzwierciadlają ich jakość: od białych (zwykłe), zielnych (nieco lepsze) poprzez niebieskie (rzadkie), fioletowe (epickie) aż do pomarańczowych (legendarne).

Gdzie szukać najlepszych przedmiotów w Call of Duty Warzone?

Mapa dostępna w Call of Duty Warzone jest ogromna. Skąd więc wiedzieć gdzie lądować, aby zdobyć najlepsze przedmioty? Najlepszych przedmiotów szukaj w placówkach wojskowych (jak np. Arklov Peak Military Base), więzieniach (Zordaya Prison Complex) lub na lotniskach (Verdansk International Airport). Kolejnym miejscem w którym możesz znaleźć najlepszej klasy uzbrojenie są miejsca zrzutów zaopatrzenia. Zrzuty z zaopatrzeniem w CoD Warzone lądują w losowych miejscach na mapie jednak zazwyczaj jest na nie wielu chętnych więc musisz liczyć się z dużą konkurencją.

Dobór uzbrojenia

Ilość miejsc na broń i pancerz w grze CoD Warzone jest ograniczona dlatego też staraj się odpowiednio dobierać bronie, których będziesz używać. Przykładowo, możesz zdecydować się na jedną broń szybkostrzelną i jedną do walki w bliskim kontakcie lub snajperkę. Maksymalnie możesz też nieść 5 dodatkowych płytek pancerza.

Czego NIE robić w Call of Duty Warzone?

Niniejszy rozdział zawiera kilka wskazówek odnoszących się do tego, czego NIE należy robić w grze Call of Duty Warzone. Stosowanie się do tych zasad może przyczynić się do przeżycia na polu walki i zwycięstwa całej drużyny.

Nie biegaj po otwartym terenie

Biegając po otwartym terenie, jak np. drogi, łąki, stajesz się bardzo łatwym celem do wyeliminowania. W trakcie przemieszczania się z punktu do punktu zawsze staraj się znaleźć jakiś rodzaj ochrony - może to być unieruchomiony pojazd, czy nawet kontener na śmieci za którym będziesz mógł się schować.

Nie wystawiaj się na odstrzał

Gdy zlikwidujesz przeciwnika, upuści on swoje uzbrojenie. Zastanów się, czy warto zaryzykować i wystawić się na atak, aby przejrzeć jego fanty. Pamiętaj, że Call of Duty Warzone to gra drużynowa więc w pobliżu na pewno czają się koledzy z teamu poległego zawodnika, którzy spróbują przejąć jego wyposarzenie.

Nie pozostawaj na obszarze poza Pierścieniem

Zacieśniający się Pierścień nie tylko utrudnia rozgrywkę i zmusza Graczy do przenoszenia walki w określone miejsce, ale także może doprowadzić do rychłej śmierci Twojego Bohatera. Staraj się nie pozostawać poza bezpiecznym obszarem i planować akcje w taki sposób, aby nie zostać z tyłu.

Nie strzelaj, zanim nie wycelujesz

Strzelając na ślepo zaalarmujesz przeciwnika, że jesteś w pobliżu - nie tylko poprzez oddanie strzału, ale także pojawisz się na mini mapie. Gdy zauważysz cel, najpierw dobrze wyceluj, a później oddaj strzał.

Nie zapominaj o przeładowaniu broni

Zawsze staraj się utrzymywać możliwie jak największą ilość naboi w magazynku. Przeładowanie lub zmiana broni w trakcie walki w najlepszym przypadku będzie Cię kosztować kilka sekund i utratę nieco zdrowia, a w najgorszym zakończy Twój udział w zabawie.

Nie korzystaj z broni snajperskiej w walce na bliskim kontakcie

Broń snajperska świetnie spisuje się w walce na dalekim dystansie i otwartym terenie, ale gdy dochodzi do walki w bliskim kontakcie zdecydowanie lepiej jest wykorzystać karabin, strzelbę lub zwykły pistolet.